Kup nieruchomość na terenie Brzozowa: 42 nieruchomości w cenach od 122 500 zł do 1 150 000 zł, przy średniej cenie 514 474 zł.
Ceny nieruchomości Brzozowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Brzozowa? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 275 150 zł — to mediana wyliczona z 88 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2016 roku zmiana wynosi +147,9%.
Mediana ceny sprzedaży
275 150 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 697 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
88
2025
Ceny w ciągu roku
+3,8%
mediana
Od 2016 roku
+147,9%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Brzozów: 275 150 zł
Wobec mediany krajowej
-38,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Brzozowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 275 150 zł, czyli 5 697 zł/m², w obserwowanym przedziale od 166 058 zł do 463 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 170 000 zł do 420 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,2% transakcji zawarto między 230 000 zł a 320 000 zł, a 10,2% przekroczyło 420 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale pięcioizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami o sześciu i więcej izbach. Pod względem powierzchni 45,8% sprzedanych lokali ma od 43 do 60 m², a 11% przekracza 69 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Brzozów: 275 150 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 38,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 300 000 zł i 5 872 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 272 850 zł (5 751 zł/m²) przy 60 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Brzozowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
300 000 zł |
+9% |
5 872 zł/m² |
| 2025 |
88 |
275 150 zł |
+3,8% |
5 697 zł/m² |
| 2024 |
19 |
265 000 zł |
— |
5 455 zł/m² |
| 2016 |
6 |
111 000 zł |
— |
2 741 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Brzozów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
88 |
| Mediana ceny |
275 150 zł |
| Cena za m² |
5 697 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49 m² |
| Typowy przedział |
166 058 – 463 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Brzozowa
Rozkład obliczony na podstawie 118 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 170 000 zł |
10,2% |
| 170 000 – 230 000 zł |
16,9% |
| 230 000 – 320 000 zł |
43,2% |
| 320 000 – 420 000 zł |
19,5% |
| Powyżej 420 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Brzozowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 118 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 900 zł/m² |
10,2% |
| 3 900 – 5 200 zł/m² |
17,8% |
| 5 200 – 5 900 zł/m² |
45,8% |
| 5 900 – 6 300 zł/m² |
15,3% |
| Powyżej 6 300 zł/m² |
11% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Brzozowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10,2% |
| 33 – 43 m² |
16,1% |
| 43 – 60 m² |
45,8% |
| 60 – 69 m² |
16,9% |
| Powyżej 69 m² |
11% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Brzozów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
13,3% |
91 000 zł |
3 282 zł/m² |
| 3 izby |
6,7% |
194 996 zł |
2 378 zł/m² |
| 4 izby |
26,7% |
235 000 zł |
5 874 zł/m² |
| 5 izb |
33,3% |
303 000 zł |
5 345 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
20% |
285 000 zł |
4 591 zł/m² |
Ceny działek na terenie Brzozowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
76 |
40 zł/m² |
38 575 zł |
1 228 m² |
| Wszystkie działki |
82 |
40 zł/m² |
38 575 zł |
1 174 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Brzozowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
197 |
91 |
0 |
77 |
29 |
| 2026 (do 17.08) |
10 |
6 |
0 |
4 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
1 565 |
571 |
0 |
711 |
283 |
W porównaniu z medianą gminy (Brzozów: 275 150 zł) ceny Brzozowa są na tym samym poziomie. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -38,9%. Od 2016 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +147,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Brzozowa: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Brzozowa?
Na zakup nieruchomości na terenie Brzozowa trzeba przeznaczyć średnio 514 474 zł, czyli około 5 470 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 42 nieruchomości: 13 domów i 4 mieszkania oraz 25 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Brzozowa?
Oferty zaczynają się od 122 500 zł i sięgają 1 150 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 94 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 109 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 45 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Brzozowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 83 m² | 458 451 zł |
| 5 pokoi | 135 m² | 685 800 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Brzozowa?
Średnia cena to 5 470 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 887 zł/m², a dla domów spada do 5 161 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Brzozowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.