Znajdź swoją nieruchomość na terenie Ciechanowa: 49 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 149 000 zł do 2 990 000 zł, średnio 640 296 zł.
Ceny nieruchomości Ciechanowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Ciechanowa? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 315 815 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 179 980 zł a 486 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
315 815 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 840 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
437
2025
Ceny w ciągu roku
+5,3%
mediana
Od 2022 roku
+35,4%
mediana
Wobec mediany powiatu
+0,6%
Ciechanowski: 314 000 zł
Wobec mediany krajowej
-29,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Ciechanowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 315 815 zł, czyli 6 840 zł/m², w obserwowanym przedziale od 179 980 zł do 486 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 180 000 zł do 420 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43% transakcji zawarto między 230 000 zł a 340 000 zł, a 9,8% przekroczyło 420 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,9% sprzedanych lokali ma od 42 do 57 m², a 10% przekracza 68 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Ciechanowski: 314 000 zł) o 0,6%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 29,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 31 sprzedaży mieszkań, z medianą 377 500 zł i 7 607 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 348 550 zł (7 071 zł/m²) przy 262 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ciechanowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
31 |
377 500 zł |
+19,5% |
7 607 zł/m² |
| 2025 |
437 |
315 815 zł |
+5,3% |
6 840 zł/m² |
| 2024 |
498 |
300 000 zł |
+22,1% |
6 099 zł/m² |
| 2023 |
493 |
245 600 zł |
+5,3% |
5 075 zł/m² |
| 2022 |
102 |
233 200 zł |
-7,8% |
4 727 zł/m² |
| 2021 |
1 |
253 000 zł |
— |
4 922 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ciechanów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
437 |
| Mediana ceny |
315 815 zł |
| Cena za m² |
6 840 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,6 m² |
| Typowy przedział |
179 980 – 486 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ciechanowa
Rozkład obliczony na podstawie 1 562 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 180 000 zł |
9,5% |
| 180 000 – 230 000 zł |
17,5% |
| 230 000 – 340 000 zł |
43% |
| 340 000 – 420 000 zł |
20,2% |
| Powyżej 420 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ciechanowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 562 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 200 zł/m² |
10,1% |
| 4 200 – 5 000 zł/m² |
18,6% |
| 5 000 – 6 700 zł/m² |
43,3% |
| 6 700 – 7 700 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 7 700 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ciechanowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
9,6% |
| 36 – 42 m² |
18,5% |
| 42 – 57 m² |
41,9% |
| 57 – 68 m² |
20% |
| Powyżej 68 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ciechanów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,7% |
200 000 zł |
6 155 zł/m² |
| 2 izby |
40% |
248 460 zł |
6 761 zł/m² |
| 3 izby |
38% |
305 000 zł |
5 712 zł/m² |
| 4 izby |
13,6% |
365 000 zł |
5 584 zł/m² |
| 5 izb |
3% |
385 000 zł |
4 517 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
440 000 zł |
4 439 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Ciechanowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Śródmieście |
436 |
248 456 zł |
201 zł/m² |
| Podzamcze |
117 |
205 000 zł |
118 zł/m² |
| Śmiecin |
96 |
265 000 zł |
150 zł/m² |
| Krubin |
87 |
— |
98 zł/m² |
| Scalenie |
75 |
— |
227 zł/m² |
| Szczurzyn |
35 |
157 000 zł |
100 zł/m² |
| Śmiecin Kolonia |
31 |
— |
61 zł/m² |
| Niechodzin-Bielin |
22 |
— |
45 zł/m² |
| Gostkowo |
10 |
— |
93 zł/m² |
Ceny działek na terenie Ciechanowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
177 |
161 zł/m² |
146 500 zł |
974 m² |
| Grunty rolne |
51 |
70 zł/m² |
120 000 zł |
1 673 m² |
| Wszystkie działki |
260 |
120 zł/m² |
135 250 zł |
1 067 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ciechanowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
781 |
596 |
0 |
71 |
114 |
| 2026 (do 17.08) |
71 |
54 |
0 |
5 |
12 |
| Razem 2010–2026 |
3 533 |
2 381 |
0 |
391 |
761 |
W porównaniu z medianą powiatu (Ciechanowski: 314 000 zł) ceny Ciechanowa są o 0,6% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -29,8%. Od 2022 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +35,4%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Ciechanowa
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Ciechanowa?
Nieruchomości na terenie Ciechanowa kosztują średnio około 640 296 zł, czyli około 3 550 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 49 nieruchomości: 26 mieszkań i 23 domy.
Jaki jest przedział cen na terenie Ciechanowa?
Ceny wahają się od około 149 000 zł do 2 990 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Ciechanowa?
Zazwyczaj oferują około 180 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 319 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Ciechanowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 53 m² | 357 038 zł |
| 3 pokoje | 60 m² | 412 700 zł |
| 4 pokoje | 117 m² | 583 000 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Ciechanowa?
Średnia cena to 3 550 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 770 zł/m², a dla domów spada do 2 890 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Ciechanowa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.