Mamy 108 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Lwowskie, w cenach od 210 000 zł do 1 290 000 zł, przy średniej cenie 603 000 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Lwowskie według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na osiedlu Lwowskie sprzedawano w 2024 roku za medianę 395 000 zł. Typowa nieruchomość: 64,5 m², 4 izby. Ceny zyskały 61,2% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
395 000 zł
2024
Mediana ceny za m²
6 079 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
7
2024
Ceny w ciągu roku
+61,2%
mediana
Od 2010 roku
+107,9%
mediana
Wobec mediany gminy
+37,6%
Przemyśl: 287 009 zł
Wobec mediany krajowej
-4,8%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla osiedla Lwowskie obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 395 000 zł, czyli 6 079 zł/m², w obserwowanym przedziale od 216 000 zł do 491 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 350 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 47,3% transakcji zawarto między 150 000 zł a 230 000 zł, a 10,7% przekroczyło 350 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,7% sprzedanych lokali ma od 50 do 71 m², a 10% przekracza 81 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Przemyśl: 287 009 zł) o 37,6%, a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 4,8% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 430 000 zł (5 926 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Lwowskie rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
445 000 zł |
+14,1% |
5 926 zł/m² |
| 2025 |
4 |
390 000 zł |
-1,3% |
7 043 zł/m² |
| 2024 |
7 |
395 000 zł |
+61,2% |
6 079 zł/m² |
| 2023 |
13 |
245 000 zł |
+2,1% |
4 458 zł/m² |
| 2022 |
13 |
240 000 zł |
+1,1% |
4 010 zł/m² |
| 2021 |
10 |
237 500 zł |
+13,1% |
3 750 zł/m² |
| 2020 |
12 |
209 950 zł |
+25% |
3 564 zł/m² |
| 2019 |
17 |
168 000 zł |
-1,2% |
2 952 zł/m² |
| 2018 |
9 |
170 000 zł |
+13,3% |
2 619 zł/m² |
| 2017 |
7 |
150 000 zł |
-12,8% |
2 214 zł/m² |
| 2016 |
9 |
172 000 zł |
-1,1% |
2 530 zł/m² |
| 2015 |
10 |
174 000 zł |
-3,3% |
2 646 zł/m² |
| 2014 |
8 |
180 000 zł |
+5,3% |
2 659 zł/m² |
| 2013 |
9 |
171 000 zł |
+17,1% |
3 028 zł/m² |
| 2012 |
5 |
146 000 zł |
-17,7% |
3 015 zł/m² |
| 2011 |
6 |
177 500 zł |
-6,6% |
2 879 zł/m² |
| 2010 |
8 |
190 000 zł |
— |
3 065 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Lwowskie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
395 000 zł |
| Cena za m² |
6 079 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
64,5 m² |
| Typowy przedział |
216 000 – 491 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Lwowskie
Rozkład obliczony na podstawie 150 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 100 000 zł |
9,3% |
| 100 000 – 150 000 zł |
12% |
| 150 000 – 230 000 zł |
47,3% |
| 230 000 – 350 000 zł |
20,7% |
| Powyżej 350 000 zł |
10,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Lwowskie
Rozkład ceny za m² na podstawie 150 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 200 zł/m² |
8,7% |
| 2 200 – 2 700 zł/m² |
18,7% |
| 2 700 – 3 900 zł/m² |
45,3% |
| 3 900 – 5 200 zł/m² |
16,7% |
| Powyżej 5 200 zł/m² |
10,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Lwowskie
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
10,7% |
| 36 – 50 m² |
16,7% |
| 50 – 71 m² |
44,7% |
| 71 – 81 m² |
18% |
| Powyżej 81 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Lwowskie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
18% |
108 000 zł |
3 503 zł/m² |
| 3 izby |
22% |
155 000 zł |
3 386 zł/m² |
| 4 izby |
38,7% |
202 500 zł |
3 615 zł/m² |
| 5 izb |
18% |
230 000 zł |
3 208 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,3% |
220 000 zł |
3 146 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Lwowskie
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 214 |
451 |
185 000 zł |
34 zł/m² |
| 209 |
28 |
— |
30 zł/m² |
| 215 |
26 |
— |
38 zł/m² |
| 208 |
16 |
— |
6,6 zł/m² |
| 213 |
8 |
— |
2,2 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Lwowskie: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
123 |
37 zł/m² |
60 000 zł |
1 713 m² |
| Grunty rolne |
55 |
14 zł/m² |
25 000 zł |
2 400 m² |
| Wszystkie działki |
178 |
30 zł/m² |
43 600 zł |
1 819 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Lwowskie
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
40 |
4 |
0 |
12 |
24 |
| 2026 (do 17.08) |
19 |
3 |
0 |
9 |
7 |
| Razem 2010–2026 |
623 |
156 |
0 |
217 |
250 |
Między 2010 a 2024 rokiem mediana na osiedlu Lwowskie przeszła z 190 000 zł na 395 000 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 6,8% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości osiedla Lwowskie w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Lwowskie?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Lwowskie trzeba przeznaczyć średnio 603 000 zł, czyli około 5 603 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Lwowskie?
Aktualna oferta to około 108 nieruchomości: 5 mieszkań i 3 domy oraz 100 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Lwowskie?
Ceny wahają się od około 210 000 zł do 1 290 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 108 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 196 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Lwowskie?
Średnia cena to 5 603 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 547 zł/m², a dla domów spada do 5 162 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Lwowskie?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 1-pokojowe mieszkanie.