Domy i mieszkania na sprzedaż Mławski

Kup nieruchomość w powiecie mławskim: 33 nieruchomości w cenach od 189 000 zł do 2 400 000 zł, przy średniej cenie 591 785 zł.

Średnia cena 591 785 zł cena sprzedaży
Przedział cen 189 000–2 400 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 200 m² na nieruchomość
Cena za m² 2 959 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

33 łącznie
70% domy
  • Mieszkania 30,3%
    10 nieruchomości
  • Domy 69,7%
    23 nieruchomości

Ile pokoi

33 łącznie
27% 5+ pokoi
  • 1 pokój 9,1%
    3 nieruchomości
  • 2 pokoje 15,2%
    5 nieruchomości
  • 3 pokoje 24,2%
    8 nieruchomości
  • 4 pokoje 24,2%
    8 nieruchomości
  • 5+ pokoi 27,3%
    9 nieruchomości

Przedziały cenowe

33 łącznie
  • 185 000–270 000 zł 21,2%
    7 nieruchomości
  • 330 000–385 000 zł 27,3%
    9 nieruchomości
  • 425 000–500 000 zł 12,1%
    4 nieruchomości
  • 525 000–800 000 zł 21,2%
    7 nieruchomości
  • 850 000–2 405 000 zł 18,2%
    6 nieruchomości

Przedziały powierzchni

33 łącznie
  • 30–60 m² 27,3%
    9 nieruchomości
  • 60–110 m² 15,2%
    5 nieruchomości
  • 120–150 m² 24,2%
    8 nieruchomości
  • 150–250 m² 15,2%
    5 nieruchomości
  • 260–1 010 m² 18,2%
    6 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 50 m² 265 m²
Cena za metr kwadratowy 6 263 zł/m² 2 690 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż w powiecie mławskim liczy 33 nieruchomości, w tym 23 domy i 10 mieszkań: 70% oferty stanowią domy. Domy mają około 265 m² przy średniej cenie 2 690 zł/m², podczas gdy mieszkania oferują mniej przestrzeni (około 50 m²) przy cenie za metr kwadratowy wyższej — około 6 263 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią domy 4-pokojowe, a dalej opcje 3- i 5-pokojowe.

Akty notarialne zarejestrowane dla powiatu mławskiego obejmują 475 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 295 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 6 392 zł. To o 34,4% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).

Mediana ceny sprzedaży 295 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 6 392 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 475 2025
Ceny w ciągu roku +12% mediana
Od 2017 roku +107,6% mediana
Wobec mediany województwa -55,6% mazowieckie: 665 000 zł
Wobec mediany krajowej -34,4% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu mławskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 295 000 zł, czyli 6 392 zł/m², w obserwowanym przedziale od 144 508 zł do 487 312 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 370 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,3% transakcji zawarto między 170 000 zł a 270 000 zł, a 9,7% przekroczyło 370 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,2% sprzedanych lokali ma od 42 do 58 m², a 10,2% przekracza 68 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 55,6% niższa od mediany województwa (mazowieckie: 665 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 34,4% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Mława — mediana 220 188 zł (4 342 zł/m², 3 336 transakcji od 2010 roku), dalej Wiśniewo z medianą 100 000 zł (1 757 zł/m²). Szreńsk: 82 500 zł (1 496 zł/m²). Na drugim biegunie Stupsk ma najbardziej przystępną medianę: 65 000 zł (1 755 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 156 sprzedaży mieszkań, z medianą 304 682 zł i 6 468 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 306 204 zł (6 533 zł/m²) przy 326 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu mławskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 156 304 682 zł +3,3% 6 468 zł/m²
2025 475 295 000 zł +12% 6 392 zł/m²
2024 346 263 360 zł +7,9% 5 802 zł/m²
2023 401 244 000 zł +5,2% 5 284 zł/m²
2022 319 232 008 zł +13,3% 4 512 zł/m²
2021 617 204 687 zł +9,2% 4 107 zł/m²
2020 325 187 400 zł -0,2% 3 883 zł/m²
2019 328 187 770 zł +17,4% 3 500 zł/m²
2018 238 160 000 zł +12,6% 3 150 zł/m²
2017 256 142 088 zł — 3 100 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Mławski: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 475
Mediana ceny 295 000 zł
Cena za m² 6 392 zł/m²
Mediana powierzchni 48 m²
Typowy przedział 144 508 –
487 312 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie mławskim

