Zobacz 26 nieruchomości na sprzedaż na terenie Dynowa: ceny od 455 000 zł do 1 580 000 zł, średnio 684 207 zł.
Ceny nieruchomości Dynowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 5 transakcjami w 2023 roku i medianą ceny 218 000 zł rynek Dynowa najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2023 mediana wzrosła o 81,7%.
Mediana ceny sprzedaży
218 000 zł
2023
Mediana ceny za m²
4 688 zł/m²
2023
Zarejestrowane sprzedaże
5
2023
Ceny w ciągu roku
-2,2%
mediana
Od 2010 roku
+81,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
-37,7%
Rzeszowski: 350 000 zł
Wobec mediany krajowej
-42,5%
Polska: 379 000 zł
Statystyki dla Dynowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 218 000 zł, czyli 4 688 zł/m², w obserwowanym przedziale od 178 000 zł do 936 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 25 000 zł do 250 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 40,5% transakcji zawarto między 100 000 zł a 180 000 zł, a 10,7% przekroczyło 250 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 40,5% sprzedanych lokali ma od 49 do 72 m², a 10,7% przekracza 83 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 37,7% niższa od mediany powiatu (Rzeszowski: 350 000 zł), a od mediany krajowej (379 000 zł) jest o 42,5% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Dynowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
447 500 zł |
— |
7 780 zł/m² |
| 2023 |
5 |
218 000 zł |
-2,2% |
4 688 zł/m² |
| 2022 |
9 |
223 000 zł |
— |
3 329 zł/m² |
| 2020 |
4 |
127 150 zł |
-26,1% |
1 832 zł/m² |
| 2019 |
6 |
172 000 zł |
+14,7% |
2 863 zł/m² |
| 2018 |
8 |
150 000 zł |
+11,1% |
2 911 zł/m² |
| 2017 |
6 |
135 000 zł |
-15,6% |
2 659 zł/m² |
| 2016 |
2 |
160 000 zł |
+203,8% |
2 177 zł/m² |
| 2015 |
6 |
52 658 zł |
+437,8% |
1 055 zł/m² |
| 2014 |
9 |
9 792 zł |
-90,5% |
114 zł/m² |
| 2013 |
7 |
103 000 zł |
+1,5% |
2 000 zł/m² |
| 2012 |
6 |
101 500 zł |
-25,4% |
1 956 zł/m² |
| 2011 |
8 |
136 000 zł |
+13,3% |
1 968 zł/m² |
| 2010 |
6 |
120 000 zł |
— |
2 034 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Dynów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2023) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
218 000 zł |
| Cena za m² |
4 688 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,8 m² |
| Typowy przedział |
178 000 – 936 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Dynowa
Rozkład obliczony na podstawie 84 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 25 000 zł |
9,5% |
| 25 000 – 100 000 zł |
17,9% |
| 100 000 – 180 000 zł |
40,5% |
| 180 000 – 250 000 zł |
21,4% |
| Powyżej 250 000 zł |
10,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Dynowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 84 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 530 zł/m² |
10,7% |
| 530 – 1 900 zł/m² |
15,5% |
| 1 900 – 3 000 zł/m² |
42,9% |
| 3 000 – 4 100 zł/m² |
21,4% |
| Powyżej 4 100 zł/m² |
9,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Dynowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 42 m² |
9,5% |
| 42 – 49 m² |
21,4% |
| 49 – 72 m² |
40,5% |
| 72 – 83 m² |
17,9% |
| Powyżej 83 m² |
10,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Dynów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,4% |
57 500 zł |
1 883 zł/m² |
| 2 izby |
20,5% |
140 000 zł |
3 008 zł/m² |
| 3 izby |
31,3% |
109 000 zł |
2 354 zł/m² |
| 4 izby |
36,1% |
170 000 zł |
2 620 zł/m² |
| 5 izb |
9,6% |
190 000 zł |
2 559 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Dynowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Dynów |
649 |
150 000 zł |
16 zł/m² |
| Bartkówka |
86 |
— |
3,0 zł/m² |
Ceny działek na terenie Dynowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
90 |
34 zł/m² |
55 500 zł |
1 811 m² |
| Grunty rolne |
462 |
11 zł/m² |
15 000 zł |
1 501 m² |
| Wszystkie działki |
557 |
14 zł/m² |
20 000 zł |
1 513 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Dynowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
51 |
0 |
0 |
38 |
13 |
| 2026 (do 17.08) |
25 |
2 |
0 |
18 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
888 |
87 |
0 |
642 |
159 |
Między 2010 a 2023 rokiem mediana na terenie Dynowa przeszła z 120 000 zł na 218 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Dynowa: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Dynowa?
Licz się ze średnią kwotą 684 207 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Dynowa, czyli około 7 051 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Dynowa?
Obecnie dostępnych ofert: 26: 16 mieszkań i 10 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 455 000 zł do 1 580 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Dynowa?
Średnio mają około 97 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 157 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Dynowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 71 m² | 551 384 zł |
| 5 pokoi | 152 m² | 842 286 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 7 051 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 043 zł/m², a dla domów spada do 5 835 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Dynowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.