Znajdź swoją nieruchomość na terenie Przemyśla: 96 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 205 000 zł do 1 800 000 zł, średnio 486 539 zł.
Ceny nieruchomości Przemyśla według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Przemyśla obejmują 381 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 305 653 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 6 601 zł. To o 32,1% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
305 653 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 601 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
381
2025
Ceny w ciągu roku
+6,5%
mediana
Od 2010 roku
+110,1%
mediana
Wobec mediany województwa
-23,6%
podkarpackie: 400 000 zł
Wobec mediany krajowej
-32,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Przemyśla obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 305 653 zł, czyli 6 601 zł/m², w obserwowanym przedziale od 135 000 zł do 549 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 83 000 zł do 350 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 130 000 zł a 240 000 zł, a 9,9% przekroczyło 350 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,9% sprzedanych lokali ma od 40 do 60 m², a 9,7% przekracza 73 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 23,6% niższa od mediany województwa (podkarpackie: 400 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 32,1% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi osiedlami. Najdroższa lokalizacja to Osiedle Rycerskie — mediana 302 500 zł (6 606 zł/m², 322 transakcje od 2010 roku), dalej Osiedle Kruhel Wielki z medianą 224 256 zł (4 015 zł/m²). Osiedle Warneńczyka: 223 411 zł (4 036 zł/m²). Na drugim biegunie Osiedle Marii Konopnickiej ma najbardziej przystępną medianę: 77 000 zł (2 018 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 139 sprzedaży mieszkań, z medianą 305 000 zł i 6 393 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 320 000 zł (6 641 zł/m²) przy 299 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Przemyśla rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
139 |
305 000 zł |
-0,2% |
6 393 zł/m² |
| 2025 |
381 |
305 653 zł |
+6,5% |
6 601 zł/m² |
| 2024 |
355 |
287 009 zł |
+24,8% |
6 398 zł/m² |
| 2023 |
340 |
229 950 zł |
+10,2% |
5 120 zł/m² |
| 2022 |
461 |
208 647 zł |
+13,4% |
4 500 zł/m² |
| 2021 |
399 |
184 000 zł |
+0,3% |
3 863 zł/m² |
| 2020 |
435 |
183 506 zł |
+19,5% |
3 657 zł/m² |
| 2019 |
386 |
153 500 zł |
+10% |
3 179 zł/m² |
| 2018 |
312 |
139 500 zł |
-0,4% |
2 844 zł/m² |
| 2017 |
197 |
140 000 zł |
+2,2% |
2 830 zł/m² |
| 2016 |
183 |
137 000 zł |
+3,7% |
2 754 zł/m² |
| 2015 |
195 |
132 118 zł |
+5,7% |
2 771 zł/m² |
| 2014 |
186 |
125 000 zł |
-15,5% |
2 733 zł/m² |
| 2013 |
256 |
148 000 zł |
+9,5% |
2 906 zł/m² |
| 2012 |
168 |
135 212 zł |
+4% |
2 788 zł/m² |
| 2011 |
173 |
130 000 zł |
-10,7% |
2 791 zł/m² |
| 2010 |
214 |
145 500 zł |
— |
3 000 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Przemyśl: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
381 |
| Mediana ceny |
305 653 zł |
| Cena za m² |
6 601 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,8 m² |
| Typowy przedział |
135 000 – 549 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Przemyśla
Rozkład obliczony na podstawie 4 780 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 83 000 zł |
10% |
| 83 000 – 130 000 zł |
16,7% |
| 130 000 – 240 000 zł |
44% |
| 240 000 – 350 000 zł |
19,6% |
| Powyżej 350 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Przemyśla
Rozkład ceny za m² na podstawie 4 779 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 000 zł/m² |
10,2% |
| 2 000 – 2 800 zł/m² |
16,9% |
| 2 800 – 4 600 zł/m² |
44,3% |
| 4 600 – 6 800 zł/m² |
18,7% |
| Powyżej 6 800 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Przemyśla
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
9,5% |
| 32 – 40 m² |
18,9% |
| 40 – 60 m² |
43,9% |
| 60 – 73 m² |
18% |
| Powyżej 73 m² |
9,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Przemyśl: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,4% |
167 450 zł |
4 985 zł/m² |
| 2 izby |
23,5% |
135 000 zł |
4 028 zł/m² |
| 3 izby |
43,3% |
175 000 zł |
4 006 zł/m² |
| 4 izby |
22,8% |
220 000 zł |
3 799 zł/m² |
| 5 izb |
5,3% |
215 000 zł |
3 438 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,7% |
270 000 zł |
2 697 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Przemyśla
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 205 |
1 837 |
190 000 zł |
88 zł/m² |
| 207 |
1 743 |
150 000 zł |
92 zł/m² |
| 202 |
859 |
152 000 zł |
75 zł/m² |
| 212 |
525 |
215 000 zł |
71 zł/m² |
| 214 |
453 |
185 000 zł |
34 zł/m² |
| 201 |
348 |
202 662 zł |
55 zł/m² |
| 203 |
271 |
213 254 zł |
8,4 zł/m² |
| 206 |
263 |
227 094 zł |
40 zł/m² |
| 215 |
192 |
146 250 zł |
40 zł/m² |
| 208 |
172 |
40 000 zł |
44 zł/m² |
Najdroższe osiedla na terenie Przemyśla
Najtańsze osiedla na terenie Przemyśla
Ceny działek na terenie Przemyśla: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
803 |
50 zł/m² |
67 000 zł |
1 315 m² |
| Grunty rolne |
228 |
13 zł/m² |
30 000 zł |
2 432 m² |
| Wszystkie działki |
1 033 |
42 zł/m² |
60 000 zł |
1 468 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: osiedla na terenie Przemyśla
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Przemyśla
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
700 |
463 |
0 |
99 |
138 |
| 2026 (do 17.08) |
257 |
154 |
0 |
40 |
63 |
| Razem 2010–2026 |
8 702 |
5 457 |
0 |
1 453 |
1 792 |
W porównaniu z medianą województwa (podkarpackie: 400 000 zł) ceny Przemyśla są o 23,6% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -32,1%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +110,1%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Przemyśla: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Przemyśla?
Nieruchomości na terenie Przemyśla kosztują średnio około 486 539 zł, czyli około 5 794 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 96: 80 mieszkań i 16 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Przemyśla?
Znajdziesz tu oferty od 205 000 zł do 1 800 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Przemyśla?
Średnia powierzchnia to około 84 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 209 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Przemyśla:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 49 m² | 326 359 zł |
| 3 pokoje | 73 m² | 434 185 zł |
| 4 pokoje | 98 m² | 541 917 zł |
| 5 pokoi | 200 m² | 1 008 750 zł |
| 6 pokoi | 218 m² | 1 061 000 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Przemyśla?
Wynosi ona około 5 794 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 502 zł/m², a dla domów spada do 4 791 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Przemyśla?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.