Rozkład obliczony na podstawie 3 461 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 120 000 zł 9,9%
120 000 – 170 000 zł 18,8%
170 000 – 270 000 zł 42,3%
270 000 – 370 000 zł 19,3%
Powyżej 370 000 zł 9,7%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie mławskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 3 461 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 800 zł/m² 9,7%
2 800 – 3 600 zł/m² 17,8%
3 600 – 5 500 zł/m² 44,6%
5 500 – 6 800 zł/m² 18%
Powyżej 6 800 zł/m² 9,8%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie mławskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 10,9%
35 – 42 m² 16,5%
42 – 58 m² 44,2%
58 – 68 m² 18,3%
Powyżej 68 m² 10,2%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Mławski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 4,1% 162 825 zł 4 932 zł/m²
2 izby 39,6% 189 059 zł 1 053 170 zł/m²
3 izby 42,6% 236 020 zł 477 637 zł/m²
4 izby 12,2% 265 590 zł 4 170 zł/m²
5 izb 1% 271 000 zł 3 226 zł/m²
6 izb i więcej 0,5% 460 500 zł 4 262 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie mławskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Mława 3 336 220 188 zł 4 342 zł/m²
Wiśniewo 21 100 000 zł 1 757 zł/m²
Szreńsk 24 82 500 zł 1 496 zł/m²
Stupsk 23 65 000 zł 1 755 zł/m²

Ceny działek w powiecie mławskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 1 744 35 zł/m² 60 000 zł 1 500 m²
Grunty rolne 2 350 3,7 zł/m² 66 040 zł 17 500 m²
Grunty leśne 186 3,3 zł/m² 55 000 zł 17 310 m²
Wszystkie działki 4 325 5,8 zł/m² 60 000 zł 6 808 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie mławskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Mława 759 62 zł/m² 100 000 zł
Wiśniewo 602 17 zł/m² 50 000 zł
Lipowiec Kościelny 445 6,0 zł/m² 55 000 zł
Wieczfnia Kościelna 397 5,3 zł/m² 65 000 zł
Stupsk 334 4,7 zł/m² 60 000 zł
Szydłowo 406 4,4 zł/m² 62 000 zł
Strzegowo 588 4,3 zł/m² 59 625 zł
Radzanów 245 4,0 zł/m² 60 000 zł
Dzierzgowo 270 3,9 zł/m² 80 000 zł
Szreńsk 279 3,2 zł/m² 53 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie mławskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 1 475 505 0 676 294
2026 (do 17.08) 516 164 0 226 126
Razem 2010–2026 11 194 3 692 0 5 155 2 347

Najczęściej sprzedawany format mieszkania w powiecie mławskim to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 236 020 zł. W ciągu roku mediana zyskała 12%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie mławskim?

Licz się ze średnią kwotą 591 785 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie mławskim, czyli około 2 959 zł/m².

Jak duża jest oferta w powiecie mławskim?

W tej chwili do wyboru są 33 nieruchomości: 23 domy i 10 mieszkań.

Jaki jest przedział cen w powiecie mławskim?

Ceny wahają się od około 189 000 zł do 2 400 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnio mają około 200 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 265 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 50 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu mławskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje52 m²275 580 zł
3 pokoje113 m²466 125 zł
4 pokoje271 m²459 625 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w powiecie mławskim?

Wynosi ona około 2 959 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 263 zł/m², a dla domów spada do 2 690 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży powiatu mławskiego?

Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.