Domy i mieszkania na sprzedaż Rymanów (obszar wiejski)

Zobacz 26 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Rymanów: ceny od 99 000 zł do 1 290 000 zł, średnio 588 692 zł.

Średnia cena 588 692 zł cena sprzedaży
Przedział cen 99 000–1 290 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 178 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 305 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

26 łącznie
85% domy
  • Mieszkania 15,4%
    4 nieruchomości
  • Domy 84,6%
    22 nieruchomości

Ile pokoi

26 łącznie
50% 5+ pokoi
  • 1 pokój 11,5%
    3 nieruchomości
  • 3 pokoje 30,8%
    8 nieruchomości
  • 4 pokoje 7,7%
    2 nieruchomości
  • 5+ pokoi 50,0%
    13 nieruchomości

Przedziały cenowe

26 łącznie
  • 95 000–350 000 zł 26,9%
    7 nieruchomości
  • 355 000–405 000 zł 15,4%
    4 nieruchomości
  • 445 000–600 000 zł 26,9%
    7 nieruchomości
  • 695 000–895 000 zł 11,5%
    3 nieruchomości
  • 970 000–1 295 000 zł 19,2%
    5 nieruchomości

Przedziały powierzchni

26 łącznie
  • 20–90 m² 26,9%
    7 nieruchomości
  • 140–170 m² 15,4%
    4 nieruchomości
  • 170–210 m² 19,2%
    5 nieruchomości
  • 220–240 m² 23,1%
    6 nieruchomości
  • 240–490 m² 15,4%
    4 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 54 m² 201 m²
Cena za metr kwadratowy 6 000 zł/m² 3 173 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Rymanów obejmuje 26 nieruchomości, ze zdecydowaną przewagą domów (85% całości): 22 domy i 4 mieszkania. Domy mają średnią powierzchnię 201 m² i cenę 3 173 zł/m²; mieszkania natomiast około 54 m² i 6 000 zł/m².

Domy 3-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 5- i 6-pokojowe.

Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Rymanów zamknął lata 2010–2025 medianą ceny sprzedaży 160 000 zł, jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo.

Mediana ceny sprzedaży 160 000 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 3 759 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 8 2010–2025

Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Rymanów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 160 000 zł, czyli 3 759 zł/m², w obserwowanym przedziale od 77 500 zł do 283 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 95 000 zł do 280 000 zł (około 75% rynku).

Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Rymanów rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2025 3 270 000 zł — 6 959 zł/m²
2019 2 125 000 zł +47,1% 2 531 zł/m²
2018 2 85 000 zł -56,4% 1 890 zł/m²
2017 1 195 000 zł — 3 909 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Rymanów (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 8
Mediana ceny 160 000 zł
Cena za m² 3 759 zł/m²
Mediana powierzchni 42,6 m²
Typowy przedział 77 500 –
283 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Rymanów

Rozkład obliczony na podstawie 8 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 95 000 zł 12,5%
95 000 – 120 000 zł 12,5%
120 000 – 250 000 zł 50%
250 000 – 280 000 zł 12,5%
Powyżej 280 000 zł 12,5%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Rymanów

Rozkład ceny za m² na podstawie 8 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 400 zł/m² 12,5%
1 400 – 2 500 zł/m² 12,5%
2 500 – 6 900 zł/m² 37,5%
6 900 – 7 700 zł/m² 25%
Powyżej 7 700 zł/m² 12,5%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Rymanów

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 32 m² 12,5%
32 – 39 m² 25%
39 – 48 m² 25%
48 – 61 m² 25%
Powyżej 61 m² 12,5%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Rymanów (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 12,5% 245 000 zł 9 456 zł/m²
2 izby 37,5% 270 000 zł 5 832 zł/m²
3 izby 37,5% 110 000 zł 2 563 zł/m²
5 izb 12,5% 125 000 zł 1 453 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Rymanów

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Milcza 84 — 2,9 zł/m²
Klimkówka 79 — 4,3 zł/m²
Bzianka 68 — 2,0 zł/m²
Posada Górna 65 — 17 zł/m²
Wróblik Królewski 56 — 2,0 zł/m²
Wróblik Szlachecki 53 — 4,0 zł/m²
Sieniawa 51 — 5,0 zł/m²
Królik Polski 49 — 2,9 zł/m²
Głębokie 41 — 3,1 zł/m²
Ladzin 41 — 2,9 zł/m²

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Rymanów: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 32 47 zł/m² 47 500 zł 1 074 m²
Grunty rolne 507 3,3 zł/m² 13 000 zł 3 096 m²
Grunty leśne 9 2,6 zł/m² 50 000 zł 13 300 m²
Wszystkie działki 614 3,5 zł/m² 15 000 zł 3 000 m²

Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Rymanów

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 85 3 0 68 14
2026 (do 17.08) 4 0 0 3 1
Razem 2010–2026 1 795 32 0 1 461 302

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 160 000 zł (3 759 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale dwuizbowe (37,5% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Rymanów?

Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Rymanów trzeba przeznaczyć średnio 588 692 zł, czyli około 3 305 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

W tej chwili do wyboru są 26 nieruchomości: 22 domy i 4 mieszkania.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Rymanów?

Znajdziesz tu oferty od 99 000 zł do 1 290 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Rymanów?

Średnia powierzchnia to około 178 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 201 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Rymanów:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
3 pokoje104 m²380 250 zł
5 pokoi198 m²722 200 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Rymanów?

Średnia cena to 3 305 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 000 zł/m², a dla domów spada do 3 173 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Rymanów?

Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.