Ceny nieruchomości osiedla Kruhel Wielki według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2022 roku 9 mieszkań zmieniło właściciela na osiedlu Kruhel Wielki, przy medianie ceny 241 778 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2020 roku ceny wzrosły o 17,5%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 4 219 zł.
Mediana ceny sprzedaży
241 778 zł
2022
Mediana ceny za m²
4 219 zł/m²
2022
Zarejestrowane sprzedaże
9
2022
Ceny w ciągu roku
-3,6%
mediana
Od 2020 roku
+17,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+15,9%
Przemyśl: 208 647 zł
Wobec mediany krajowej
-29,8%
Polska: 344 168 zł
Statystyki dla osiedla Kruhel Wielki obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 241 778 zł, czyli 4 219 zł/m², w obserwowanym przedziale od 96 182 zł do 292 588 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 320 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 42,8% transakcji zawarto między 190 000 zł a 260 000 zł, a 11% przekroczyło 320 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41% sprzedanych lokali ma od 48 do 59 m², a 11% przekracza 69 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Przemyśl: 208 647 zł) o 15,9%, a od mediany krajowej (344 168 zł) jest o 29,8% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 330 500 zł (8 418 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Kruhel Wielki rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
330 500 zł |
+29,4% |
8 418 zł/m² |
| 2025 |
4 |
255 500 zł |
-29% |
5 703 zł/m² |
| 2024 |
3 |
360 000 zł |
+44% |
7 139 zł/m² |
| 2023 |
3 |
250 000 zł |
+3,4% |
6 268 zł/m² |
| 2022 |
9 |
241 778 zł |
-3,6% |
4 219 zł/m² |
| 2021 |
84 |
250 841 zł |
+21,9% |
4 489 zł/m² |
| 2020 |
56 |
205 794 zł |
+62,7% |
3 781 zł/m² |
| 2019 |
4 |
126 500 zł |
+23,4% |
3 097 zł/m² |
| 2018 |
2 |
102 500 zł |
— |
3 173 zł/m² |
| 2016 |
1 |
210 000 zł |
— |
2 545 zł/m² |
| 2012 |
1 |
181 000 zł |
-12,6% |
3 819 zł/m² |
| 2011 |
1 |
207 000 zł |
+87,3% |
1 985 zł/m² |
| 2010 |
2 |
110 500 zł |
— |
2 646 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Kruhel Wielki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2022) |
| Sprzedaże |
9 |
| Mediana ceny |
241 778 zł |
| Cena za m² |
4 219 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,3 m² |
| Typowy przedział |
96 182 – 292 588 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kruhel Wielki
Rozkład obliczony na podstawie 173 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
9,8% |
| 140 000 – 190 000 zł |
18,5% |
| 190 000 – 260 000 zł |
42,8% |
| 260 000 – 320 000 zł |
17,9% |
| Powyżej 320 000 zł |
11% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Kruhel Wielki
Rozkład ceny za m² na podstawie 173 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 500 zł/m² |
12,7% |
| 3 500 – 3 700 zł/m² |
12,7% |
| 3 700 – 4 600 zł/m² |
46,2% |
| 4 600 – 5 200 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 5 200 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kruhel Wielki
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
10,4% |
| 38 – 48 m² |
16,8% |
| 48 – 59 m² |
41% |
| 59 – 69 m² |
20,8% |
| Powyżej 69 m² |
11% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Kruhel Wielki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,8% |
132 000 zł |
4 691 zł/m² |
| 2 izby |
31% |
186 644 zł |
4 394 zł/m² |
| 3 izby |
50,9% |
238 348 zł |
4 395 zł/m² |
| 4 izby |
15,8% |
256 218 zł |
3 892 zł/m² |
| 5 izb |
0,6% |
366 781 zł |
3 700 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Kruhel Wielki
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 206 |
241 |
227 094 zł |
34 zł/m² |
| 207 |
23 |
136 000 zł |
— |
| Kruhel Wielki |
22 |
— |
17 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Kruhel Wielki: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
37 |
37 zł/m² |
57 000 zł |
1 761 m² |
| Grunty rolne |
21 |
14 zł/m² |
35 000 zł |
2 288 m² |
| Wszystkie działki |
58 |
29 zł/m² |
50 000 zł |
1 891 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Kruhel Wielki
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
14 |
4 |
0 |
6 |
4 |
| 2026 (do 17.08) |
5 |
3 |
0 |
1 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
318 |
181 |
0 |
73 |
64 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla osiedla Kruhel Wielki średnia bez wartości skrajnych wynosi 217 269 zł, przy medianie 241 778 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 4 219 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Kruhel Wielki: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Kruhel Wielki?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Kruhel Wielki trzeba przeznaczyć średnio 1 099 000 zł, czyli około 4 995 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Kruhel Wielki?
W tej chwili do wyboru są 90 nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 220 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Kruhel Wielki?
Średnio wychodzi około 4 995 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Kruhel Wielki?
Największym zainteresowaniem cieszy się 6-pokojowy dom.