Kup nieruchomość na terenie Sędziszowa Małopolskiego: 31 domów w cenach od 160 000 zł do 1 499 000 zł, przy średniej cenie 742 452 zł.
Ceny nieruchomości Sędziszowa Małopolskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Sędziszowa Małopolskiego obejmują 22 sprzedaże mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 415 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 7 351 zł. To o 7,8% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
415 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 351 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
22
2025
Ceny w ciągu roku
+10,7%
mediana
Od 2012 roku
+280,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
+7,7%
Ropczycko-Sędziszowski: 385 400 zł
Wobec mediany krajowej
-7,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Sędziszowa Małopolskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 415 000 zł, czyli 7 351 zł/m², w obserwowanym przedziale od 222 125 zł do 686 601 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 130 000 zł do 430 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,9% transakcji zawarto między 190 000 zł a 310 000 zł, a 10,4% przekroczyło 430 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,6% sprzedanych lokali ma od 45 do 63 m², a 10,4% przekracza 73 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Ropczycko-Sędziszowski: 385 400 zł) o 7,7%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 7,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 16 sprzedaży mieszkań, z medianą 403 840 zł i 8 009 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 435 000 zł (7 583 zł/m²) przy 25 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Sędziszowa Małopolskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
16 |
403 840 zł |
-2,7% |
8 009 zł/m² |
| 2025 |
22 |
415 000 zł |
+10,7% |
7 351 zł/m² |
| 2024 |
35 |
375 000 zł |
+15,9% |
6 671 zł/m² |
| 2023 |
16 |
323 478 zł |
+10,2% |
5 912 zł/m² |
| 2022 |
27 |
293 462 zł |
+27,6% |
5 738 zł/m² |
| 2021 |
21 |
230 000 zł |
+0,1% |
4 596 zł/m² |
| 2020 |
41 |
229 750 zł |
+15,2% |
3 825 zł/m² |
| 2019 |
32 |
199 500 zł |
-10,4% |
3 700 zł/m² |
| 2018 |
20 |
222 588 zł |
+40% |
3 489 zł/m² |
| 2017 |
6 |
159 000 zł |
+17,8% |
3 280 zł/m² |
| 2016 |
9 |
135 000 zł |
-20,6% |
3 077 zł/m² |
| 2015 |
5 |
170 000 zł |
+6,2% |
3 386 zł/m² |
| 2014 |
19 |
160 000 zł |
+77,8% |
2 797 zł/m² |
| 2013 |
5 |
90 000 zł |
-17,4% |
2 008 zł/m² |
| 2012 |
6 |
109 000 zł |
— |
2 374 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Sędziszów Małopolski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
22 |
| Mediana ceny |
415 000 zł |
| Cena za m² |
7 351 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
56,6 m² |
| Typowy przedział |
222 125 – 686 601 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Sędziszowa Małopolskiego
Rozkład obliczony na podstawie 280 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 130 000 zł |
10,4% |
| 130 000 – 190 000 zł |
17,1% |
| 190 000 – 310 000 zł |
43,9% |
| 310 000 – 430 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 430 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Sędziszowa Małopolskiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 280 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 600 zł/m² |
10% |
| 2 600 – 3 500 zł/m² |
17,9% |
| 3 500 – 5 800 zł/m² |
43,9% |
| 5 800 – 7 500 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 7 500 zł/m² |
10,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Sędziszowa Małopolskiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
11,1% |
| 35 – 45 m² |
17,1% |
| 45 – 63 m² |
43,6% |
| 63 – 73 m² |
17,9% |
| Powyżej 73 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Sędziszów Małopolski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,2% |
133 500 zł |
4 111 zł/m² |
| 2 izby |
22% |
213 662 zł |
14 205 zł/m² |
| 3 izby |
49,5% |
240 000 zł |
4 871 zł/m² |
| 4 izby |
22,7% |
263 305 zł |
4 449 zł/m² |
| 5 izb |
3,6% |
275 000 zł |
4 677 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Sędziszowa Małopolskiego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Sędziszów Małopolski |
590 |
205 000 zł |
52 zł/m² |
| Zagorzyce |
310 |
— |
3,0 zł/m² |
| Czarna Sędziszowska |
234 |
— |
8,4 zł/m² |
| Borek Wielki |
216 |
— |
13 zł/m² |
| Klęczany |
160 |
— |
13 zł/m² |
| Wolica Piaskowa |
130 |
— |
11 zł/m² |
| Szkodna |
99 |
— |
3,5 zł/m² |
| Krzywa |
98 |
— |
5,6 zł/m² |
| Wolica Ługowa |
66 |
— |
4,1 zł/m² |
| Góra Ropczycka |
65 |
185 000 zł |
10 zł/m² |
Ceny działek na terenie Sędziszowa Małopolskiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
373 |
40 zł/m² |
57 500 zł |
1 900 m² |
| Grunty rolne |
1 325 |
6,3 zł/m² |
17 000 zł |
2 600 m² |
| Grunty leśne |
86 |
2,9 zł/m² |
12 000 zł |
4 400 m² |
| Wszystkie działki |
1 796 |
8,7 zł/m² |
20 000 zł |
2 402 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Sędziszowa Małopolskiego
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Sędziszowa Małopolskiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
262 |
22 |
0 |
198 |
42 |
| 2026 (do 17.08) |
162 |
16 |
0 |
118 |
28 |
| Razem 2010–2026 |
3 124 |
283 |
0 |
2 332 |
509 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Sędziszowa Małopolskiego to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 240 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 10,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Sędziszowa Małopolskiego
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Sędziszowa Małopolskiego?
Nieruchomości na terenie Sędziszowa Małopolskiego kosztują średnio około 742 452 zł, czyli około 4 819 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Sędziszowa Małopolskiego?
Obecnie dostępnych ofert: 31: 30 domów i 1 mieszkanie.
Jaki jest przedział cen na terenie Sędziszowa Małopolskiego?
Znajdziesz tu oferty od 160 000 zł do 1 499 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 154 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 158 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 40 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Sędziszowa Małopolskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 4 pokoje | 133 m² | 522 667 zł |
| 5 pokoi | 166 m² | 927 769 zł |
| 6 pokoi | 196 m² | 1 189 750 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 4 819 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 725 zł/m², a dla domów spada do 4 795 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Sędziszowa Małopolskiego?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.