Domy i mieszkania na sprzedaż Sędziszów Małopolski

Zobacz 39 domów na sprzedaż na terenie Sędziszowa Małopolskiego: ceny od 309 000 zł do 1 480 000 zł, średnio 774 500 zł.

21 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Sędziszowa Małopolskiego

Średnia cena 774 500 zł cena sprzedaży
Przedział cen 309 000–1 480 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 151 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 144 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

18 łącznie
94% domy
  • Mieszkania 5,6%
    1 nieruchomość
  • Domy 94,4%
    17 nieruchomości

Ile pokoi

18 łącznie
78% 5+ pokoi
  • 1 pokój 5,6%
    1 nieruchomość
  • 2 pokoje 5,6%
    1 nieruchomość
  • 4 pokoje 11,1%
    2 nieruchomości
  • 5+ pokoi 77,8%
    14 nieruchomości

Przedziały cenowe

18 łącznie
  • 305 000–445 000 zł 22,2%
    4 nieruchomości
  • 445 000–635 000 zł 22,2%
    4 nieruchomości
  • 765 000–775 000 zł 16,7%
    3 nieruchomości
  • 795 000–1 150 000 zł 22,2%
    4 nieruchomości
  • 1 350 000–1 485 000 zł 16,7%
    3 nieruchomości

Przedziały powierzchni

18 łącznie
  • 40–120 m² 22,2%
    4 nieruchomości
  • 120–160 m² 27,8%
    5 nieruchomości
  • 160–170 m² 11,1%
    2 nieruchomości
  • 170–200 m² 22,2%
    4 nieruchomości
  • 200–210 m² 16,7%
    3 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 40 m² 157 m²
Cena za metr kwadratowy 7 725 zł/m² 5 106 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na terenie Sędziszowa Małopolskiego liczy 39 nieruchomości. Średnia powierzchnia domów wynosi około 157 m², przy cenie 5 106 zł/m², wobec 40 m² i 7 725 zł/m² w przypadku mieszkań.

Domy 5-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 6- i 7-pokojowe.

Mediana ceny sprzedaży na terenie Sędziszowa Małopolskiego wyniosła 415 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Sędziszów Małopolski) mediana to 415 000 zł. Zmiana roczna: +7,1%.

Mediana ceny sprzedaży 415 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 351 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 22 2025
Ceny w ciągu roku +7,1% mediana
Od 2012 roku +280,7% mediana
Wobec mediany gminy tyle samo Sędziszów Małopolski: 415 000 zł
Wobec mediany krajowej -7,8% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Sędziszowa Małopolskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 415 000 zł, czyli 7 351 zł/m², w obserwowanym przedziale od 222 125 zł do 686 601 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 440 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 47% transakcji zawarto między 190 000 zł a 330 000 zł, a 10,1% przekroczyło 440 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 46,6% sprzedanych lokali ma od 44 do 62 m², a 9,3% przekracza 73 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Sędziszów Małopolski: 415 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 7,8% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi osiedlami. Najdroższa lokalizacja to Śródmieście — mediana 326 400 zł (6 078 zł/m², 126 transakcji od 2010 roku), dalej 1000-lecia z medianą 243 150 zł (4 140 zł/m²). Na drugim biegunie Młodych ma najbardziej przystępną medianę: 198 500 zł (3 583 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 15 sprzedaży mieszkań, z medianą 405 000 zł i 8 384 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 444 000 zł (7 601 zł/m²) przy 24 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Sędziszowa Małopolskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 15 405 000 zł -2,4% 8 384 zł/m²
2025 22 415 000 zł +7,1% 7 351 zł/m²
2024 32 387 500 zł +14,3% 6 842 zł/m²
2023 15 339 000 zł +14,6% 6 226 zł/m²
2022 26 295 712 zł +30,4% 5 752 zł/m²
2021 20 226 700 zł -1,3% 4 613 zł/m²
2020 39 229 750 zł +14,9% 3 866 zł/m²
2019 31 200 000 zł -11,2% 3 750 zł/m²
2018 19 225 176 zł +41,6% 3 623 zł/m²
2017 6 159 000 zł +17,8% 3 280 zł/m²
2016 9 135 000 zł -19,2% 3 077 zł/m²
2015 4 167 000 zł +4,4% 3 399 zł/m²
2014 19 160 000 zł +77,8% 2 797 zł/m²
2013 5 90 000 zł -17,4% 2 008 zł/m²
2012 6 109 000 zł — 2 374 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Sędziszów Małopolski: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 22
Mediana ceny 415 000 zł
Cena za m² 7 351 zł/m²
Mediana powierzchni 56,6 m²
Typowy przedział 222 125 –
686 601 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Sędziszowa Małopolskiego

