Kup nieruchomość na terenie Sandomierza: 39 nieruchomości w cenach od 159 000 zł do 2 200 000 zł, przy średniej cenie 685 154 zł.
Ceny nieruchomości Sandomierza według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Sandomierza? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 330 000 zł — to mediana wyliczona z 89 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2021 roku zmiana wynosi +43,8%.
Mediana ceny sprzedaży
330 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 865 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
89
2025
Ceny w ciągu roku
+7,7%
mediana
Od 2021 roku
+43,8%
mediana
Wobec mediany powiatu
+13,8%
Sandomierski: 290 000 zł
Wobec mediany krajowej
-26,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Sandomierza obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 330 000 zł, czyli 6 865 zł/m², w obserwowanym przedziale od 137 560 zł do 617 605 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 130 000 zł do 450 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,5% transakcji zawarto między 220 000 zł a 360 000 zł, a 10,2% przekroczyło 450 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,3% sprzedanych lokali ma od 39 do 57 m², a 7,4% przekracza 68 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Sandomierski: 290 000 zł) o 13,8%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 26,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 36 sprzedaży mieszkań, z medianą 341 000 zł i 6 529 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 337 000 zł (6 776 zł/m²) przy 72 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Sandomierza rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
36 |
341 000 zł |
+3,3% |
6 529 zł/m² |
| 2025 |
89 |
330 000 zł |
+7,7% |
6 865 zł/m² |
| 2024 |
98 |
306 500 zł |
+39,3% |
6 900 zł/m² |
| 2023 |
47 |
220 000 zł |
-15,9% |
5 226 zł/m² |
| 2022 |
41 |
261 474 zł |
+13,9% |
5 457 zł/m² |
| 2021 |
53 |
229 500 zł |
— |
4 411 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Sandomierz: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
89 |
| Mediana ceny |
330 000 zł |
| Cena za m² |
6 865 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,5 m² |
| Typowy przedział |
137 560 – 617 605 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Sandomierza
Rozkład obliczony na podstawie 364 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 130 000 zł |
9,3% |
| 130 000 – 220 000 zł |
17% |
| 220 000 – 360 000 zł |
44,5% |
| 360 000 – 450 000 zł |
19% |
| Powyżej 450 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Sandomierza
Rozkład ceny za m² na podstawie 364 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 700 zł/m² |
9,9% |
| 3 700 – 4 800 zł/m² |
16,5% |
| 4 800 – 7 300 zł/m² |
45,6% |
| 7 300 – 8 900 zł/m² |
18,4% |
| Powyżej 8 900 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Sandomierza
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
9,9% |
| 32 – 39 m² |
17,3% |
| 39 – 57 m² |
45,3% |
| 57 – 68 m² |
20,1% |
| Powyżej 68 m² |
7,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Sandomierz: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,6% |
180 000 zł |
6 122 zł/m² |
| 2 izby |
28,3% |
250 000 zł |
7 182 zł/m² |
| 3 izby |
46,3% |
280 000 zł |
6 010 zł/m² |
| 4 izby |
17,7% |
327 000 zł |
6 807 zł/m² |
| 5 izb |
1,8% |
298 790 zł |
5 167 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
150 000 zł |
1 788 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Sandomierza
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Sandomierz Lewobrzeżny |
297 |
289 732 zł |
157 zł/m² |
| Sandomierz Poscaleniowy |
144 |
293 790 zł |
134 zł/m² |
| Sandomierz Prawobrzeżny |
110 |
220 000 zł |
19 zł/m² |
| Sandomierz Mokoszyn |
44 |
378 040 zł |
131 zł/m² |
| Kamień Plebański |
16 |
— |
32 zł/m² |
Ceny działek na terenie Sandomierza: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
76 |
134 zł/m² |
140 000 zł |
1 083 m² |
| Grunty rolne |
133 |
85 zł/m² |
120 000 zł |
1 433 m² |
| Wszystkie działki |
214 |
102 zł/m² |
120 000 zł |
1 200 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Sandomierza
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
203 |
104 |
0 |
62 |
37 |
| 2026 (do 17.08) |
102 |
51 |
0 |
24 |
27 |
| Razem 2010–2026 |
804 |
411 |
0 |
234 |
159 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Sandomierza: 48,5 m², 3 izby, za 330 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Sandomierza w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Sandomierza?
Licz się ze średnią kwotą 685 154 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Sandomierza, czyli około 4 838 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 39 nieruchomości: 20 mieszkań i 19 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 159 000 zł do 2 200 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Sandomierza?
Średnio mają około 142 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 230 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Sandomierza:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 50 m² | 292 667 zł |
| 3 pokoje | 65 m² | 590 400 zł |
| 4 pokoje | 92 m² | 626 333 zł |
| 5 pokoi | 135 m² | 705 400 zł |
| 6 pokoi | 200 m² | 700 833 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Sandomierza?
Wynosi ona około 4 838 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 180 zł/m², a dla domów spada do 4 226 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Sandomierza?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.