Zobacz 26 nieruchomości na sprzedaż na terenie Rymanowa: ceny od 99 000 zł do 1 290 000 zł, średnio 588 692 zł.
Ceny nieruchomości Rymanowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Rymanowa wyniosła 432 646 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Krośnieński) mediana to 250 000 zł. Zmiana roczna: +101,3%.
Mediana ceny sprzedaży
432 646 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 023 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
13
2025
Ceny w ciągu roku
+101,3%
mediana
Od 2024 roku
+101,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
+73,1%
Krośnieński: 250 000 zł
Wobec mediany krajowej
-3,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Rymanowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 432 646 zł, czyli 8 023 zł/m², w obserwowanym przedziale od 248 000 zł do 580 166 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 510 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 42,1% transakcji zawarto między 190 000 zł a 360 000 zł, a 7,9% przekroczyło 510 000 zł.
Pod względem powierzchni 28,9% sprzedanych lokali ma od 40 do 54 m², a 10,5% przekracza 70 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Krośnieński: 250 000 zł) o 73,1%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 3,9% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 432 646 zł (8 005 zł/m²) przy 15 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Rymanowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
405 130 zł |
-6,4% |
7 023 zł/m² |
| 2025 |
13 |
432 646 zł |
+101,3% |
8 023 zł/m² |
| 2024 |
12 |
214 918 zł |
— |
7 098 zł/m² |
| 2019 |
4 |
125 000 zł |
+13,6% |
2 836 zł/m² |
| 2018 |
3 |
110 000 zł |
-43,6% |
2 538 zł/m² |
| 2017 |
1 |
195 000 zł |
+95% |
3 909 zł/m² |
| 2016 |
3 |
100 000 zł |
— |
2 485 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Rymanów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
13 |
| Mediana ceny |
432 646 zł |
| Cena za m² |
8 023 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54 m² |
| Typowy przedział |
248 000 – 580 166 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Rymanowa
Rozkład obliczony na podstawie 38 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
10,5% |
| 110 000 – 190 000 zł |
18,4% |
| 190 000 – 360 000 zł |
42,1% |
| 360 000 – 510 000 zł |
21,1% |
| Powyżej 510 000 zł |
7,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Rymanowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 38 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 500 zł/m² |
10,5% |
| 2 500 – 3 700 zł/m² |
18,4% |
| 3 700 – 7 600 zł/m² |
42,1% |
| 7 600 – 9 300 zł/m² |
15,8% |
| Powyżej 9 300 zł/m² |
13,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Rymanowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
7,9% |
| 28 – 40 m² |
26,3% |
| 40 – 54 m² |
28,9% |
| 54 – 70 m² |
26,3% |
| Powyżej 70 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Rymanów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4% |
245 000 zł |
9 456 zł/m² |
| 2 izby |
28% |
270 000 zł |
6 165 zł/m² |
| 3 izby |
52% |
349 000 zł |
5 797 zł/m² |
| 4 izby |
4% |
185 000 zł |
3 091 zł/m² |
| 5 izb |
8% |
282 500 zł |
3 773 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
4% |
220 000 zł |
2 485 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Rymanowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Rymanów |
226 |
324 500 zł |
22 zł/m² |
| Milcza |
84 |
— |
2,9 zł/m² |
| Klimkówka |
79 |
— |
4,3 zł/m² |
| Bzianka |
68 |
— |
2,0 zł/m² |
| Posada Górna |
65 |
— |
17 zł/m² |
| Wróblik Królewski |
56 |
— |
2,0 zł/m² |
| Wróblik Szlachecki |
53 |
— |
4,0 zł/m² |
| Sieniawa |
51 |
— |
5,0 zł/m² |
| Królik Polski |
49 |
— |
2,9 zł/m² |
| Ladzin |
42 |
— |
2,9 zł/m² |
Ceny działek na terenie Rymanowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
106 |
40 zł/m² |
44 000 zł |
1 236 m² |
| Grunty rolne |
586 |
3,4 zł/m² |
13 000 zł |
3 050 m² |
| Grunty leśne |
9 |
2,6 zł/m² |
50 000 zł |
13 300 m² |
| Wszystkie działki |
779 |
4,1 zł/m² |
15 870 zł |
2 763 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Rymanowa
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Rymanów |
165 |
22 zł/m² |
24 000 zł |
| Rymanów (obszar wiejski) |
614 |
3,5 zł/m² |
15 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Rymanowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
123 |
16 |
0 |
89 |
18 |
| 2026 (do 17.08) |
7 |
2 |
0 |
4 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
2 399 |
145 |
0 |
1 831 |
423 |
Trajektorię cen Rymanowa widać w dłuższej perspektywie: 214 918 zł mediany w 2024 roku, 432 646 zł w 2025 roku, czyli +101,3%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 8,3% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Rymanowa: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Rymanowa?
Nieruchomości na terenie Rymanowa kosztują średnio około 588 692 zł, czyli około 3 305 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Rymanowa?
Aktualna oferta to około 26 nieruchomości: 22 domy i 4 mieszkania.
Jaki jest przedział cen na terenie Rymanowa?
Znajdziesz tu oferty od 99 000 zł do 1 290 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Rymanowa?
Średnio mają około 178 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 201 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Rymanowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 104 m² | 380 250 zł |
| 5 pokoi | 198 m² | 722 200 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Rymanowa?
Wynosi ona około 3 305 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 000 zł/m², a dla domów spada do 3 173 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Rymanowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.