Domy i mieszkania na sprzedaż Sieniawa (obszar wiejski)

Znajdź 38 domów na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Sieniawa, w cenach między 185 000 zł a 369 000 zł, przy średniej cenie 291 333 zł.

35 nieruchomości na sprzedaż w okolicach obszaru wiejskiego gminy Sieniawa

Średnia cena 291 333 zł cena sprzedaży
Przedział cen 185 000–369 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 87 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 349 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

3 łącznie
100% domy
  • Domy 100,0%
    3 nieruchomości

Ile pokoi

3 łącznie
67% 3 pokoje
  • 3 pokoje 66,7%
    2 nieruchomości
  • 4 pokoje 33,3%
    1 nieruchomość

Przedziały cenowe

3 łącznie
  • 185 000–190 000 zł 33,3%
    1 nieruchomość
  • 320 000–325 000 zł 33,3%
    1 nieruchomość
  • 365 000–370 000 zł 33,3%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

3 łącznie
  • 30–40 m² 33,3%
    1 nieruchomość
  • 100–110 m² 33,3%
    1 nieruchomość
  • 130–140 m² 33,3%
    1 nieruchomość
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Sieniawa to 38 nieruchomości. Pod względem powierzchni domy mają średnio 87 m² (3 349 zł/m²).

Pod względem typu największą część oferty stanowią domy 3-pokojowe, a dalej opcje 4-pokojowe.

Mediana ceny sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Sieniawa wyniosła 261 000 zł w latach 2010–2025 według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Sieniawa) mediana to 300 000 zł.

Mediana ceny sprzedaży 261 000 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 6 535 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 3 2010–2025

Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Sieniawa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Sieniawa rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2025 1 435 000 zł +70,3% 6 953 zł/m²
2024 2 255 500 zł — 6 394 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Sieniawa (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 66,7% 255 500 zł 6 394 zł/m²
3 izby 33,3% 435 000 zł 6 953 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Sieniawa

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Dobra 91 — 19 zł/m²
Czerwona Wola 74 — 26 zł/m²
Wylewa 70 — 15 zł/m²
Leżachów 46 — 4,0 zł/m²
Rudka 41 — 2,8 zł/m²
Czerce 41 — 3,4 zł/m²
Dybków 40 — 27 zł/m²
Pigany 19 — 3,2 zł/m²
Paluchy 16 — 2,4 zł/m²
Radawa 6 — 23 zł/m²

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Sieniawa: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 17 39 zł/m² 50 000 zł 1 200 m²
Grunty rolne 276 6,8 zł/m² 49 500 zł 6 100 m²
Grunty leśne 20 7,8 zł/m² 82 500 zł 8 856 m²
Wszystkie działki 376 9,4 zł/m² 50 000 zł 5 454 m²

Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sieniawa

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 53 1 0 42 10
2026 (do 17.08) 30 0 0 26 4
Razem 2010–2026 814 3 0 679 132

Ceny obszaru wiejskiego gminy Sieniawa najlepiej widać w aktach notarialnych: 261 000 zł mediany w latach 2010–2025. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Sieniawa?

Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sieniawa trzeba przeznaczyć średnio 291 333 zł, czyli około 3 349 zł/m².

Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Sieniawa?

W tej chwili do wyboru są 38 nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Sieniawa?

Oferty zaczynają się od 185 000 zł i sięgają 369 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnia powierzchnia to około 87 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Sieniawa?

Wynosi ona około 3 349 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Sieniawa?

Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 4-pokojowy dom.