Porównaj 26 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Młodych — średnia cena to 1 089 667 zł, a ceny sięgają od 309 000 zł do 1 480 000 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Młodych według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny osiedla Młodych oscylowały w 2025 roku wokół 515 000 zł (mediana). To około 6 627 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 33,3% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
515 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 627 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
5
2025
Ceny w ciągu roku
+25%
mediana
Od 2012 roku
+372,5%
mediana
Wobec mediany miejscowości
+24,1%
Sędziszów Małopolski: 415 000 zł
Wobec mediany krajowej
+14,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Młodych obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 515 000 zł, czyli 6 627 zł/m², w obserwowanym przedziale od 231 000 zł do 624 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 340 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 47,1% transakcji zawarto między 150 000 zł a 250 000 zł, a 10,6% przekroczyło 340 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 48,1% sprzedanych lokali ma od 44 do 61 m², a 9,6% przekracza 80 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę miejscowości (Sędziszów Małopolski: 415 000 zł) o 24,1%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 14,4%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 352 500 zł (6 728 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Młodych rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
300 000 zł |
-41,7% |
6 829 zł/m² |
| 2025 |
5 |
515 000 zł |
+25% |
6 627 zł/m² |
| 2024 |
2 |
412 000 zł |
+25,8% |
6 822 zł/m² |
| 2023 |
4 |
327 500 zł |
+61,7% |
5 417 zł/m² |
| 2022 |
6 |
202 500 zł |
-10% |
4 616 zł/m² |
| 2021 |
8 |
225 000 zł |
+10,3% |
4 569 zł/m² |
| 2020 |
15 |
204 000 zł |
+1,7% |
3 684 zł/m² |
| 2019 |
18 |
200 572 zł |
-19,8% |
3 583 zł/m² |
| 2018 |
7 |
250 000 zł |
+8,3% |
3 623 zł/m² |
| 2017 |
2 |
230 750 zł |
+43,3% |
3 905 zł/m² |
| 2016 |
2 |
161 000 zł |
-3,6% |
3 072 zł/m² |
| 2015 |
4 |
167 000 zł |
+4,4% |
3 399 zł/m² |
| 2014 |
19 |
160 000 zł |
+77,8% |
2 797 zł/m² |
| 2013 |
3 |
90 000 zł |
-17,4% |
2 222 zł/m² |
| 2012 |
6 |
109 000 zł |
— |
2 374 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Młodych: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
515 000 zł |
| Cena za m² |
6 627 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
62,5 m² |
| Typowy przedział |
231 000 – 624 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Młodych
Rozkład obliczony na podstawie 104 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
9,6% |
| 110 000 – 150 000 zł |
15,4% |
| 150 000 – 250 000 zł |
47,1% |
| 250 000 – 340 000 zł |
17,3% |
| Powyżej 340 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Młodych
Rozkład ceny za m² na podstawie 104 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 400 zł/m² |
9,6% |
| 2 400 – 3 100 zł/m² |
19,2% |
| 3 100 – 4 500 zł/m² |
44,2% |
| 4 500 – 5 900 zł/m² |
16,3% |
| Powyżej 5 900 zł/m² |
10,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Młodych
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
9,6% |
| 35 – 44 m² |
13,5% |
| 44 – 61 m² |
48,1% |
| 61 – 80 m² |
19,2% |
| Powyżej 80 m² |
9,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Młodych: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,8% |
130 000 zł |
3 784 zł/m² |
| 2 izby |
19,2% |
202 500 zł |
4 218 zł/m² |
| 3 izby |
49% |
197 000 zł |
4 147 zł/m² |
| 4 izby |
24% |
195 000 zł |
3 248 zł/m² |
| 5 izb |
2,9% |
275 000 zł |
4 091 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Młodych: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
29 |
83 zł/m² |
104 000 zł |
1 089 m² |
| Grunty rolne |
26 |
136 zł/m² |
86 600 zł |
969 m² |
| Wszystkie działki |
57 |
100 zł/m² |
100 000 zł |
1 019 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Młodych
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
17 |
5 |
0 |
9 |
3 |
| 2026 (do 17.08) |
7 |
3 |
0 |
3 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
262 |
105 |
0 |
94 |
63 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 515 000 zł (6 627 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (49% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości osiedla Młodych w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Młodych?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Młodych trzeba przeznaczyć średnio 1 089 667 zł, czyli około 7 430 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 26: 2 domy i 1 mieszkanie oraz 23 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Młodych?
Ceny wahają się od około 309 000 zł do 1 480 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 147 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 200 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 40 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Młodych?
Wynosi ona około 7 430 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 725 zł/m², a dla domów spada do 7 400 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Młodych?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 2-pokojowe mieszkanie.