Domy i mieszkania na sprzedaż Ciechanowski

Mamy 96 nieruchomości na sprzedaż w powiecie ciechanowskim, w cenach od 125 000 zł do 12 000 000 zł, przy średniej cenie 900 884 zł.

Średnia cena 900 884 zł cena sprzedaży
Przedział cen 125 000–12 000 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 344 m² na nieruchomość
Cena za m² 2 615 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

96 łącznie
70% domy
  • Mieszkania 30,2%
    29 nieruchomości
  • Domy 69,8%
    67 nieruchomości

Ile pokoi

96 łącznie
29% 5+ pokoi
  • 1 pokój 9,4%
    9 nieruchomości
  • 2 pokoje 18,8%
    18 nieruchomości
  • 3 pokoje 24,0%
    23 nieruchomości
  • 4 pokoje 18,8%
    18 nieruchomości
  • 5+ pokoi 29,2%
    28 nieruchomości

Przedziały cenowe

96 łącznie
  • 125 000–325 000 zł 21,9%
    21 nieruchomości
  • 335 000–455 000 zł 21,9%
    21 nieruchomości
  • 465 000–620 000 zł 16,7%
    16 nieruchomości
  • 620 000–895 000 zł 20,8%
    20 nieruchomości
  • 980 000–12 005 000 zł 18,8%
    18 nieruchomości

Przedziały powierzchni

96 łącznie
  • 20–60 m² 21,9%
    21 nieruchomości
  • 60–90 m² 18,8%
    18 nieruchomości
  • 90–150 m² 19,8%
    19 nieruchomości
  • 150–250 m² 20,8%
    20 nieruchomości
  • 300–11 120 m² 18,8%
    18 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 58 m² 468 m²
Cena za metr kwadratowy 6 599 zł/m² 2 402 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży powiatu ciechanowskiego obejmuje 96 nieruchomości, ze zdecydowaną przewagą domów (70% całości): 67 domów i 29 mieszkań. Domy mają średnią powierzchnię 468 m² i cenę 2 402 zł/m²; mieszkania natomiast około 58 m² i 6 599 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią domy 4-pokojowe, a dalej opcje 3- i 6-pokojowe.

Akty notarialne zarejestrowane dla powiatu ciechanowskiego obejmują 477 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 314 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 6 683 zł. To o 30,2% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).

Mediana ceny sprzedaży 314 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 6 683 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 477 2025
Ceny w ciągu roku +4,8% mediana
Od 2022 roku +35,4% mediana
Wobec mediany województwa -52,8% mazowieckie: 665 000 zł
Wobec mediany krajowej -30,2% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu ciechanowskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 314 000 zł, czyli 6 683 zł/m², w obserwowanym przedziale od 160 000 zł do 546 600 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 170 000 zł do 420 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 41,4% transakcji zawarto między 230 000 zł a 340 000 zł, a 10,8% przekroczyło 420 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41% sprzedanych lokali ma od 42 do 57 m², a 9,9% przekracza 70 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 52,8% niższa od mediany województwa (mazowieckie: 665 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 30,2% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Opinogóra Górna — mediana 489 000 zł (5 031 zł/m², 23 transakcje od 2010 roku), dalej Ciechanów z medianą 284 028 zł (5 792 zł/m²). Na drugim biegunie Glinojeck ma najbardziej przystępną medianę: 173 000 zł (2 973 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 34 sprzedaże mieszkań, z medianą 380 450 zł i 7 489 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 350 000 zł (6 940 zł/m²) przy 289 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu ciechanowskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 34 380 450 zł +21,2% 7 489 zł/m²
2025 477 314 000 zł +4,8% 6 683 zł/m²
2024 517 299 700 zł +22,2% 6 005 zł/m²
2023 511 245 233 zł +5,7% 5 000 zł/m²
2022 109 231 900 zł -8,3% 4 680 zł/m²
2021 1 253 000 zł — 4 922 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Ciechanowski: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 477
Mediana ceny 314 000 zł
Cena za m² 6 683 zł/m²
Mediana powierzchni 47,6 m²
Typowy przedział 160 000 –
546 600 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie ciechanowskim

Rozkład obliczony na podstawie 1 649 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 170 000 zł 9,5%
170 000 – 230 000 zł 19%
230 000 – 340 000 zł 41,4%
340 000 – 420 000 zł 19,3%
Powyżej 420 000 zł 10,8%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie ciechanowskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 1 649 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 900 zł/m² 9,8%
3 900 – 4 800 zł/m² 16,4%
4 800 – 6 600 zł/m² 44,9%
6 600 – 7 700 zł/m² 18,9%
Powyżej 7 700 zł/m² 9,9%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie ciechanowskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 36 m² 9,6%
36 – 42 m² 17,8%
42 – 57 m² 41%
57 – 70 m² 21,7%
Powyżej 70 m² 9,9%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Ciechanowski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 4,5% 200 000 zł 6 155 zł/m²
2 izby 38,7% 247 462 zł 6 687 zł/m²
3 izby 37,5% 301 860 zł 5 606 zł/m²
4 izby 14,2% 355 000 zł 5 412 zł/m²
5 izb 4,6% 415 740 zł 4 684 zł/m²
6 izb i więcej 0,6% 440 000 zł 4 439 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie ciechanowskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Opinogóra Górna 23 489 000 zł 5 031 zł/m²
Ciechanów 1 562 284 028 zł 5 792 zł/m²
Glinojeck 29 173 000 zł 2 973 zł/m²

Ceny działek w powiecie ciechanowskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 798 63 zł/m² 82 000 zł 1 201 m²
Grunty rolne 970 6,1 zł/m² 85 000 zł 12 700 m²
Grunty leśne 106 4,1 zł/m² 75 000 zł 19 988 m²
Wszystkie działki 1 950 13 zł/m² 80 000 zł 3 268 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie ciechanowskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Ciechanów 260 120 zł/m² 135 250 zł
Ciechanów 448 45 zł/m² 96 500 zł
Opinogóra Górna 130 11 zł/m² 150 000 zł
Sońsk 268 9,2 zł/m² 70 000 zł
Grudusk 83 7,7 zł/m² 151 000 zł
Grudusk 83 7,7 zł/m² 151 000 zł
Regimin 178 7,5 zł/m² 80 000 zł
Glinojeck 319 7,2 zł/m² 49 000 zł
Gołymin-Ośrodek 93 6,5 zł/m² 140 000 zł
Ojrzeń 171 4,6 zł/m² 50 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie ciechanowskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 1 501 640 0 578 283
2026 (do 17.08) 115 57 0 34 24
Razem 2010–2026 6 239 2 507 0 2 420 1 312

Typowa nieruchomość sprzedana w powiecie ciechanowskim: 47,6 m², 3 izby, za 314 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie ciechanowskim?

Licz się ze średnią kwotą 900 884 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie ciechanowskim, czyli około 2 615 zł/m².

Jak duża jest oferta w powiecie ciechanowskim?

W tej chwili do wyboru są 96 nieruchomości: 67 domów i 29 mieszkań.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w powiecie ciechanowskim?

Ceny wahają się od około 125 000 zł do 12 000 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie ciechanowskim?

Zazwyczaj oferują około 344 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 468 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu ciechanowskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój121 m²373 500 zł
2 pokoje672 m²333 639 zł
3 pokoje94 m²447 061 zł
4 pokoje116 m²573 222 zł
5 pokoi134 m²675 375 zł
6 pokoi261 m²1 216 818 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie ciechanowskim?

Średnia cena to 2 615 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 599 zł/m², a dla domów spada do 2 402 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie ciechanowskim?

Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowy dom.