Kup nieruchomość na osiedlu Śródmieście: 28 domów w cenach od 330 000 zł do 1 350 000 zł, przy średniej cenie 675 429 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Śródmieście według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na osiedlu Śródmieście? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 414 000 zł — to mediana wyliczona z 17 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2018 roku zmiana wynosi +83,9%.
Mediana ceny sprzedaży
414 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 358 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
17
2025
Ceny w ciągu roku
+6,8%
mediana
Od 2018 roku
+83,9%
mediana
Wobec mediany miejscowości
-0,2%
Sędziszów Małopolski: 415 000 zł
Wobec mediany krajowej
-8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Śródmieście obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 414 000 zł, czyli 7 358 zł/m², w obserwowanym przedziale od 222 960 zł do 704 386 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 190 000 zł do 470 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 42,1% transakcji zawarto między 240 000 zł a 390 000 zł, a 11,9% przekroczyło 470 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,3% sprzedanych lokali ma od 49 do 63 m², a 11,9% przekracza 71 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie miejscowości (Sędziszów Małopolski: 415 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 12 sprzedaży mieszkań, z medianą 444 000 zł i 8 515 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 464 032 zł (8 190 zł/m²) przy 16 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Śródmieście rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
12 |
444 000 zł |
+7,2% |
8 515 zł/m² |
| 2025 |
17 |
414 000 zł |
+6,8% |
7 358 zł/m² |
| 2024 |
30 |
387 500 zł |
+9,1% |
6 842 zł/m² |
| 2023 |
10 |
355 187 zł |
+8,2% |
6 233 zł/m² |
| 2022 |
19 |
328 362 zł |
+26,3% |
5 765 zł/m² |
| 2021 |
3 |
260 000 zł |
+2,8% |
3 289 zł/m² |
| 2020 |
9 |
253 000 zł |
+24,7% |
4 522 zł/m² |
| 2019 |
10 |
202 828 zł |
-9,9% |
3 866 zł/m² |
| 2018 |
11 |
225 176 zł |
+181,5% |
3 641 zł/m² |
| 2017 |
1 |
80 000 zł |
-36,8% |
2 189 zł/m² |
| 2016 |
2 |
126 500 zł |
— |
3 233 zł/m² |
| 2013 |
2 |
110 000 zł |
— |
1 865 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Śródmieście: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
17 |
| Mediana ceny |
414 000 zł |
| Cena za m² |
7 358 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
56,5 m² |
| Typowy przedział |
222 960 – 704 386 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Śródmieście
Rozkład obliczony na podstawie 126 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 190 000 zł |
10,3% |
| 190 000 – 240 000 zł |
17,5% |
| 240 000 – 390 000 zł |
42,1% |
| 390 000 – 470 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 470 000 zł |
11,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Śródmieście
Rozkład ceny za m² na podstawie 126 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 300 zł/m² |
11,1% |
| 3 300 – 4 600 zł/m² |
18,3% |
| 4 600 – 7 200 zł/m² |
42,9% |
| 7 200 – 8 400 zł/m² |
19% |
| Powyżej 8 400 zł/m² |
8,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Śródmieście
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
10,3% |
| 36 – 49 m² |
15,1% |
| 49 – 63 m² |
41,3% |
| 63 – 71 m² |
21,4% |
| Powyżej 71 m² |
11,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Śródmieście: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
28,6% |
246 650 zł |
21 121 zł/m² |
| 3 izby |
50% |
339 000 zł |
5 800 zł/m² |
| 4 izby |
19% |
399 531 zł |
5 937 zł/m² |
| 5 izb |
2,4% |
680 918 zł |
7 155 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Śródmieście: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
39 |
64 zł/m² |
60 000 zł |
826 m² |
| Grunty rolne |
10 |
100 zł/m² |
97 947 zł |
1 007 m² |
| Wszystkie działki |
53 |
71 zł/m² |
60 000 zł |
826 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Śródmieście
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
31 |
17 |
0 |
5 |
9 |
| 2026 (do 17.08) |
19 |
12 |
0 |
3 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
263 |
128 |
0 |
73 |
62 |
W porównaniu z medianą miejscowości (Sędziszów Małopolski: 415 000 zł) ceny osiedla Śródmieście są na tym samym poziomie. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -8%. Od 2018 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +83,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Śródmieście
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Śródmieście?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Śródmieście trzeba przeznaczyć średnio 675 429 zł, czyli około 4 681 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Śródmieście?
Obecnie dostępnych ofert: 28.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Śródmieście?
Oferty zaczynają się od 330 000 zł i sięgają 1 350 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 144 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Śródmieście?
Średnia cena to 4 681 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Śródmieście?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 1-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.