Domy i mieszkania na sprzedaż 1000-lecia

Porównaj 25 domów na sprzedaż na osiedlu 1000-lecia — średnia cena to 649 000 zł, a ceny sięgają od 449 000 zł do 1 149 000 zł.

21 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla 1000-lecia

Średnia cena 649 000 zł cena sprzedaży
Przedział cen 449 000–1 149 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 170 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 812 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

4 łącznie
100% domy
  • Domy 100,0%
    4 nieruchomości

Ile pokoi

4 łącznie
100% 5+ pokoi
  • 5+ pokoi 100,0%
    4 nieruchomości

Przedziały cenowe

4 łącznie
  • 445 000–450 000 zł 25,0%
    1 nieruchomość
  • 495 000–500 000 zł 50,0%
    2 nieruchomości
  • 1 145 000–1 150 000 zł 25,0%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

4 łącznie
  • 140–150 m² 25,0%
    1 nieruchomość
  • 170–180 m² 50,0%
    2 nieruchomości
  • 190–200 m² 25,0%
    1 nieruchomość
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży osiedla 1000-lecia obejmuje 25 nieruchomości. Domy mają średnią powierzchnię 170 m² i cenę 3 812 zł/m².

Domy 7-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 5- i 6-pokojowe.

W 2021 roku 7 mieszkań zmieniło właściciela na osiedlu 1000-lecia, przy medianie ceny 233 600 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2020 roku ceny spadły o 12,4%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 5 028 zł.

Mediana ceny sprzedaży 233 600 zł 2021
Mediana ceny za m² 5 028 zł/m² 2021
Zarejestrowane sprzedaże 7 2021
Ceny w ciągu roku -12,4% mediana
Od 2020 roku -12,4% mediana
Wobec mediany miejscowości +3% Sędziszów Małopolski: 226 700 zł
Wobec mediany krajowej -27% Polska: 320 000 zł

Statystyki dla osiedla 1000-lecia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 233 600 zł, czyli 5 028 zł/m², w obserwowanym przedziale od 164 360 zł do 310 520 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 210 000 zł do 320 000 zł (około 85% rynku).

Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 47,6 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę miejscowości (Sędziszów Małopolski: 226 700 zł) o 3%, a od mediany krajowej (320 000 zł) jest o 27% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla 1000-lecia rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2021 7 233 600 zł -12,4% 5 028 zł/m²
2020 12 266 750 zł — 3 845 zł/m²
2018 1 200 000 zł — 3 108 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

1000-lecia: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2021)
Sprzedaże 7
Mediana ceny 233 600 zł
Cena za m² 5 028 zł/m²
Mediana powierzchni 47,6 m²
Typowy przedział 164 360 –
310 520 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu 1000-lecia

Rozkład obliczony na podstawie 20 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 210 000 zł 10%
210 000 – 220 000 zł 5%
220 000 – 270 000 zł 45%
270 000 – 320 000 zł 35%
Powyżej 320 000 zł 5%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu 1000-lecia

Rozkład ceny za m² na podstawie 20 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 764 zł/m² 10%
3 764 – 3 824 zł/m² 20%
3 824 – 4 623 zł/m² 40%
4 623 – 5 385 zł/m² 20%
Powyżej 5 385 zł/m² 10%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu 1000-lecia

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 46 m² 10%
46 – 56 m² 20%
56 – 70 m² 40%
70 – 73 m² 25%
Powyżej 73 m² 5%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

1000-lecia: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 5% 143 900 zł 5 745 zł/m²
3 izby 60% 226 125 zł 4 252 zł/m²
4 izby 35% 284 000 zł 4 249 zł/m²

Ceny działek na osiedlu 1000-lecia: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 26 58 zł/m² 112 850 zł 1 576 m²
Grunty rolne 12 57 zł/m² 105 000 zł 1 894 m²
Wszystkie działki 38 58 zł/m² 110 350 zł 1 886 m²

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na osiedlu 1000-lecia to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 226 125 zł. W ciągu roku mediana straciła 12,4%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu 1000-lecia?

Na zakup nieruchomości na osiedlu 1000-lecia trzeba przeznaczyć średnio 649 000 zł, czyli około 3 812 zł/m².

Jak duża jest oferta na osiedlu 1000-lecia?

Aktualna oferta to około 25 nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na osiedlu 1000-lecia?

Oferty zaczynają się od 449 000 zł i sięgają 1 149 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnio mają około 170 m².

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu 1000-lecia?

Wynosi ona około 3 812 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla 1000-lecia?

Największym zainteresowaniem cieszy się 7-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.