Domy i mieszkania na sprzedaż Głogów Małopolski

Mamy 143 nieruchomości na sprzedaż na terenie Głogowa Małopolskiego, w cenach od 280 000 zł do 1 999 999 zł, przy średniej cenie 675 456 zł.

Średnia cena 675 456 zł cena sprzedaży
Przedział cen 280 000–1 999 999 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 105 m² na nieruchomość
Cena za m² 6 451 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

143 łącznie
55% mieszkania
  • Mieszkania 55,2%
    79 nieruchomości
  • Domy 44,8%
    64 nieruchomości

Ile pokoi

143 łącznie
48% 3 pokoje
  • 1 pokój 1,4%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 9,8%
    14 nieruchomości
  • 3 pokoje 48,3%
    69 nieruchomości
  • 4 pokoje 13,3%
    19 nieruchomości
  • 5+ pokoi 27,3%
    39 nieruchomości

Przedziały cenowe

143 łącznie
  • 280 000–500 000 zł 27,3%
    39 nieruchomości
  • 500 000–525 000 zł 16,8%
    24 nieruchomości
  • 525 000–630 000 zł 16,1%
    23 nieruchomości
  • 640 000–805 000 zł 21,7%
    31 nieruchomości
  • 820 000–2 000 000 zł 18,2%
    26 nieruchomości

Przedziały powierzchni

143 łącznie
  • 30–70 m² 41,3%
    59 nieruchomości
  • 70–100 m² 21,0%
    30 nieruchomości
  • 100–140 m² 27,3%
    39 nieruchomości
  • 140–1 660 m² 10,5%
    15 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 65 m² 154 m²
Cena za metr kwadratowy 7 783 zł/m² 5 759 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Głogowa Małopolskiego sięga 143 nieruchomości, w podziale na 79 mieszkań i 64 domy; mieszkania dominują z udziałem 55%. Pod względem metrażu i ceny mieszkania oscylują wokół 65 m² i 7 783 zł/m², a domy wokół 154 m² i 5 759 zł/m².

Mieszkania 3-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 2- i 1-pokojowe.

Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Głogowa Małopolskiego sprzedawano w 2025 roku za medianę 339 000 zł. Typowa nieruchomość: 60,4 m², 3 izby. Ceny straciły 9,6% w ciągu roku.

Mediana ceny sprzedaży 339 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 5 740 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 143 2025
Ceny w ciągu roku -9,6% mediana
Od 2010 roku +59,9% mediana
Wobec mediany gminy -3,6% Głogów Małopolski: 351 500 zł
Wobec mediany krajowej -24,7% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Głogowa Małopolskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 339 000 zł, czyli 5 740 zł/m², w obserwowanym przedziale od 275 000 zł do 612 700 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 160 000 zł do 450 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 47% transakcji zawarto między 220 000 zł a 370 000 zł, a 12,6% przekroczyło 450 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,4% sprzedanych lokali ma od 53 do 69 m², a 10,5% przekracza 79 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 3,6% niższa od mediany gminy (Głogów Małopolski: 351 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 24,7% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi osiedlami. Najdroższa lokalizacja to Wola Cicha — mediana 439 100 zł (6 013 zł/m², 25 transakcji od 2010 roku), dalej Zabajka z medianą 369 000 zł (5 399 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 50 sprzedaży mieszkań, z medianą 439 100 zł i 6 680 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 445 000 zł (6 778 zł/m²) przy 61 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Głogowa Małopolskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 50 439 100 zł +29,5% 6 680 zł/m²
2025 143 339 000 zł -9,6% 5 740 zł/m²
2024 45 375 000 zł +1,6% 5 392 zł/m²
2023 23 369 000 zł -7,5% 5 581 zł/m²
2022 23 399 000 zł +29,8% 4 708 zł/m²
2021 22 307 500 zł +61,5% 4 607 zł/m²
2020 74 190 400 zł -23,9% 4 684 zł/m²
2019 20 250 250 zł +25,7% 3 442 zł/m²
2018 75 199 023 zł -22% 3 941 zł/m²
2017 13 255 000 zł +27,5% 3 860 zł/m²
2016 17 200 000 zł -18,9% 3 600 zł/m²
2015 20 246 500 zł +64,3% 3 460 zł/m²
2014 9 150 000 zł -17,8% 3 636 zł/m²
2013 4 182 500 zł +7,4% 3 944 zł/m²
2012 4 170 000 zł -10,5% 3 218 zł/m²
2011 9 190 000 zł -10,4% 3 875 zł/m²
2010 13 212 000 zł — 3 673 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Głogów Małopolski: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 143
Mediana ceny 339 000 zł
Cena za m² 5 740 zł/m²
Mediana powierzchni 60,4 m²
Typowy przedział 275 000 –
612 700 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Głogowa Małopolskiego

