Kup nieruchomość na terenie Orłów: 127 domów w cenach od 470 000 zł do 1 550 000 zł, przy średniej cenie 959 400 zł.
Mediana ceny sprzedaży
150 000 zł
2021
Mediana ceny za m²
2 725 zł/m²
2021
Zarejestrowane sprzedaże
7
2021
Wobec mediany powiatu
-6,2%
Przemyski: 160 000 zł
Wobec mediany krajowej
-53,1%
Polska: 320 000 zł
Statystyki dla Orłów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 150 000 zł, czyli 2 725 zł/m², w obserwowanym przedziale od 46 000 zł do 160 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 44 000 zł do 190 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 41,7% transakcji zawarto między 96 000 zł a 150 000 zł, a 11,1% przekroczyło 190 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,7% sprzedanych lokali ma od 49 do 54 m², a 8,3% przekracza 65 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 6,2% niższa od mediany powiatu (Przemyski: 160 000 zł), a od mediany krajowej (320 000 zł) jest o 53,1% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Orłów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
240 000 zł |
+2,8% |
4 563 zł/m² |
| 2025 |
2 |
233 501 zł |
+94,6% |
4 633 zł/m² |
| 2024 |
4 |
120 000 zł |
-9,4% |
2 357 zł/m² |
| 2023 |
2 |
132 500 zł |
+1,9% |
2 829 zł/m² |
| 2022 |
1 |
130 000 zł |
-13,3% |
2 758 zł/m² |
| 2021 |
7 |
150 000 zł |
+44,9% |
2 725 zł/m² |
| 2020 |
2 |
103 500 zł |
— |
1 739 zł/m² |
| 2018 |
3 |
100 000 zł |
— |
1 930 zł/m² |
| 2016 |
1 |
10 000 zł |
-90,9% |
376 zł/m² |
| 2015 |
4 |
110 000 zł |
+1,9% |
1 564 zł/m² |
| 2014 |
2 |
108 000 zł |
+20% |
1 650 zł/m² |
| 2013 |
2 |
90 000 zł |
-10% |
2 083 zł/m² |
| 2012 |
4 |
100 000 zł |
— |
1 911 zł/m² |
| 2010 |
1 |
135 000 zł |
— |
2 781 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Orły: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2021) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
150 000 zł |
| Cena za m² |
2 725 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,3 m² |
| Typowy przedział |
46 000 – 160 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Orłów
Rozkład obliczony na podstawie 36 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 44 000 zł |
11,1% |
| 44 000 – 96 000 zł |
16,7% |
| 96 000 – 150 000 zł |
41,7% |
| 150 000 – 190 000 zł |
19,4% |
| Powyżej 190 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Orłów
Rozkład ceny za m² na podstawie 36 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 200 zł/m² |
8,3% |
| 1 200 – 1 700 zł/m² |
19,4% |
| 1 700 – 2 800 zł/m² |
44,4% |
| 2 800 – 3 800 zł/m² |
16,7% |
| Powyżej 3 800 zł/m² |
11,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Orłów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
11,1% |
| 32 – 49 m² |
19,4% |
| 49 – 54 m² |
41,7% |
| 54 – 65 m² |
19,4% |
| Powyżej 65 m² |
8,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Orły: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
13,9% |
38 000 zł |
1 324 zł/m² |
| 3 izby |
69,4% |
130 000 zł |
2 559 zł/m² |
| 4 izby |
11,1% |
135 000 zł |
2 520 zł/m² |
| 5 izb |
5,6% |
120 000 zł |
1 529 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Orłów
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Orły |
169 |
142 500 zł |
22 zł/m² |
| Kaszyce |
149 |
— |
2,3 zł/m² |
| Małkowice |
120 |
— |
3,3 zł/m² |
| Hnatkowice |
117 |
— |
3,0 zł/m² |
| Zadąbrowie |
104 |
100 000 zł |
10,0 zł/m² |
| Olszynka |
101 |
— |
2,6 zł/m² |
| Niziny |
87 |
— |
3,8 zł/m² |
| Walawa |
80 |
120 000 zł |
2,6 zł/m² |
| Duńkowiczki |
76 |
— |
5,8 zł/m² |
| Drohojów |
68 |
— |
3,0 zł/m² |
Ceny działek na terenie Orłów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
143 |
18 zł/m² |
48 000 zł |
2 557 m² |
| Grunty rolne |
913 |
3,0 zł/m² |
20 000 zł |
5 864 m² |
| Wszystkie działki |
1 061 |
3,4 zł/m² |
24 000 zł |
5 400 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Orłów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
79 |
2 |
0 |
58 |
19 |
| 2026 (do 17.08) |
26 |
1 |
0 |
22 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
1 397 |
37 |
0 |
1 168 |
192 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Orłów: 53,3 m², 3 izby, za 150 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Orłów w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Orłów?
Na zakup nieruchomości na terenie Orłów trzeba przeznaczyć średnio 959 400 zł, czyli około 5 591 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Orłów?
W tej chwili do wyboru są 127 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Orłów?
Oferty zaczynają się od 470 000 zł i sięgają 1 550 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Orłów?
Średnio mają około 172 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 5 591 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Orłów?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.