Ceny nieruchomości osiedla Winna Góra według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na osiedlu Winna Góra wyniosła 245 000 zł w 2025 roku, na podstawie 6 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 14,9%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 4 934 zł.
Mediana ceny sprzedaży
245 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 934 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
-14,9%
mediana
Od 2011 roku
+75%
mediana
Wobec mediany gminy
-19,8%
Przemyśl: 305 653 zł
Wobec mediany krajowej
-45,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Winna Góra obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 245 000 zł, czyli 4 934 zł/m², w obserwowanym przedziale od 103 750 zł do 374 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 270 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,3% transakcji zawarto między 130 000 zł a 200 000 zł, a 11,6% przekroczyło 270 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,1% sprzedanych lokali ma od 45 do 53 m², a 10,5% przekracza 68 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 19,8% niższa od mediany gminy (Przemyśl: 305 653 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 45,6% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 250 000 zł (5 007 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Winna Góra rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
250 000 zł |
+2% |
5 007 zł/m² |
| 2025 |
6 |
245 000 zł |
-14,9% |
4 934 zł/m² |
| 2024 |
4 |
288 000 zł |
+52,8% |
5 480 zł/m² |
| 2023 |
6 |
188 500 zł |
-10,2% |
4 093 zł/m² |
| 2022 |
7 |
210 000 zł |
+20,7% |
4 518 zł/m² |
| 2021 |
7 |
174 000 zł |
+1,8% |
3 947 zł/m² |
| 2020 |
12 |
171 000 zł |
+22,1% |
3 584 zł/m² |
| 2019 |
9 |
140 000 zł |
-2,1% |
2 998 zł/m² |
| 2018 |
11 |
143 000 zł |
+12,6% |
3 412 zł/m² |
| 2017 |
1 |
127 000 zł |
-15,1% |
2 917 zł/m² |
| 2016 |
2 |
149 500 zł |
+4,2% |
2 029 zł/m² |
| 2015 |
2 |
143 500 zł |
-9,2% |
3 147 zł/m² |
| 2014 |
3 |
158 000 zł |
+28,5% |
3 203 zł/m² |
| 2013 |
6 |
123 000 zł |
-10,5% |
2 712 zł/m² |
| 2012 |
4 |
137 500 zł |
-1,8% |
2 669 zł/m² |
| 2011 |
7 |
140 000 zł |
-12,5% |
2 997 zł/m² |
| 2010 |
4 |
160 000 zł |
— |
2 375 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Winna Góra: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
245 000 zł |
| Cena za m² |
4 934 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,2 m² |
| Typowy przedział |
103 750 – 374 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Winna Góra
Rozkład obliczony na podstawie 95 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 100 000 zł |
8,4% |
| 100 000 – 130 000 zł |
17,9% |
| 130 000 – 200 000 zł |
45,3% |
| 200 000 – 270 000 zł |
16,8% |
| Powyżej 270 000 zł |
11,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Winna Góra
Rozkład ceny za m² na podstawie 95 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 200 zł/m² |
10,5% |
| 2 200 – 2 800 zł/m² |
16,8% |
| 2 800 – 3 900 zł/m² |
44,2% |
| 3 900 – 5 400 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 5 400 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Winna Góra
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
8,4% |
| 34 – 45 m² |
18,9% |
| 45 – 53 m² |
42,1% |
| 53 – 68 m² |
20% |
| Powyżej 68 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Winna Góra: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,1% |
40 000 zł |
1 951 zł/m² |
| 2 izby |
7,4% |
120 000 zł |
3 861 zł/m² |
| 3 izby |
77,7% |
153 000 zł |
3 661 zł/m² |
| 4 izby |
9,6% |
220 000 zł |
3 578 zł/m² |
| 5 izb |
4,3% |
169 000 zł |
2 364 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Winna Góra
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 202 |
138 |
190 000 zł |
78 zł/m² |
| 205 |
57 |
140 000 zł |
— |
| 203 |
7 |
— |
34 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Winna Góra: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
56 |
75 zł/m² |
65 818 zł |
771 m² |
| Wszystkie działki |
59 |
74 zł/m² |
66 635 zł |
800 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Winna Góra
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
22 |
6 |
0 |
8 |
8 |
| 2026 (do 17.08) |
9 |
4 |
0 |
0 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
271 |
97 |
0 |
110 |
64 |
Typowa nieruchomość sprzedana na osiedlu Winna Góra: 50,2 m², 3 izby, za 245 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Winna Góra: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Winna Góra?
Nieruchomości na osiedlu Winna Góra kosztują średnio około 229 000 zł, czyli około 6 735 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Winna Góra?
W tej chwili do wyboru są 93 nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Winna Góra?
Zazwyczaj oferują około 34 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Winna Góra?
Średnio wychodzi około 6 735 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Winna Góra?
Zdecydowanym faworytem jest 1-pokojowe mieszkanie.