Kup nieruchomość na terenie Dynowa: 72 domy w cenach od 99 000 zł do 649 000 zł, przy średniej cenie 263 000 zł.
Mediana ceny sprzedaży
100 000 zł
2018
Mediana ceny za m²
1 951 zł/m²
2018
Zarejestrowane sprzedaże
5
2018
Wobec mediany powiatu
-51,9%
Rzeszowski: 207 823 zł
Wobec mediany krajowej
-58,1%
Polska: 238 520 zł
Statystyki dla Dynowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 100 000 zł, czyli 1 951 zł/m², w obserwowanym przedziale od 80 000 zł do 184 800 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 80 000 zł do 230 000 zł (około 80% rynku).
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 53,4 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 51,9% niższa od mediany powiatu (Rzeszowski: 207 823 zł), a od mediany krajowej (238 520 zł) jest o 58,1% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Dynowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
22 000 zł |
-91,5% |
337 zł/m² |
| 2025 |
1 |
260 000 zł |
+39% |
3 982 zł/m² |
| 2024 |
2 |
187 000 zł |
— |
4 174 zł/m² |
| 2021 |
1 |
220 000 zł |
+11,4% |
3 704 zł/m² |
| 2020 |
2 |
197 500 zł |
+31,7% |
2 990 zł/m² |
| 2019 |
3 |
150 000 zł |
+50% |
1 676 zł/m² |
| 2018 |
5 |
100 000 zł |
-36,5% |
1 951 zł/m² |
| 2017 |
4 |
157 500 zł |
— |
2 678 zł/m² |
| 2015 |
1 |
65 000 zł |
-40,9% |
1 217 zł/m² |
| 2014 |
1 |
110 000 zł |
— |
1 549 zł/m² |
| 2012 |
2 |
137 500 zł |
-8,3% |
2 347 zł/m² |
| 2011 |
1 |
150 000 zł |
+87,5% |
1 667 zł/m² |
| 2010 |
1 |
80 000 zł |
— |
889 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Dynów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2018) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
100 000 zł |
| Cena za m² |
1 951 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,4 m² |
| Typowy przedział |
80 000 – 184 800 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Dynowa
Rozkład obliczony na podstawie 25 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 80 000 zł |
8% |
| 80 000 – 96 000 zł |
20% |
| 96 000 – 180 000 zł |
40% |
| 180 000 – 230 000 zł |
20% |
| Powyżej 230 000 zł |
12% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Dynowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 25 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 100 zł/m² |
12% |
| 1 100 – 1 700 zł/m² |
20% |
| 1 700 – 3 000 zł/m² |
40% |
| 3 000 – 3 700 zł/m² |
16% |
| Powyżej 3 700 zł/m² |
12% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Dynowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 47 m² |
12% |
| 47 – 53 m² |
8% |
| 53 – 67 m² |
52% |
| 67 – 84 m² |
16% |
| Powyżej 84 m² |
12% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Dynów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
8% |
157 000 zł |
3 829 zł/m² |
| 3 izby |
36% |
145 000 zł |
2 605 zł/m² |
| 4 izby |
44% |
165 000 zł |
2 293 zł/m² |
| 5 izb |
12% |
150 000 zł |
1 411 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Dynowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Bachórz |
171 |
157 500 zł |
3,2 zł/m² |
| Harta |
159 |
— |
3,9 zł/m² |
| Łubno |
141 |
100 000 zł |
1,9 zł/m² |
| Laskówka |
68 |
— |
2,8 zł/m² |
| Ulanica |
62 |
— |
1,9 zł/m² |
| Dylągowa |
61 |
— |
1,8 zł/m² |
| Pawłokoma |
59 |
— |
1,7 zł/m² |
| Dąbrówka Starzeńska |
57 |
— |
2,8 zł/m² |
| Wyręby |
22 |
— |
4,3 zł/m² |
Ceny działek na terenie Dynowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
52 |
4,3 zł/m² |
20 410 zł |
5 858 m² |
| Grunty rolne |
573 |
2,4 zł/m² |
10 000 zł |
3 900 m² |
| Grunty leśne |
39 |
3,7 zł/m² |
20 000 zł |
6 065 m² |
| Wszystkie działki |
667 |
2,6 zł/m² |
10 000 zł |
4 100 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Dynowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
60 |
1 |
0 |
43 |
16 |
| 2026 (do 17.08) |
28 |
1 |
0 |
20 |
7 |
| Razem 2010–2026 |
1 083 |
26 |
0 |
879 |
178 |
W porównaniu z medianą powiatu (Rzeszowski: 207 823 zł) ceny Dynowa są o 51,9% niższe. Mediana krajowa wynosi 238 520 zł, różnica to -58,1%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Dynowa w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Dynowa?
Licz się ze średnią kwotą 263 000 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Dynowa, czyli około 2 798 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Dynowa?
Aktualna oferta to około 72 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Dynowa?
Oferty zaczynają się od 99 000 zł i sięgają 649 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Dynowa?
Zazwyczaj oferują około 94 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 2 798 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Dynowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 1-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.