Domy i mieszkania na sprzedaż Osiedle Marii Konopnickiej

Mamy 93 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Marii Konopnickiej.

W 2021 roku 6 mieszkań zmieniło właściciela na osiedlu Marii Konopnickiej, przy medianie ceny 146 250 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Mediana ceny za metr kwadratowy: 2 930 zł.

Mediana ceny sprzedaży 146 250 zł 2021
Mediana ceny za m² 2 930 zł/m² 2021
Zarejestrowane sprzedaże 6 2021
Wobec mediany gminy -20,5% Przemyśl: 184 000 zł
Wobec mediany krajowej -54,3% Polska: 320 000 zł

Statystyki dla osiedla Marii Konopnickiej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 146 250 zł, czyli 2 930 zł/m², w obserwowanym przedziale od 52 500 zł do 174 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 29 000 zł do 200 000 zł (około 76% rynku). W szczegółach: 48,5% transakcji zawarto między 40 000 zł a 160 000 zł, a 12,1% przekroczyło 200 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 48,5% sprzedanych lokali ma od 38 do 58 m², a 9,1% przekracza 61 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 20,5% niższa od mediany gminy (Przemyśl: 184 000 zł), a od mediany krajowej (320 000 zł) jest o 54,3% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Marii Konopnickiej rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 1 232 000 zł — 4 007 zł/m²
2024 4 170 000 zł -12,8% 3 643 zł/m²
2023 1 195 000 zł -34% 5 621 zł/m²
2022 1 295 300 zł +101,9% 4 909 zł/m²
2021 6 146 250 zł -7,4% 2 930 zł/m²
2020 1 158 000 zł +75,6% 4 000 zł/m²
2019 4 90 000 zł +50% 1 396 zł/m²
2018 4 60 000 zł -22,1% 895 zł/m²
2017 3 77 000 zł — 1 949 zł/m²
2015 3 28 000 zł — 729 zł/m²
2013 1 24 000 zł — 768 zł/m²
2011 2 32 000 zł -44,3% 847 zł/m²
2010 2 57 500 zł — 1 537 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Osiedle Marii Konopnickiej: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2021)
Sprzedaże 6
Mediana ceny 146 250 zł
Cena za m² 2 930 zł/m²
Mediana powierzchni 49,8 m²
Typowy przedział 52 500 –
174 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Marii Konopnickiej

Rozkład obliczony na podstawie 33 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 29 000 zł 12,1%
29 000 – 40 000 zł 15,2%
40 000 – 160 000 zł 48,5%
160 000 – 200 000 zł 12,1%
Powyżej 200 000 zł 12,1%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Marii Konopnickiej

Rozkład ceny za m² na podstawie 33 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 770 zł/m² 15,2%
770 – 890 zł/m² 15,2%
890 – 3 000 zł/m² 36,4%
3 000 – 4 000 zł/m² 15,2%
Powyżej 4 000 zł/m² 18,2%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Marii Konopnickiej

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 30 m² 12,1%
30 – 38 m² 15,2%
38 – 58 m² 48,5%
58 – 61 m² 15,2%
Powyżej 61 m² 9,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Osiedle Marii Konopnickiej: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 3% 35 000 zł 2 067 zł/m²
2 izby 48,5% 72 500 zł 2 228 zł/m²
3 izby 33,3% 110 000 zł 2 196 zł/m²
4 izby 15,2% 155 000 zł 2 531 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Marii Konopnickiej

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
208 145 40 000 zł 48 zł/m²
207 25 110 000 zł —

Ceny działek na osiedlu Marii Konopnickiej: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 61 53 zł/m² 35 000 zł 764 m²
Grunty rolne 21 4,9 zł/m² 12 000 zł 1 452 m²
Wszystkie działki 82 46 zł/m² 30 000 zł 892 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Marii Konopnickiej

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 16 0 0 7 9
2026 (do 17.08) 1 1 0 0 0
Razem 2010–2026 201 36 0 99 66

W latach 2010–2025 zarejestrowano 33 sprzedaże mieszkań na osiedlu Marii Konopnickiej. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w okolicach osiedla Marii Konopnickiej?

Nieruchomości w okolicach osiedla Marii Konopnickiej kosztują średnio około 475 266 zł, czyli około 5 772 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Obecnie dostępnych ofert: 93: 78 mieszkań i 15 domów.

Jaki jest przedział cen w okolicach osiedla Marii Konopnickiej?

Oferty zaczynają się od 205 000 zł i sięgają 1 800 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w okolicach osiedla Marii Konopnickiej?

Średnio mają około 82 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 202 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku w okolicach osiedla Marii Konopnickiej:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje49 m²328 480 zł
3 pokoje73 m²434 185 zł
4 pokoje100 m²537 154 zł
5 pokoi204 m²1 003 000 zł
6 pokoi217 m²1 035 800 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Wynosi ona około 5 772 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 511 zł/m², a dla domów spada do 4 641 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży w okolicach osiedla Marii Konopnickiej?

Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.