Rozkład obliczony na podstawie 268 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 120 000 zł 8,2%
120 000 – 190 000 zł 18,7%
190 000 – 330 000 zł 47%
330 000 – 440 000 zł 16%
Powyżej 440 000 zł 10,1%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Sędziszowa Małopolskiego

Rozkład ceny za m² na podstawie 268 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 700 zł/m² 9,7%
2 700 – 3 500 zł/m² 16,4%
3 500 – 6 000 zł/m² 45,9%
6 000 – 7 500 zł/m² 16,8%
Powyżej 7 500 zł/m² 11,2%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Sędziszowa Małopolskiego

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 11,6%
35 – 44 m² 13,1%
44 – 62 m² 46,6%
62 – 73 m² 19,4%
Powyżej 73 m² 9,3%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Sędziszów Małopolski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,2% 133 500 zł 4 111 zł/m²
2 izby 22,4% 212 831 zł 14 370 zł/m²
3 izby 49,6% 243 000 zł 4 904 zł/m²
4 izby 23,1% 261 652 zł 4 447 zł/m²
5 izb 2,6% 275 000 zł 5 451 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Sędziszowa Małopolskiego

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Sędziszów Małopolski 590 205 000 zł 52 zł/m²
Borek Wielki 216 — 13 zł/m²
Wolica Piaskowa 130 — 11 zł/m²
Wolica Ługowa 66 — 4,1 zł/m²
Kawęczyn Sędziszowski 52 — 14 zł/m²
Krzywa 4 — 6,2 zł/m²

Mediana ceny według osiedli na terenie Sędziszowa Małopolskiego

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Osiedle Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Śródmieście 126 326 400 zł 6 078 zł/m²
1000-lecia 20 243 150 zł 4 140 zł/m²
Młodych 104 198 500 zł 3 583 zł/m²

Ceny działek na terenie Sędziszowa Małopolskiego: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 253 45 zł/m² 60 000 zł 1 701 m²
Grunty rolne 482 13 zł/m² 27 750 zł 2 210 m²
Wszystkie działki 747 21 zł/m² 38 000 zł 2 055 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: osiedla na terenie Sędziszowa Małopolskiego

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Osiedle Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Młodych 57 100 zł/m² 100 000 zł
Śródmieście 53 71 zł/m² 60 000 zł
1000-lecia 38 58 zł/m² 110 350 zł
Rędziny 79 34 zł/m² 57 500 zł
Przedmieście 46 34 zł/m² 36 500 zł
Przedmieście 46 34 zł/m² 36 500 zł
Kawęczyn Sędziszowski 51 14 zł/m² 30 000 zł
Borek Wielki 202 14 zł/m² 35 000 zł
Wolica Piaskowa 116 11 zł/m² 20 000 zł
Wolica Ługowa 56 4,6 zł/m² 20 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Sędziszowa Małopolskiego

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 115 22 0 70 23
2026 (do 17.08) 66 15 0 43 8
Razem 2010–2026 1 558 271 0 1 001 286

Zasadnicza część sprzedaży na terenie Sędziszowa Małopolskiego zamyka się między 222 125 zł a 686 601 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 8,2% nieruchomości sprzedano poniżej 120 000 zł, a 10,1% powyżej 440 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Sędziszowa Małopolskiego?

Nieruchomości na terenie Sędziszowa Małopolskiego kosztują średnio około 774 500 zł, czyli około 5 144 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Sędziszowa Małopolskiego?

Aktualna oferta to około 39 nieruchomości: 17 domów i 1 mieszkanie oraz 21 innych nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Ceny wahają się od około 309 000 zł do 1 480 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Sędziszowa Małopolskiego?

Średnia powierzchnia to około 151 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 157 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 40 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Sędziszowa Małopolskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
5 pokoi148 m²838 143 zł
6 pokoi196 m²1 189 750 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Sędziszowa Małopolskiego?

Wynosi ona około 5 144 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 725 zł/m², a dla domów spada do 5 106 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Sędziszowa Małopolskiego?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 7-pokojowy dom.