Zobacz 101 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Stefana Rogozińskiego: ceny od 275 000 zł do 990 000 zł, średnio 571 800 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Stefana Rogozińskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 5 mieszkań zmieniło właściciela na osiedlu Stefana Rogozińskiego, przy medianie ceny 220 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2015 roku ceny wzrosły o 83,3%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 5 608 zł.
Mediana ceny sprzedaży
220 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 608 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
5
2025
Ceny w ciągu roku
-3,9%
mediana
Od 2015 roku
+83,3%
mediana
Wobec mediany gminy
-28%
Przemyśl: 305 653 zł
Wobec mediany krajowej
-51,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Stefana Rogozińskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 220 000 zł, czyli 5 608 zł/m², w obserwowanym przedziale od 180 000 zł do 302 800 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 85 000 zł do 220 000 zł (około 76% rynku). W szczegółach: 40,9% transakcji zawarto między 120 000 zł a 180 000 zł, a 15,2% przekroczyło 220 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 51,5% sprzedanych lokali ma od 38 do 58 m², a 10,6% przekracza 61 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 28% niższa od mediany gminy (Przemyśl: 305 653 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 51,1% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Stefana Rogozińskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
5 |
220 000 zł |
-3,9% |
5 608 zł/m² |
| 2024 |
4 |
229 000 zł |
+18% |
5 222 zł/m² |
| 2023 |
3 |
194 000 zł |
+2,1% |
5 013 zł/m² |
| 2022 |
5 |
190 000 zł |
+15,2% |
4 697 zł/m² |
| 2021 |
6 |
165 000 zł |
-17,5% |
4 196 zł/m² |
| 2020 |
3 |
200 000 zł |
+75,4% |
3 546 zł/m² |
| 2019 |
5 |
114 000 zł |
-12,3% |
2 842 zł/m² |
| 2018 |
2 |
130 000 zł |
-8,5% |
2 461 zł/m² |
| 2017 |
4 |
142 000 zł |
+9,2% |
2 735 zł/m² |
| 2016 |
6 |
130 000 zł |
+8,3% |
2 738 zł/m² |
| 2015 |
10 |
120 000 zł |
+26,3% |
2 690 zł/m² |
| 2014 |
3 |
95 000 zł |
-26,9% |
2 455 zł/m² |
| 2013 |
2 |
130 000 zł |
-27,4% |
2 493 zł/m² |
| 2012 |
2 |
179 000 zł |
+15,5% |
3 040 zł/m² |
| 2011 |
3 |
155 000 zł |
+19,2% |
3 181 zł/m² |
| 2010 |
3 |
130 000 zł |
— |
2 874 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Stefana Rogozińskiego: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
220 000 zł |
| Cena za m² |
5 608 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
38,7 m² |
| Typowy przedział |
180 000 – 302 800 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Stefana Rogozińskiego
Rozkład obliczony na podstawie 66 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 85 000 zł |
9,1% |
| 85 000 – 120 000 zł |
16,7% |
| 120 000 – 180 000 zł |
40,9% |
| 180 000 – 220 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 220 000 zł |
15,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Stefana Rogozińskiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 66 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 200 zł/m² |
12,1% |
| 2 200 – 2 700 zł/m² |
18,2% |
| 2 700 – 3 800 zł/m² |
40,9% |
| 3 800 – 5 000 zł/m² |
16,7% |
| Powyżej 5 000 zł/m² |
12,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Stefana Rogozińskiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10,6% |
| 33 – 38 m² |
19,7% |
| 38 – 58 m² |
51,5% |
| 58 – 61 m² |
7,6% |
| Powyżej 61 m² |
10,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Stefana Rogozińskiego: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
6,1% |
75 000 zł |
2 440 zł/m² |
| 3 izby |
53% |
134 000 zł |
3 683 zł/m² |
| 4 izby |
21,2% |
167 500 zł |
3 224 zł/m² |
| 5 izb |
19,7% |
180 000 zł |
3 214 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Stefana Rogozińskiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
9 |
74 zł/m² |
96 000 zł |
630 m² |
| Wszystkie działki |
9 |
74 zł/m² |
96 000 zł |
630 m² |
Typowa nieruchomość sprzedana na osiedlu Stefana Rogozińskiego: 38,7 m², 3 izby, za 220 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Stefana Rogozińskiego: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Stefana Rogozińskiego?
Nieruchomości na osiedlu Stefana Rogozińskiego kosztują średnio około 571 800 zł, czyli około 5 477 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 101: 3 mieszkania i 2 domy oraz 96 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Stefana Rogozińskiego?
Oferty zaczynają się od 275 000 zł i sięgają 990 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Stefana Rogozińskiego?
Średnio mają około 104 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 180 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Stefana Rogozińskiego?
Wynosi ona około 5 477 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 296 zł/m², a dla domów spada do 5 108 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Stefana Rogozińskiego?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.