Mamy 91 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Kmiecie, w cenach od 250 000 zł do 450 000 zł, przy średniej cenie 345 625 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Kmiecie według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na osiedlu Kmiecie wyniosła 265 000 zł w 2025 roku, na podstawie 28 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 10,4%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 5 718 zł.
Mediana ceny sprzedaży
265 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 718 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
28
2025
Ceny w ciągu roku
+10,4%
mediana
Od 2010 roku
+67,7%
mediana
Wobec mediany gminy
-13,3%
Przemyśl: 305 653 zł
Wobec mediany krajowej
-41,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Kmiecie obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 265 000 zł, czyli 5 718 zł/m², w obserwowanym przedziale od 118 296 zł do 383 075 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 85 000 zł do 330 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,6% transakcji zawarto między 140 000 zł a 230 000 zł, a 10,6% przekroczyło 330 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,8% sprzedanych lokali ma od 39 do 58 m², a 10,2% przekracza 70 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 13,3% niższa od mediany gminy (Przemyśl: 305 653 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 41,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 17 sprzedaży mieszkań, z medianą 305 001 zł i 6 050 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 321 000 zł (5 985 zł/m²) przy 25 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Kmiecie rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
17 |
305 001 zł |
+15,1% |
6 050 zł/m² |
| 2025 |
28 |
265 000 zł |
+10,4% |
5 718 zł/m² |
| 2024 |
32 |
240 000 zł |
+27,7% |
3 853 zł/m² |
| 2023 |
21 |
188 000 zł |
-1,1% |
4 739 zł/m² |
| 2022 |
23 |
190 000 zł |
+8,2% |
3 968 zł/m² |
| 2021 |
29 |
175 560 zł |
+10,4% |
3 692 zł/m² |
| 2020 |
20 |
159 000 zł |
+3,9% |
3 400 zł/m² |
| 2019 |
19 |
153 000 zł |
+15,9% |
3 296 zł/m² |
| 2018 |
11 |
132 000 zł |
+6,5% |
2 701 zł/m² |
| 2017 |
16 |
124 000 zł |
+3,3% |
2 842 zł/m² |
| 2016 |
13 |
120 000 zł |
-22,6% |
2 683 zł/m² |
| 2015 |
13 |
155 000 zł |
+3,3% |
2 951 zł/m² |
| 2014 |
11 |
150 000 zł |
+20% |
2 691 zł/m² |
| 2013 |
9 |
125 000 zł |
-30,6% |
2 887 zł/m² |
| 2012 |
3 |
180 000 zł |
+57,4% |
3 509 zł/m² |
| 2011 |
10 |
114 350 zł |
-27,6% |
2 729 zł/m² |
| 2010 |
9 |
158 000 zł |
— |
3 058 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Kmiecie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
28 |
| Mediana ceny |
265 000 zł |
| Cena za m² |
5 718 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,2 m² |
| Typowy przedział |
118 296 – 383 075 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kmiecie
Rozkład obliczony na podstawie 284 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 85 000 zł |
9,5% |
| 85 000 – 140 000 zł |
19,7% |
| 140 000 – 230 000 zł |
42,6% |
| 230 000 – 330 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 330 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Kmiecie
Rozkład ceny za m² na podstawie 284 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 300 zł/m² |
11,6% |
| 2 300 – 2 900 zł/m² |
18,3% |
| 2 900 – 4 600 zł/m² |
41,9% |
| 4 600 – 6 100 zł/m² |
18,7% |
| Powyżej 6 100 zł/m² |
9,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kmiecie
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
9,9% |
| 32 – 39 m² |
18,3% |
| 39 – 58 m² |
45,8% |
| 58 – 70 m² |
15,8% |
| Powyżej 70 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Kmiecie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,1% |
45 000 zł |
2 627 zł/m² |
| 2 izby |
18,4% |
103 000 zł |
3 423 zł/m² |
| 3 izby |
38,7% |
170 000 zł |
4 246 zł/m² |
| 4 izby |
25,2% |
180 000 zł |
3 767 zł/m² |
| 5 izb |
15,2% |
200 000 zł |
3 594 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,4% |
315 000 zł |
2 835 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Kmiecie
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 205 |
332 |
169 500 zł |
123 zł/m² |
| 204 |
9 |
— |
— |
Ceny działek na osiedlu Kmiecie: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
6 |
94 zł/m² |
47 500 zł |
220 m² |
| Wszystkie działki |
6 |
94 zł/m² |
47 500 zł |
220 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Kmiecie
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
34 |
29 |
0 |
0 |
5 |
| 2026 (do 17.08) |
18 |
18 |
0 |
0 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
386 |
308 |
0 |
9 |
69 |
Trajektorię cen osiedla Kmiecie widać w dłuższej perspektywie: 158 000 zł mediany w 2010 roku, 265 000 zł w 2025 roku, czyli +67,7%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 12,5% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Kmiecie: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Kmiecie?
Nieruchomości na osiedlu Kmiecie kosztują średnio około 345 625 zł, czyli około 5 000 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Kmiecie?
Aktualna oferta to około 91 nieruchomości: 6 mieszkań i 2 domy oraz 83 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Kmiecie?
Ceny wahają się od około 250 000 zł do 450 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Kmiecie?
Średnio mają około 69 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 112 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Kmiecie?
Wynosi ona około 5 000 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 669 zł/m², a dla domów spada do 4 018 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Kmiecie?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowy dom.