Kup nieruchomość na terenie Ropczyczyc: 45 nieruchomości w cenach od 249 000 zł do 1 560 000 zł, przy średniej cenie 559 561 zł.
Ceny nieruchomości Ropczyczyc według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Ropczyczyc sprzedawano w 2025 roku za medianę 375 000 zł. Typowa nieruchomość: 55,7 m², 3 izby. Ceny zyskały 20% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
375 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 224 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
35
2025
Ceny w ciągu roku
+20%
mediana
Od 2010 roku
+167,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
-2,7%
Ropczycko-Sędziszowski: 385 400 zł
Wobec mediany krajowej
-16,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Ropczyczyc obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 375 000 zł, czyli 6 224 zł/m², w obserwowanym przedziale od 135 500 zł do 578 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 350 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 150 000 zł a 270 000 zł, a 10,8% przekroczyło 350 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 41% sprzedanych lokali ma od 45 do 58 m², a 11,8% przekracza 69 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 2,7% niższa od mediany powiatu (Ropczycko-Sędziszowski: 385 400 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 16,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 27 sprzedaży mieszkań, z medianą 365 000 zł i 8 114 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 354 550 zł (7 521 zł/m²) przy 38 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ropczyczyc rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
27 |
365 000 zł |
-2,7% |
8 114 zł/m² |
| 2025 |
35 |
375 000 zł |
+20% |
6 224 zł/m² |
| 2024 |
26 |
312 500 zł |
-2,4% |
5 653 zł/m² |
| 2023 |
54 |
320 184 zł |
+19,7% |
5 646 zł/m² |
| 2022 |
48 |
267 500 zł |
-0,9% |
4 812 zł/m² |
| 2021 |
58 |
270 000 zł |
+22,7% |
4 322 zł/m² |
| 2020 |
41 |
220 000 zł |
+42,3% |
3 684 zł/m² |
| 2019 |
36 |
154 570 zł |
-4,2% |
3 300 zł/m² |
| 2018 |
42 |
161 319 zł |
-8,9% |
3 487 zł/m² |
| 2017 |
59 |
177 000 zł |
+9,3% |
3 546 zł/m² |
| 2016 |
48 |
161 911 zł |
+13,2% |
3 404 zł/m² |
| 2015 |
41 |
143 000 zł |
+4,8% |
2 940 zł/m² |
| 2014 |
10 |
136 476 zł |
-13,9% |
2 800 zł/m² |
| 2013 |
10 |
158 500 zł |
+20,5% |
2 913 zł/m² |
| 2012 |
24 |
131 500 zł |
+9,1% |
2 307 zł/m² |
| 2011 |
14 |
120 500 zł |
-13,9% |
3 081 zł/m² |
| 2010 |
9 |
140 000 zł |
— |
3 062 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ropczyce: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
35 |
| Mediana ceny |
375 000 zł |
| Cena za m² |
6 224 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,7 m² |
| Typowy przedział |
135 500 – 578 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ropczyczyc
Rozkład obliczony na podstawie 582 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
11,2% |
| 110 000 – 150 000 zł |
15,6% |
| 150 000 – 270 000 zł |
44% |
| 270 000 – 350 000 zł |
18,4% |
| Powyżej 350 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ropczyczyc
Rozkład ceny za m² na podstawie 578 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 300 zł/m² |
9,5% |
| 2 300 – 3 300 zł/m² |
19,2% |
| 3 300 – 4 800 zł/m² |
43,4% |
| 4 800 – 6 300 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 6 300 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ropczyczyc
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
11,6% |
| 37 – 45 m² |
15,7% |
| 45 – 58 m² |
41% |
| 58 – 69 m² |
19,9% |
| Powyżej 69 m² |
11,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ropczyce: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,9% |
111 000 zł |
4 063 zł/m² |
| 2 izby |
16,5% |
140 000 zł |
4 299 zł/m² |
| 3 izby |
50,4% |
209 700 zł |
4 332 zł/m² |
| 4 izby |
22,8% |
218 000 zł |
3 887 zł/m² |
| 5 izb |
5,8% |
271 450 zł |
5 567 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
255 000 zł |
4 437 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Ropczyczyc
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Ropczyce |
1 225 |
187 510 zł |
32 zł/m² |
| Ropczyce-Witkowice |
441 |
328 000 zł |
28 zł/m² |
| Niedźwiada |
288 |
— |
3,1 zł/m² |
| Ropczyce-Chechły |
275 |
320 000 zł |
5,0 zł/m² |
| Ropczyce-Pietrzejowa |
257 |
136 000 zł |
14 zł/m² |
| Gnojnica |
246 |
— |
4,7 zł/m² |
| Lubzina |
177 |
— |
12 zł/m² |
| Mała |
167 |
— |
2,2 zł/m² |
| Brzezówka |
158 |
— |
7,5 zł/m² |
| Łączki Kucharskie |
150 |
— |
3,3 zł/m² |
Ceny działek na terenie Ropczyczyc: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
651 |
33 zł/m² |
53 200 zł |
1 628 m² |
| Grunty rolne |
1 604 |
6,0 zł/m² |
15 378 zł |
2 800 m² |
| Grunty leśne |
96 |
2,8 zł/m² |
10 000 zł |
3 326 m² |
| Wszystkie działki |
2 436 |
10 zł/m² |
20 000 zł |
2 300 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Ropczyczyc
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Ropczyce |
1 353 |
22 zł/m² |
32 490 zł |
| Ropczyce (obszar wiejski) |
1 083 |
4,4 zł/m² |
15 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ropczyczyc
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
292 |
38 |
0 |
196 |
58 |
| 2026 (do 17.08) |
160 |
27 |
0 |
98 |
35 |
| Razem 2010–2026 |
4 230 |
614 |
0 |
2 812 |
804 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Ropczyczyc to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 209 700 zł. W ciągu roku mediana zyskała 20%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Ropczyczyc w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Ropczyczyc?
Na zakup nieruchomości na terenie Ropczyczyc trzeba przeznaczyć średnio 559 561 zł, czyli około 4 704 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Ropczyczyc?
W tej chwili do wyboru są 45 nieruchomości: 20 domów i 10 mieszkań oraz 15 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Ropczyczyc?
Znajdziesz tu oferty od 249 000 zł do 1 560 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Ropczyczyc?
Średnia powierzchnia to około 119 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 149 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Ropczyczyc:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 75 m² | 413 671 zł |
| 4 pokoje | 125 m² | 680 800 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Ropczyczyc?
Średnio wychodzi około 4 704 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 634 zł/m², a dla domów spada do 4 128 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Ropczyczyc?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.