Znajdź swoją nieruchomość na terenie Opinogóry Górnej: 45 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 129 000 zł do 640 000 zł, średnio 440 066 zł.
Ceny nieruchomości Opinogóry Górnej według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Opinogóry Górnej obejmują 13 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 554 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 6 683 zł. To o 23,1% więcej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
554 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 683 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
13
2025
Ceny w ciągu roku
+691,4%
mediana
Od 2023 roku
+27,4%
mediana
Wobec mediany powiatu
+76,4%
Ciechanowski: 314 000 zł
Wobec mediany krajowej
+23,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Opinogóry Górnej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 554 000 zł, czyli 6 683 zł/m², w obserwowanym przedziale od 100 000 zł do 564 400 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 96 000 zł do 560 000 zł (około 78% rynku).
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale pięcioizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 82,9 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Ciechanowski: 314 000 zł) o 76,4%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 23,1%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 554 000 zł (6 683 zł/m²) przy 13 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Opinogóry Górnej rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
13 |
554 000 zł |
+691,4% |
6 683 zł/m² |
| 2024 |
1 |
70 000 zł |
-83,9% |
2 345 zł/m² |
| 2023 |
8 |
435 000 zł |
+383,3% |
4 475 zł/m² |
| 2022 |
1 |
90 000 zł |
— |
1 296 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Opinogóra Górna: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
13 |
| Mediana ceny |
554 000 zł |
| Cena za m² |
6 683 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
82,9 m² |
| Typowy przedział |
100 000 – 564 400 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Opinogóry Górnej
Rozkład obliczony na podstawie 23 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 96 000 zł |
13% |
| 96 000 – 420 000 zł |
17,4% |
| 420 000 – 550 000 zł |
39,1% |
| 550 000 – 560 000 zł |
21,7% |
| Powyżej 560 000 zł |
8,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Opinogóry Górnej
Rozkład ceny za m² na podstawie 23 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 214 zł/m² |
13% |
| 2 214 – 4 475 zł/m² |
13% |
| 4 475 – 6 673 zł/m² |
43,5% |
| 6 673 – 6 733 zł/m² |
17,4% |
| Powyżej 6 733 zł/m² |
13% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Opinogóry Górnej
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 49 m² |
13% |
| 49 – 83 m² |
56,5% |
| 83 – 95 m² |
0% |
| 95 – 97 m² |
0% |
| Powyżej 97 m² |
30,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Opinogóra Górna: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
8,7% |
80 000 zł |
1 820 zł/m² |
| 3 izby |
13% |
120 000 zł |
2 199 zł/m² |
| 4 izby |
34,8% |
435 000 zł |
4 684 zł/m² |
| 5 izb |
43,5% |
555 000 zł |
6 691 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Opinogóry Górnej
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Władysławowo |
36 |
555 000 zł |
93 zł/m² |
| Opinogóra Górna |
12 |
— |
100 zł/m² |
| Opinogóra Dolna |
12 |
— |
22 zł/m² |
| Łęki |
12 |
— |
9,3 zł/m² |
| Elżbiecin |
10 |
— |
92 zł/m² |
| Chrzanówek |
10 |
— |
104 zł/m² |
| Wierzbowo |
10 |
— |
10 zł/m² |
| Kołaczków |
10 |
— |
8,0 zł/m² |
| Przedwojewo |
8 |
— |
8,4 zł/m² |
| Czernice |
6 |
— |
6,7 zł/m² |
Ceny działek na terenie Opinogóry Górnej: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
46 |
93 zł/m² |
129 500 zł |
1 180 m² |
| Grunty rolne |
83 |
9,0 zł/m² |
165 000 zł |
17 234 m² |
| Wszystkie działki |
130 |
11 zł/m² |
150 000 zł |
8 806 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Opinogóry Górnej
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
100 |
13 |
0 |
62 |
25 |
| 2026 (do 17.08) |
3 |
0 |
0 |
3 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
272 |
31 |
0 |
186 |
55 |
W porównaniu z medianą powiatu (Ciechanowski: 314 000 zł) ceny Opinogóry Górnej są o 76,4% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +23,1%. Od 2023 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +27,4%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Opinogóry Górnej: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Opinogóry Górnej?
Nieruchomości na terenie Opinogóry Górnej kosztują średnio około 440 066 zł, czyli około 3 170 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 45 nieruchomości: 5 domów i 1 mieszkanie oraz 39 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Opinogóry Górnej?
Oferty zaczynają się od 129 000 zł i sięgają 640 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Opinogóry Górnej?
Średnio mają około 139 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 152 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 71 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 3 170 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 653 zł/m², a dla domów spada do 2 845 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Opinogóry Górnej?
Zdecydowanym faworytem jest 1-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.