Odkryj 23 nieruchomości na sprzedaż na terenie Nowej Sarzyny. Ceny wahają się od 199 000 zł do 597 450 zł, a średnia cena to 326 342 zł.
Ceny nieruchomości Nowej Sarzyny według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Nowej Sarzyny zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 200 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 191 976 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 0% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
200 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 008 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
25
2025
Ceny w ciągu roku
+3,6%
mediana
Od 2010 roku
+71,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
-7%
Leżajski: 215 000 zł
Wobec mediany krajowej
-55,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Nowej Sarzyny obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 200 000 zł, czyli 4 008 zł/m², w obserwowanym przedziale od 118 400 zł do 279 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 210 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,2% transakcji zawarto między 80 000 zł a 150 000 zł, a 11,4% przekroczyło 210 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,2% sprzedanych lokali ma od 39 do 52 m², a 8,9% przekracza 65 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 7% niższa od mediany powiatu (Leżajski: 215 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 55,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 16 sprzedaży mieszkań, z medianą 203 000 zł i 3 747 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 195 000 zł (3 904 zł/m²) przy 30 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Nowej Sarzyny rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
16 |
203 000 zł |
+1,5% |
3 747 zł/m² |
| 2025 |
25 |
200 000 zł |
+3,6% |
4 008 zł/m² |
| 2024 |
25 |
193 000 zł |
+12,2% |
4 646 zł/m² |
| 2023 |
25 |
172 000 zł |
+4,2% |
3 859 zł/m² |
| 2022 |
39 |
165 000 zł |
+37,5% |
3 363 zł/m² |
| 2021 |
54 |
120 000 zł |
+33,3% |
2 614 zł/m² |
| 2020 |
17 |
90 000 zł |
+5,9% |
1 981 zł/m² |
| 2019 |
40 |
85 000 zł |
+23,2% |
1 697 zł/m² |
| 2018 |
31 |
69 000 zł |
+16,7% |
1 603 zł/m² |
| 2017 |
24 |
59 140 zł |
-18,4% |
1 364 zł/m² |
| 2016 |
22 |
72 500 zł |
-2,7% |
1 473 zł/m² |
| 2015 |
18 |
74 500 zł |
-5,7% |
1 492 zł/m² |
| 2014 |
14 |
79 000 zł |
+9% |
1 518 zł/m² |
| 2013 |
12 |
72 500 zł |
-28,2% |
1 650 zł/m² |
| 2012 |
8 |
101 000 zł |
+31,2% |
1 935 zł/m² |
| 2011 |
23 |
77 000 zł |
-33,9% |
2 022 zł/m² |
| 2010 |
10 |
116 500 zł |
— |
2 402 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Nowa Sarzyna: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
25 |
| Mediana ceny |
200 000 zł |
| Cena za m² |
4 008 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,9 m² |
| Typowy przedział |
118 400 – 279 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Nowej Sarzyny
Rozkład obliczony na podstawie 403 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
8,9% |
| 50 000 – 80 000 zł |
18,1% |
| 80 000 – 150 000 zł |
45,2% |
| 150 000 – 210 000 zł |
16,4% |
| Powyżej 210 000 zł |
11,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Nowej Sarzyny
Rozkład ceny za m² na podstawie 403 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
10,2% |
| 1 300 – 1 700 zł/m² |
19,1% |
| 1 700 – 3 200 zł/m² |
42,2% |
| 3 200 – 4 400 zł/m² |
18,6% |
| Powyżej 4 400 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Nowej Sarzyny
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
9,9% |
| 32 – 39 m² |
18,6% |
| 39 – 52 m² |
43,2% |
| 52 – 65 m² |
19,4% |
| Powyżej 65 m² |
8,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Nowa Sarzyna: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1% |
89 000 zł |
4 739 zł/m² |
| 2 izby |
25,1% |
77 000 zł |
2 535 zł/m² |
| 3 izby |
38,8% |
110 000 zł |
2 635 zł/m² |
| 4 izby |
30,6% |
114 200 zł |
2 457 zł/m² |
| 5 izb |
4,2% |
190 000 zł |
3 167 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
200 000 zł |
980 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Nowej Sarzyny
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Nowa Sarzyna |
595 |
100 000 zł |
49 zł/m² |
| Wola Zarczycka |
361 |
56 000 zł |
4,8 zł/m² |
| Sarzyna |
278 |
— |
6,2 zł/m² |
| Łętownia |
170 |
— |
6,7 zł/m² |
| Jelna |
163 |
— |
17 zł/m² |
| Ruda Łańcucka |
44 |
— |
10,0 zł/m² |
| Tarnogóra |
42 |
— |
4,7 zł/m² |
| Wólka Łętowska |
39 |
— |
5,1 zł/m² |
| Łukowa |
33 |
— |
11 zł/m² |
Ceny działek na terenie Nowej Sarzyny: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
107 |
24 zł/m² |
20 000 zł |
1 231 m² |
| Grunty rolne |
953 |
5,4 zł/m² |
15 800 zł |
2 600 m² |
| Grunty leśne |
37 |
3,9 zł/m² |
10 000 zł |
3 243 m² |
| Wszystkie działki |
1 108 |
6,7 zł/m² |
15 000 zł |
2 404 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Nowej Sarzyny
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Nowej Sarzyny
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
158 |
25 |
0 |
103 |
30 |
| 2026 (do 17.08) |
57 |
16 |
0 |
32 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
2 410 |
464 |
0 |
1 539 |
407 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Nowej Sarzyny to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 110 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 3,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Nowej Sarzyny
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Nowej Sarzyny?
Na zakup nieruchomości na terenie Nowej Sarzyny trzeba przeznaczyć średnio 326 342 zł, czyli około 3 185 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 23 nieruchomości: 7 mieszkań i 6 domów oraz 10 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Nowej Sarzyny?
Ceny wahają się od około 199 000 zł do 597 450 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Nowej Sarzyny?
Średnio mają około 102 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 160 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Nowej Sarzyny:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 71 m² | 321 167 zł |
| 3 pokoje | 74 m² | 242 000 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Nowej Sarzyny?
Wynosi ona około 3 185 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 472 zł/m², a dla domów spada do 2 681 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Nowej Sarzyny?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowy dom.