Rozkład obliczony na podstawie 564 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 160 000 zł 7,6%
160 000 – 220 000 zł 19,3%
220 000 – 370 000 zł 47%
370 000 – 450 000 zł 13,5%
Powyżej 450 000 zł 12,6%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Głogowa Małopolskiego

Rozkład ceny za m² na podstawie 563 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 500 zł/m² 9,6%
3 500 – 4 000 zł/m² 17,2%
4 000 – 5 600 zł/m² 45,1%
5 600 – 7 000 zł/m² 16,7%
Powyżej 7 000 zł/m² 11,4%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Głogowa Małopolskiego

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 9,6%
35 – 53 m² 17,9%
53 – 69 m² 44,4%
69 – 79 m² 17,6%
Powyżej 79 m² 10,5%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Głogów Małopolski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2% 162 000 zł 4 143 zł/m²
2 izby 21,8% 173 123 zł 5 014 zł/m²
3 izby 54,6% 329 000 zł 5 317 zł/m²
4 izby 14,8% 265 200 zł 4 588 zł/m²
5 izb 5% 418 500 zł 4 527 zł/m²
6 izb i więcej 1,8% 445 000 zł 4 448 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Głogowa Małopolskiego

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Głogów Małopolski 1 433 264 750 zł 79 zł/m²
Zabajka 260 368 500 zł 57 zł/m²
Rudna Mała 242 — 220 zł/m²
Rogoźnica 214 — 40 zł/m²
Styków 155 — 28 zł/m²
Wola Cicha 89 439 100 zł 40 zł/m²
Lipie 4 — 105 zł/m²

Mediana ceny według osiedli na terenie Głogowa Małopolskiego

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Osiedle Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Wola Cicha 25 439 100 zł 6 013 zł/m²
Zabajka 31 369 000 zł 5 399 zł/m²

Ceny działek na terenie Głogowa Małopolskiego: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 602 84 zł/m² 105 250 zł 1 158 m²
Grunty rolne 817 49 zł/m² 70 500 zł 1 500 m²
Grunty leśne 25 18 zł/m² 25 000 zł 1 931 m²
Wszystkie działki 1 495 63 zł/m² 87 286 zł 1 400 m²

Ceny gruntu według osiedli na terenie Głogowa Małopolskiego

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Osiedle Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Zabajka 196 58 zł/m² 85 000 zł
Wola Cicha 63 50 zł/m² 60 000 zł
Rogoźnica 180 41 zł/m² 50 000 zł
Styków 141 28 zł/m² 63 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Głogowa Małopolskiego

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 356 144 0 170 42
2026 (do 17.08) 151 51 0 65 35
Razem 2010–2026 3 128 572 0 1 930 626

Zasadnicza część sprzedaży na terenie Głogowa Małopolskiego zamyka się między 275 000 zł a 612 700 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 7,6% nieruchomości sprzedano poniżej 160 000 zł, a 12,6% powyżej 450 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Głogowa Małopolskiego?

Nieruchomości na terenie Głogowa Małopolskiego kosztują średnio około 675 456 zł, czyli około 6 451 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Głogowa Małopolskiego?

Obecnie dostępnych ofert: 143: 79 mieszkań i 64 domy.

Jaki jest przedział cen na terenie Głogowa Małopolskiego?

Oferty zaczynają się od 280 000 zł i sięgają 1 999 999 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 105 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 154 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 65 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Głogowa Małopolskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje55 m²409 643 zł
3 pokoje72 m²530 870 zł
4 pokoje205 m²948 673 zł
5 pokoi128 m²862 440 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Głogowa Małopolskiego?

Wynosi ona około 6 451 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 783 zł/m², a dla domów spada do 5 759 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Głogowa Małopolskiego?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.