Zobacz 23 nieruchomości na sprzedaż na terenie Kamienia: ceny od 459 000 zł do 471 270 zł, średnio 465 908 zł.
Ceny nieruchomości Kamienia według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Kamienia wyniosła 200 000 zł w 2025 roku, na podstawie 7 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. Mediana ceny metra kwadratowego to około 3 431 zł.
Mediana ceny sprzedaży
200 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 431 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Od 2023 roku
-4,8%
mediana
Wobec mediany powiatu
-55,2%
Rzeszowski: 446 002 zł
Wobec mediany krajowej
-55,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kamienia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 200 000 zł, czyli 3 431 zł/m², w obserwowanym przedziale od 172 000 zł do 335 700 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 270 000 zł (około 78% rynku).
Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 62,1 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 55,2% niższa od mediany powiatu (Rzeszowski: 446 002 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 55,6% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kamienia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
7 |
200 000 zł |
— |
3 431 zł/m² |
| 2023 |
5 |
210 000 zł |
-4,5% |
3 438 zł/m² |
| 2022 |
3 |
220 000 zł |
— |
3 442 zł/m² |
| 2020 |
1 |
110 000 zł |
— |
1 890 zł/m² |
| 2015 |
1 |
150 000 zł |
— |
2 344 zł/m² |
| 2013 |
1 |
100 000 zł |
— |
1 613 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kamień: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
200 000 zł |
| Cena za m² |
3 431 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
62,1 m² |
| Typowy przedział |
172 000 – 335 700 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kamienia
Rozkład obliczony na podstawie 18 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
11,1% |
| 140 000 – 200 000 zł |
11,1% |
| 200 000 – 220 000 zł |
38,9% |
| 220 000 – 270 000 zł |
27,8% |
| Powyżej 270 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kamienia
Rozkład ceny za m² na podstawie 18 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 200 zł/m² |
11,1% |
| 2 200 – 3 200 zł/m² |
11,1% |
| 3 200 – 3 500 zł/m² |
50% |
| 3 500 – 4 800 zł/m² |
16,7% |
| Powyżej 4 800 zł/m² |
11,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kamień: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
16,7% |
200 000 zł |
3 962 zł/m² |
| 3 izby |
72,2% |
210 000 zł |
3 535 zł/m² |
| 4 izby |
11,1% |
130 000 zł |
2 117 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kamienia
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kamień |
350 |
210 000 zł |
7,5 zł/m² |
| Łowisko |
159 |
— |
5,0 zł/m² |
| Nowy Kamień |
99 |
110 000 zł |
28 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kamienia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
90 |
17 zł/m² |
31 000 zł |
1 416 m² |
| Grunty rolne |
449 |
6,0 zł/m² |
25 000 zł |
3 200 m² |
| Grunty leśne |
10 |
3,1 zł/m² |
21 000 zł |
7 200 m² |
| Wszystkie działki |
576 |
7,2 zł/m² |
25 000 zł |
2 584 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kamienia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
83 |
7 |
0 |
68 |
8 |
| 2026 (do 17.08) |
36 |
0 |
0 |
32 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
763 |
18 |
0 |
659 |
86 |
Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Kamienia różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Kamień, z medianą 210 000 zł przy 11 sprzedażach mieszkań. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Kamienia — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Kamienia?
Nieruchomości na terenie Kamienia kosztują średnio około 465 908 zł, czyli około 3 498 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Kamienia?
Aktualna oferta to około 23 nieruchomości: 3 domy i 2 mieszkania oraz 18 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Kamienia?
Znajdziesz tu oferty od 459 000 zł do 471 270 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Kamienia?
Średnia powierzchnia to około 133 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 179 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 64 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Kamienia?
Wynosi ona około 3 498 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 172 zł/m², a dla domów spada do 2 624 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Kamienia?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 1-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.