Zobacz 40 nieruchomości na sprzedaż na terenie Nowej Dęby: ceny od 235 000 zł do 950 000 zł, średnio 451 845 zł.
Ceny nieruchomości Nowej Dęby według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Nowej Dęby obejmują 57 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 262 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 5 473 zł. To o 41,8% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
262 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 473 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
57
2025
Ceny w ciągu roku
+27,8%
mediana
Od 2010 roku
+103,4%
mediana
Wobec mediany powiatu
+1,7%
Tarnobrzeski: 257 500 zł
Wobec mediany krajowej
-41,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Nowej Dęby obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 262 000 zł, czyli 5 473 zł/m², w obserwowanym przedziale od 175 800 zł do 488 636 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 370 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,1% transakcji zawarto między 110 000 zł a 250 000 zł, a 10,9% przekroczyło 370 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,3% sprzedanych lokali ma od 41 do 58 m², a 10,1% przekracza 66 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Tarnobrzeski: 257 500 zł) o 1,7%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 41,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 37 sprzedaży mieszkań, z medianą 300 000 zł i 6 782 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 315 000 zł (6 782 zł/m²) przy 59 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Nowej Dęby rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
37 |
300 000 zł |
+14,5% |
6 782 zł/m² |
| 2025 |
57 |
262 000 zł |
+27,8% |
5 473 zł/m² |
| 2024 |
46 |
205 000 zł |
-8,9% |
4 629 zł/m² |
| 2023 |
58 |
225 000 zł |
+15,4% |
4 457 zł/m² |
| 2022 |
41 |
195 000 zł |
+56% |
4 122 zł/m² |
| 2021 |
50 |
125 000 zł |
— |
3 406 zł/m² |
| 2018 |
8 |
90 500 zł |
+5,2% |
1 734 zł/m² |
| 2017 |
8 |
86 000 zł |
+14,3% |
2 111 zł/m² |
| 2016 |
7 |
75 250 zł |
-17,2% |
1 741 zł/m² |
| 2015 |
16 |
90 900 zł |
+13,6% |
1 929 zł/m² |
| 2014 |
5 |
80 000 zł |
-23,8% |
1 778 zł/m² |
| 2013 |
21 |
105 000 zł |
-12,5% |
2 000 zł/m² |
| 2012 |
20 |
120 000 zł |
+29,7% |
2 072 zł/m² |
| 2011 |
19 |
92 500 zł |
-28,2% |
1 897 zł/m² |
| 2010 |
11 |
128 832 zł |
— |
2 174 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Nowa Dęba: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
57 |
| Mediana ceny |
262 000 zł |
| Cena za m² |
5 473 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,3 m² |
| Typowy przedział |
175 800 – 488 636 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Nowej Dęby
Rozkład obliczony na podstawie 404 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
9,4% |
| 50 000 – 110 000 zł |
18,6% |
| 110 000 – 250 000 zł |
43,1% |
| 250 000 – 370 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 370 000 zł |
10,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Nowej Dęby
Rozkład ceny za m² na podstawie 404 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
9,9% |
| 1 300 – 2 200 zł/m² |
19,8% |
| 2 200 – 5 100 zł/m² |
41,3% |
| 5 100 – 7 100 zł/m² |
19,1% |
| Powyżej 7 100 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Nowej Dęby
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10,1% |
| 33 – 41 m² |
18,1% |
| 41 – 58 m² |
45,3% |
| 58 – 66 m² |
16,3% |
| Powyżej 66 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Nowa Dęba: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3% |
127 204 zł |
4 895 zł/m² |
| 2 izby |
13,9% |
150 000 zł |
4 593 zł/m² |
| 3 izby |
43% |
185 000 zł |
3 898 zł/m² |
| 4 izby |
24,6% |
180 000 zł |
3 362 zł/m² |
| 5 izb |
13,2% |
200 000 zł |
3 952 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,3% |
230 000 zł |
4 045 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Nowej Dęby
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Nowa Dęba |
255 |
185 000 zł |
159 zł/m² |
| Chmielów |
72 |
— |
33 zł/m² |
| Poręby Dębskie |
68 |
— |
53 zł/m² |
| Dęba |
63 |
260 000 zł |
44 zł/m² |
| Jadachy |
51 |
— |
7,8 zł/m² |
| Cygany |
30 |
— |
3,9 zł/m² |
| Alfredówka |
27 |
130 000 zł |
10 zł/m² |
| Tarnowska Wola |
20 |
— |
9,6 zł/m² |
| Rozalin |
20 |
— |
5,0 zł/m² |
Ceny działek na terenie Nowej Dęby: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
57 |
61 zł/m² |
140 000 zł |
1 742 m² |
| Grunty rolne |
230 |
30 zł/m² |
50 000 zł |
2 376 m² |
| Grunty leśne |
7 |
38 zł/m² |
80 000 zł |
1 859 m² |
| Wszystkie działki |
298 |
33 zł/m² |
57 250 zł |
2 172 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Nowej Dęby
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Nowa Dęba |
135 |
61 zł/m² |
90 000 zł |
| Nowa Dęba (obszar wiejski) |
163 |
12 zł/m² |
35 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Nowej Dęby
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
185 |
69 |
0 |
82 |
34 |
| 2026 (do 17.08) |
121 |
49 |
0 |
40 |
32 |
| Razem 2010–2026 |
1 074 |
486 |
0 |
415 |
173 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Nowej Dęby to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 185 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 27,8%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Nowej Dęby
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Nowej Dęby?
Na zakup nieruchomości na terenie Nowej Dęby trzeba przeznaczyć średnio 451 845 zł, czyli około 6 501 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Nowej Dęby?
W tej chwili do wyboru są 40 nieruchomości: 33 mieszkania i 7 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Nowej Dęby?
Znajdziesz tu oferty od 235 000 zł do 950 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Nowej Dęby?
Średnio mają około 70 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 129 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Nowej Dęby:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 49 m² | 375 596 zł |
| 3 pokoje | 61 m² | 509 072 zł |
| 4 pokoje | 83 m² | 489 453 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 6 501 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 783 zł/m², a dla domów spada do 3 841 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Nowej Dęby?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.