Domy i mieszkania na sprzedaż Sieniawa

Porównaj 14 nieruchomości na sprzedaż na terenie Sieniawy — średnia cena to 492 400 zł, a ceny sięgają od 265 000 zł do 1 180 000 zł.

4 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Sieniawy

Średnia cena 492 400 zł cena sprzedaży
Przedział cen 265 000–1 180 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 93 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 278 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

14 łącznie
57% domy
  • Mieszkania 14,3%
    2 nieruchomości
  • Domy 57,1%
    8 nieruchomości
  • Inne typy nieruchomości 28,6%
    4 nieruchomości

Ile pokoi

10 łącznie
50% 4 pokoje
  • 1 pokój 20,0%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 20,0%
    2 nieruchomości
  • 3 pokoje 10,0%
    1 nieruchomość
  • 4 pokoje 50,0%
    5 nieruchomości

Przedziały cenowe

10 łącznie
  • 265 000–270 000 zł 20,0%
    2 nieruchomości
  • 295 000–315 000 zł 30,0%
    3 nieruchomości
  • 335 000–340 000 zł 10,0%
    1 nieruchomość
  • 390 000–395 000 zł 20,0%
    2 nieruchomości
  • 1 180 000–1 185 000 zł 20,0%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

10 łącznie
  • 70–90 m² 60,0%
    6 nieruchomości
  • 90–100 m² 20,0%
    2 nieruchomości
  • 130–140 m² 20,0%
    2 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 92 m² 94 m²
Cena za metr kwadratowy 4 239 zł/m² 5 533 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Sieniawy sięga 14 nieruchomości, w podziale na 8 domów i 2 mieszkania oraz 4 innych nieruchomości; domy dominują z udziałem 80%. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 94 m² i 5 533 zł/m², a mieszkania wokół 92 m² i 4 239 zł/m².

Domy 4-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 1- i 2-pokojowe.

Mediana ceny sprzedaży na terenie Sieniawy wyniosła 255 000 zł w latach 2010–2025 według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Sieniawa) mediana to 300 000 zł.

Mediana ceny sprzedaży 255 000 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 4 961 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 12 2010–2025

Statystyki dla Sieniawy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 255 000 zł, czyli 4 961 zł/m², w obserwowanym przedziale od 127 150 zł do 327 450 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 130 000 zł do 310 000 zł (około 83% rynku).

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Sieniawy rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 1 260 000 zł +4% 5 503 zł/m²
2025 3 250 000 zł -9,1% 4 058 zł/m²
2024 4 275 000 zł +83,3% 4 966 zł/m²
2023 3 150 000 zł -50% 5 182 zł/m²
2022 1 300 000 zł — 4 739 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Sieniawa: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 12
Mediana ceny 255 000 zł
Cena za m² 4 961 zł/m²
Mediana powierzchni 49,3 m²
Typowy przedział 127 150 –
327 450 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Sieniawy

Rozkład obliczony na podstawie 12 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 130 000 zł 8,3%
130 000 – 180 000 zł 25%
180 000 – 280 000 zł 33,3%
280 000 – 310 000 zł 25%
Powyżej 310 000 zł 8,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Sieniawy

Rozkład ceny za m² na podstawie 12 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 000 zł/m² 16,7%
3 000 – 4 100 zł/m² 16,7%
4 100 – 5 500 zł/m² 33,3%
5 500 – 6 500 zł/m² 16,7%
Powyżej 6 500 zł/m² 16,7%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Sieniawy

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 34 m² 16,7%
34 – 42 m² 16,7%
42 – 61 m² 33,3%
61 – 72 m² 16,7%
Powyżej 72 m² 16,7%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Sieniawa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 16,7% 156 500 zł 5 503 zł/m²
3 izby 58,3% 260 000 zł 5 069 zł/m²
4 izby 16,7% 225 000 zł 3 263 zł/m²
6 izb i więcej 8,3% 270 000 zł 3 703 zł/m²

Ceny działek na terenie Sieniawy: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 6 48 zł/m² 42 250 zł 934 m²
Grunty rolne 37 5,0 zł/m² 30 000 zł 4 981 m²
Wszystkie działki 56 6,5 zł/m² 32 500 zł 4 727 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Sieniawy

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 15 3 0 7 5
2026 (do 17.08) 10 1 0 6 3
Razem 2010–2026 213 65 0 92 56

Ceny Sieniawy to 255 000 zł mediany w latach 2010–2025. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Sieniawy?

Na zakup nieruchomości na terenie Sieniawy trzeba przeznaczyć średnio 492 400 zł, czyli około 5 278 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Sieniawy?

Obecnie dostępnych ofert: 14: 8 domów i 2 mieszkania oraz 4 innych nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na terenie Sieniawy?

Znajdziesz tu oferty od 265 000 zł do 1 180 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Sieniawy?

Średnio mają około 93 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 94 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 92 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 5 278 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 239 zł/m², a dla domów rośnie do 5 533 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Sieniawy?

Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 1-pokojowy dom i 2-pokojowy dom.