Porównaj 70 nieruchomości na sprzedaż na terenie Gorzyc — średnia cena to 533 167 zł, a ceny sięgają od 285 000 zł do 1 050 000 zł.
Ceny nieruchomości Gorzyc według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Gorzyc? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 220 000 zł — to mediana wyliczona z 9 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2014 roku zmiana wynosi +109,5%.
Mediana ceny sprzedaży
220 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 922 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
9
2025
Ceny w ciągu roku
-2,2%
mediana
Od 2014 roku
+109,5%
mediana
Wobec mediany powiatu
-14,6%
Tarnobrzeski: 257 500 zł
Wobec mediany krajowej
-51,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Gorzyc obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 220 000 zł, czyli 4 922 zł/m², w obserwowanym przedziale od 169 700 zł do 339 200 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 80 000 zł do 250 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 50,6% transakcji zawarto między 100 000 zł a 200 000 zł, a 10,8% przekroczyło 250 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 45,8% sprzedanych lokali ma od 44 do 60 m², a 12% przekracza 66 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 14,6% niższa od mediany powiatu (Tarnobrzeski: 257 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 51,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 215 000 zł i 4 881 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 210 000 zł (4 819 zł/m²) przy 10 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Gorzyc rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
215 000 zł |
-2,3% |
4 881 zł/m² |
| 2025 |
9 |
220 000 zł |
-2,2% |
4 922 zł/m² |
| 2024 |
8 |
225 000 zł |
+25% |
4 466 zł/m² |
| 2023 |
7 |
180 000 zł |
-2,7% |
3 216 zł/m² |
| 2022 |
7 |
185 000 zł |
-2,6% |
3 475 zł/m² |
| 2021 |
7 |
190 000 zł |
— |
3 410 zł/m² |
| 2018 |
4 |
122 000 zł |
+12,4% |
2 284 zł/m² |
| 2017 |
8 |
108 500 zł |
-11,4% |
2 080 zł/m² |
| 2016 |
4 |
122 500 zł |
+36,1% |
2 077 zł/m² |
| 2015 |
6 |
90 000 zł |
-14,3% |
1 798 zł/m² |
| 2014 |
5 |
105 000 zł |
+1% |
2 170 zł/m² |
| 2013 |
4 |
104 000 zł |
-4,6% |
1 808 zł/m² |
| 2012 |
2 |
109 000 zł |
-13,5% |
1 842 zł/m² |
| 2011 |
4 |
126 000 zł |
+106,6% |
2 246 zł/m² |
| 2010 |
2 |
61 000 zł |
— |
1 738 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Gorzyce: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
9 |
| Mediana ceny |
220 000 zł |
| Cena za m² |
4 922 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,9 m² |
| Typowy przedział |
169 700 – 339 200 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Gorzyc
Rozkład obliczony na podstawie 83 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 80 000 zł |
9,6% |
| 80 000 – 100 000 zł |
10,8% |
| 100 000 – 200 000 zł |
50,6% |
| 200 000 – 250 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 250 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Gorzyc
Rozkład ceny za m² na podstawie 83 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 700 zł/m² |
13,3% |
| 1 700 – 2 100 zł/m² |
19,3% |
| 2 100 – 4 200 zł/m² |
41% |
| 4 200 – 5 200 zł/m² |
14,5% |
| Powyżej 5 200 zł/m² |
12% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Gorzyc
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
13,3% |
| 38 – 44 m² |
10,8% |
| 44 – 60 m² |
45,8% |
| 60 – 66 m² |
18,1% |
| Powyżej 66 m² |
12% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Gorzyce: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
3,6% |
80 000 zł |
2 971 zł/m² |
| 3 izby |
42,2% |
125 000 zł |
3 225 zł/m² |
| 4 izby |
34,9% |
150 000 zł |
3 025 zł/m² |
| 5 izb |
19,3% |
167 500 zł |
3 103 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Gorzyc
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Gorzyce |
133 |
191 780 zł |
25 zł/m² |
| Wrzawy |
71 |
— |
3,5 zł/m² |
| Trześń |
70 |
— |
6,4 zł/m² |
| Sokolniki |
59 |
— |
3,1 zł/m² |
| Furmany |
31 |
— |
26 zł/m² |
| Motycze Poduchowne |
30 |
— |
40 zł/m² |
| Orliska |
24 |
— |
25 zł/m² |
| Zalesie Gorzyckie |
13 |
— |
4,7 zł/m² |
Ceny działek na terenie Gorzyc: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
36 |
34 zł/m² |
70 000 zł |
2 148 m² |
| Grunty rolne |
273 |
4,9 zł/m² |
30 000 zł |
4 080 m² |
| Wszystkie działki |
314 |
5,9 zł/m² |
32 925 zł |
3 600 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Gorzyc
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
105 |
9 |
0 |
78 |
18 |
| 2026 (do 17.08) |
52 |
6 |
0 |
37 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
563 |
88 |
0 |
368 |
107 |
W porównaniu z medianą powiatu (Tarnobrzeski: 257 500 zł) ceny Gorzyc są o 14,6% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -51,1%. Od 2014 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +109,5%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Gorzyc — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Gorzyc?
Nieruchomości na terenie Gorzyc kosztują średnio około 533 167 zł, czyli około 3 623 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Gorzyc?
Aktualna oferta to około 70 nieruchomości: 5 domów i 1 mieszkanie oraz 64 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 285 000 zł do 1 050 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Gorzyc?
Średnia powierzchnia to około 147 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 165 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 3 623 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 750 zł/m², a dla domów spada do 3 541 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Gorzyc?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.