Kup nieruchomość na terenie Rawy Mazowieckiej: 26 nieruchomości w cenach od 350 000 zł do 950 000 zł, przy średniej cenie 526 512 zł.
Ceny nieruchomości Rawy Mazowieckiej według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Rawy Mazowieckiej obejmują 32 sprzedaże mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 350 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 7 999 zł. To o 22,2% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
350 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 999 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
32
2025
Ceny w ciągu roku
bez zmian
mediana
Od 2017 roku
+191,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
+2,9%
Rawski: 340 000 zł
Wobec mediany krajowej
-22,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Rawy Mazowieckiej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 350 000 zł, czyli 7 999 zł/m², w obserwowanym przedziale od 122 600 zł do 549 200 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 430 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 42% transakcji zawarto między 230 000 zł a 350 000 zł, a 10,6% przekroczyło 430 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,4% sprzedanych lokali ma od 43 do 58 m², a 10,4% przekracza 66 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Rawski: 340 000 zł) o 2,9%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 22,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 13 sprzedaży mieszkań, z medianą 390 000 zł i 6 855 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 391 500 zł (8 090 zł/m²) przy 24 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Rawy Mazowieckiej rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
13 |
390 000 zł |
+11,4% |
6 855 zł/m² |
| 2025 |
32 |
350 000 zł |
+0% |
7 999 zł/m² |
| 2024 |
133 |
350 000 zł |
+25% |
6 976 zł/m² |
| 2023 |
31 |
280 000 zł |
-8,7% |
5 952 zł/m² |
| 2022 |
111 |
306 613 zł |
+27,8% |
5 239 zł/m² |
| 2021 |
55 |
240 000 zł |
+0% |
5 497 zł/m² |
| 2020 |
28 |
240 000 zł |
+18,8% |
4 797 zł/m² |
| 2019 |
48 |
202 000 zł |
+12,2% |
4 247 zł/m² |
| 2018 |
26 |
180 000 zł |
+50% |
3 786 zł/m² |
| 2017 |
13 |
120 000 zł |
— |
2 872 zł/m² |
| 2011 |
1 |
160 000 zł |
— |
3 166 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Rawa Mazowiecka: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
32 |
| Mediana ceny |
350 000 zł |
| Cena za m² |
7 999 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,2 m² |
| Typowy przedział |
122 600 – 549 200 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Rawy Mazowieckiej
Rozkład obliczony na podstawie 491 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 150 000 zł |
10,2% |
| 150 000 – 230 000 zł |
18,1% |
| 230 000 – 350 000 zł |
42% |
| 350 000 – 430 000 zł |
19,1% |
| Powyżej 430 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Rawy Mazowieckiej
Rozkład ceny za m² na podstawie 491 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 500 zł/m² |
9,6% |
| 3 500 – 5 000 zł/m² |
19,3% |
| 5 000 – 6 700 zł/m² |
42,8% |
| 6 700 – 7 600 zł/m² |
17,7% |
| Powyżej 7 600 zł/m² |
10,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Rawy Mazowieckiej
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
10% |
| 36 – 43 m² |
16,1% |
| 43 – 58 m² |
44,4% |
| 58 – 66 m² |
19,1% |
| Powyżej 66 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Rawa Mazowiecka: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,1% |
145 000 zł |
5 784 zł/m² |
| 2 izby |
25,7% |
230 434 zł |
6 501 zł/m² |
| 3 izby |
39,8% |
275 040 zł |
5 736 zł/m² |
| 4 izby |
20,4% |
260 000 zł |
5 212 zł/m² |
| 5 izb |
8,4% |
250 000 zł |
5 165 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,6% |
249 000 zł |
5 098 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Rawy Mazowieckiej
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Obręb 4 |
453 |
230 000 zł |
104 zł/m² |
| Obręb 8 |
248 |
327 112 zł |
138 zł/m² |
| Obręb 7 |
233 |
— |
156 zł/m² |
| Obręb 2 |
224 |
296 250 zł |
123 zł/m² |
| Obręb 1 |
52 |
— |
77 zł/m² |
| Obręb 5 |
39 |
— |
65 zł/m² |
| Obręb 3 |
31 |
— |
41 zł/m² |
| Obręb 6 |
12 |
— |
63 zł/m² |
Ceny działek na terenie Rawy Mazowieckiej: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
151 |
120 zł/m² |
120 000 zł |
1 014 m² |
| Grunty rolne |
65 |
66 zł/m² |
134 000 zł |
4 075 m² |
| Wszystkie działki |
287 |
106 zł/m² |
124 000 zł |
1 258 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Rawy Mazowieckiej
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
97 |
44 |
0 |
18 |
35 |
| 2026 (do 17.08) |
30 |
13 |
0 |
8 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
1 600 |
593 |
0 |
357 |
650 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Rawy Mazowieckiej zamyka się między 122 600 zł a 549 200 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,2% nieruchomości sprzedano poniżej 150 000 zł, a 10,6% powyżej 430 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Rawy Mazowieckiej
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Rawy Mazowieckiej?
Nieruchomości na terenie Rawy Mazowieckiej kosztują średnio około 526 512 zł, czyli około 5 955 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Rawy Mazowieckiej?
Obecnie dostępnych ofert: 26: 18 mieszkań i 4 domy oraz 4 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Rawy Mazowieckiej?
Oferty zaczynają się od 350 000 zł i sięgają 950 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 88 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 250 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 53 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 5 955 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 180 zł/m², a dla domów spada do 2 896 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Rawy Mazowieckiej?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.