Mamy 70 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Rycerskie.
Ceny nieruchomości osiedla Rycerskie według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 65 mieszkań zmieniło właściciela na osiedlu Rycerskie, przy medianie ceny 393 478 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 131,5%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 9 138 zł.
Mediana ceny sprzedaży
393 478 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 138 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
65
2025
Ceny w ciągu roku
-2,1%
mediana
Od 2010 roku
+131,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+28,7%
Przemyśl: 305 653 zł
Wobec mediany krajowej
-12,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Rycerskie obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 393 478 zł, czyli 9 138 zł/m², w obserwowanym przedziale od 295 432 zł do 566 468 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 510 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,2% transakcji zawarto między 200 000 zł a 400 000 zł, a 9,6% przekroczyło 510 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45% sprzedanych lokali ma od 41 do 62 m², a 10,2% przekracza 75 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Przemyśl: 305 653 zł) o 28,7%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 12,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 12 sprzedaży mieszkań, z medianą 401 386 zł i 8 781 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 392 800 zł (9 225 zł/m²) przy 66 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Rycerskie rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
12 |
401 386 zł |
+2% |
8 781 zł/m² |
| 2025 |
65 |
393 478 zł |
-2,1% |
9 138 zł/m² |
| 2024 |
100 |
402 040 zł |
+39,8% |
7 325 zł/m² |
| 2023 |
12 |
287 500 zł |
-7,3% |
5 079 zł/m² |
| 2022 |
9 |
310 000 zł |
+18,1% |
4 890 zł/m² |
| 2021 |
12 |
262 500 zł |
+38,2% |
4 684 zł/m² |
| 2020 |
12 |
190 000 zł |
+23,4% |
3 380 zł/m² |
| 2019 |
15 |
154 000 zł |
-17,4% |
3 080 zł/m² |
| 2018 |
10 |
186 500 zł |
+28,6% |
3 025 zł/m² |
| 2017 |
10 |
145 000 zł |
+0,3% |
2 851 zł/m² |
| 2016 |
7 |
144 500 zł |
-18,4% |
2 779 zł/m² |
| 2015 |
10 |
177 000 zł |
+24,6% |
2 997 zł/m² |
| 2014 |
13 |
142 000 zł |
-12,6% |
2 924 zł/m² |
| 2013 |
12 |
162 500 zł |
-12,2% |
2 882 zł/m² |
| 2012 |
7 |
185 000 zł |
+13,1% |
3 041 zł/m² |
| 2011 |
8 |
163 500 zł |
-3,8% |
3 039 zł/m² |
| 2010 |
8 |
170 000 zł |
— |
3 387 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Rycerskie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
65 |
| Mediana ceny |
393 478 zł |
| Cena za m² |
9 138 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,6 m² |
| Typowy przedział |
295 432 – 566 468 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Rycerskie
Rozkład obliczony na podstawie 322 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
10,2% |
| 140 000 – 200 000 zł |
16,5% |
| 200 000 – 400 000 zł |
43,2% |
| 400 000 – 510 000 zł |
20,5% |
| Powyżej 510 000 zł |
9,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Rycerskie
Rozkład ceny za m² na podstawie 322 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 800 zł/m² |
10,9% |
| 2 800 – 3 600 zł/m² |
18,3% |
| 3 600 – 7 500 zł/m² |
42,2% |
| 7 500 – 9 400 zł/m² |
18,3% |
| Powyżej 9 400 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Rycerskie
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
9,3% |
| 36 – 41 m² |
18% |
| 41 – 62 m² |
45% |
| 62 – 75 m² |
17,4% |
| Powyżej 75 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Rycerskie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,8% |
99 000 zł |
4 746 zł/m² |
| 2 izby |
27% |
307 105 zł |
7 726 zł/m² |
| 3 izby |
39,8% |
400 856 zł |
6 233 zł/m² |
| 4 izby |
24,8% |
233 000 zł |
4 210 zł/m² |
| 5 izb |
4,3% |
254 000 zł |
3 943 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,2% |
412 500 zł |
3 431 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Rycerskie
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 205 |
285 |
308 975 zł |
100 zł/m² |
| 201 |
45 |
178 000 zł |
— |
Ceny działek na osiedlu Rycerskie: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Wszystkie działki |
6 |
122 zł/m² |
220 000 zł |
2 812 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Rycerskie
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
75 |
67 |
0 |
7 |
1 |
| 2026 (do 17.08) |
22 |
12 |
0 |
10 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
393 |
329 |
0 |
32 |
32 |
Typowa nieruchomość sprzedana na osiedlu Rycerskie: 50,6 m², 2 izby, za 393 478 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości w okolicach osiedla Rycerskie: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w okolicach osiedla Rycerskie?
Na zakup nieruchomości w okolicach osiedla Rycerskie trzeba przeznaczyć średnio 492 156 zł, czyli około 5 609 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta w okolicach osiedla Rycerskie?
Obecnie dostępnych ofert: 70: 56 mieszkań i 14 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w okolicach osiedla Rycerskie?
Znajdziesz tu oferty od 205 000 zł do 1 800 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w okolicach osiedla Rycerskie?
Średnio mają około 88 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 204 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku w okolicach osiedla Rycerskie:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 48 m² | 327 033 zł |
| 3 pokoje | 82 m² | 439 577 zł |
| 4 pokoje | 92 m² | 564 333 zł |
| 6 pokoi | 213 m² | 1 087 833 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy w okolicach osiedla Rycerskie?
Wynosi ona około 5 609 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 470 zł/m², a dla domów spada do 4 621 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w okolicach osiedla Rycerskie?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 6-pokojowy dom.