Zobacz 29 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Za Wiarem: ceny od 299 000 zł do 900 000 zł, średnio 521 400 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Za Wiarem według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości osiedla Za Wiarem zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 250 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 251 714 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 200% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
250 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 234 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
9
2025
Ceny w ciągu roku
+2%
mediana
Od 2018 roku
+100%
mediana
Wobec mediany gminy
-18,2%
Przemyśl: 305 653 zł
Wobec mediany krajowej
-44,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Za Wiarem obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 250 000 zł, czyli 5 234 zł/m², w obserwowanym przedziale od 113 292 zł do 394 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 67 000 zł do 280 000 zł (około 76% rynku). W szczegółach: 47,8% transakcji zawarto między 120 000 zł a 220 000 zł, a 13,4% przekroczyło 280 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,3% sprzedanych lokali ma od 40 do 54 m², a 9% przekracza 66 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 18,2% niższa od mediany gminy (Przemyśl: 305 653 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 44,4% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Za Wiarem rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
378 750 zł |
+51,5% |
7 049 zł/m² |
| 2025 |
9 |
250 000 zł |
+2% |
5 234 zł/m² |
| 2024 |
3 |
245 000 zł |
+2,1% |
6 864 zł/m² |
| 2023 |
4 |
240 000 zł |
+48,6% |
5 324 zł/m² |
| 2022 |
6 |
161 500 zł |
+9,5% |
3 946 zł/m² |
| 2021 |
7 |
147 500 zł |
+13,5% |
3 517 zł/m² |
| 2020 |
5 |
130 000 zł |
+33,3% |
2 572 zł/m² |
| 2019 |
10 |
97 500 zł |
-22% |
2 557 zł/m² |
| 2018 |
5 |
125 000 zł |
-17,2% |
2 831 zł/m² |
| 2017 |
2 |
151 000 zł |
+4,3% |
2 329 zł/m² |
| 2016 |
2 |
144 750 zł |
+5,3% |
2 636 zł/m² |
| 2015 |
2 |
137 500 zł |
+31% |
2 044 zł/m² |
| 2014 |
4 |
105 000 zł |
-19,2% |
2 378 zł/m² |
| 2013 |
1 |
130 000 zł |
+138,5% |
2 564 zł/m² |
| 2012 |
1 |
54 516 zł |
-64,8% |
2 277 zł/m² |
| 2011 |
4 |
155 000 zł |
— |
2 657 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Za Wiarem: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
9 |
| Mediana ceny |
250 000 zł |
| Cena za m² |
5 234 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,9 m² |
| Typowy przedział |
113 292 – 394 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Za Wiarem
Rozkład obliczony na podstawie 67 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 67 000 zł |
10,4% |
| 67 000 – 120 000 zł |
13,4% |
| 120 000 – 220 000 zł |
47,8% |
| 220 000 – 280 000 zł |
14,9% |
| Powyżej 280 000 zł |
13,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Za Wiarem
Rozkład ceny za m² na podstawie 67 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 300 zł/m² |
14,9% |
| 2 300 – 2 500 zł/m² |
13,4% |
| 2 500 – 4 400 zł/m² |
43,3% |
| 4 400 – 6 300 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 6 300 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Za Wiarem
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 26 m² |
11,9% |
| 26 – 40 m² |
17,9% |
| 40 – 54 m² |
43,3% |
| 54 – 66 m² |
17,9% |
| Powyżej 66 m² |
9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Za Wiarem: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
17,9% |
66 500 zł |
2 943 zł/m² |
| 3 izby |
47,8% |
150 000 zł |
3 985 zł/m² |
| 4 izby |
31,3% |
160 000 zł |
4 677 zł/m² |
| 5 izb |
3% |
155 750 zł |
2 742 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Za Wiarem
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 215 |
166 |
145 000 zł |
41 zł/m² |
| 209 |
54 |
— |
19 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Za Wiarem: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
69 |
36 zł/m² |
58 000 zł |
1 905 m² |
| Grunty rolne |
32 |
10 zł/m² |
63 000 zł |
4 934 m² |
| Wszystkie działki |
101 |
34 zł/m² |
58 500 zł |
2 974 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Za Wiarem
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
25 |
9 |
0 |
11 |
5 |
| 2026 (do 17.08) |
11 |
2 |
0 |
6 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
254 |
72 |
0 |
119 |
63 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla osiedla Za Wiarem średnia bez wartości skrajnych wynosi 251 714 zł, przy medianie 250 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 5 234 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości osiedla Za Wiarem w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Za Wiarem?
Nieruchomości na osiedlu Za Wiarem kosztują średnio około 521 400 zł, czyli około 5 112 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 29 nieruchomości: 4 mieszkania i 1 dom oraz 24 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Za Wiarem?
Oferty zaczynają się od 299 000 zł i sięgają 900 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Za Wiarem?
Średnio mają około 102 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 250 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 65 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Za Wiarem?
Średnia cena to 5 112 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 565 zł/m², a dla domów spada do 3 600 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Za Wiarem?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 6-pokojowy dom.