Domy i mieszkania na sprzedaż Mława

Mamy 19 nieruchomości na sprzedaż na terenie Mławy, w cenach od 189 000 zł do 550 000 zł, przy średniej cenie 377 850 zł.

5 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Mławy

Średnia cena 377 850 zł cena sprzedaży
Przedział cen 189 000–550 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 99 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 822 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

19 łącznie
42% mieszkania
  • Mieszkania 42,1%
    8 nieruchomości
  • Domy 31,6%
    6 nieruchomości
  • Inne typy nieruchomości 26,3%
    5 nieruchomości

Ile pokoi

14 łącznie
43% 3 pokoje
  • 1 pokój 14,3%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 21,4%
    3 nieruchomości
  • 3 pokoje 42,9%
    6 nieruchomości
  • 4 pokoje 14,3%
    2 nieruchomości
  • 5+ pokoi 7,1%
    1 nieruchomość

Przedziały cenowe

14 łącznie
  • 185 000–270 000 zł 21,4%
    3 nieruchomości
  • 330 000–385 000 zł 50,0%
    7 nieruchomości
  • 425 000–500 000 zł 14,3%
    2 nieruchomości
  • 525 000–555 000 zł 14,3%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

14 łącznie
  • 30–50 m² 21,4%
    3 nieruchomości
  • 50–60 m² 28,6%
    4 nieruchomości
  • 60–150 m² 35,7%
    5 nieruchomości
  • 160–270 m² 14,3%
    2 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 49 m² 165 m²
Cena za metr kwadratowy 6 941 zł/m² 2 590 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Mławy sięga 19 nieruchomości, w podziale na 8 mieszkań i 6 domów oraz 5 innych nieruchomości; mieszkania dominują z udziałem 57%. Pod względem metrażu i ceny mieszkania oscylują wokół 49 m² i 6 941 zł/m², a domy wokół 165 m² i 2 590 zł/m².

Mieszkania 2-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 3- i 1-pokojowe.

W 2025 roku 462 mieszkania zmieniły właściciela na terenie Mławy, przy medianie ceny 299 742 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2017 roku ceny wzrosły o 106,1%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 6 448 zł.

Mediana ceny sprzedaży 299 742 zł 2025
Mediana ceny za m² 6 448 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 462 2025
Ceny w ciągu roku +12,2% mediana
Od 2017 roku +106,1% mediana
Wobec mediany powiatu +1,6% Mławski: 295 000 zł
Wobec mediany krajowej -33,4% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Mławy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 299 742 zł, czyli 6 448 zł/m², w obserwowanym przedziale od 162 041 zł do 492 323 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 130 000 zł do 370 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 46,5% transakcji zawarto między 170 000 zł a 280 000 zł, a 10% przekroczyło 370 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,1% sprzedanych lokali ma od 42 do 58 m², a 10% przekracza 68 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Mławski: 295 000 zł) o 1,6%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 33,4% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 147 sprzedaży mieszkań, z medianą 309 000 zł i 6 541 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 314 408 zł (6 589 zł/m²) przy 309 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Mławy rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 147 309 000 zł +3,1% 6 541 zł/m²
2025 462 299 742 zł +12,2% 6 448 zł/m²
2024 332 267 032 zł +8,3% 5 831 zł/m²
2023 390 246 458 zł +4,1% 5 302 zł/m²
2022 308 236 761 zł +15% 4 537 zł/m²
2021 603 205 800 zł +8,2% 4 120 zł/m²
2020 311 190 188 zł -0,4% 3 918 zł/m²
2019 314 191 022 zł +15,8% 3 500 zł/m²
2018 221 165 000 zł +13,4% 3 175 zł/m²
2017 248 145 446 zł — 3 100 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Mława: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 462
Mediana ceny 299 742 zł
Cena za m² 6 448 zł/m²
Mediana powierzchni 48 m²
Typowy przedział 162 041 –
492 323 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Mławy

Rozkład obliczony na podstawie 3 336 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 130 000 zł 10,4%
130 000 – 170 000 zł 16,1%
170 000 – 280 000 zł 46,5%
280 000 – 370 000 zł 17,1%
Powyżej 370 000 zł 10%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Mławy

Rozkład ceny za m² na podstawie 3 336 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 000 zł/m² 9,8%
3 000 – 3 700 zł/m² 19%
3 700 – 5 600 zł/m² 43,7%
5 600 – 6 800 zł/m² 17,4%
Powyżej 6 800 zł/m² 10,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Mławy

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 10,8%
35 – 42 m² 16,4%
42 – 58 m² 44,1%
58 – 68 m² 18,7%
Powyżej 68 m² 10%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Mława: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 4,1% 165 016 zł 5 036 zł/m²
2 izby 40,4% 189 944 zł 1 064 906 zł/m²
3 izby 42% 239 000 zł 499 769 zł/m²
4 izby 12,1% 270 410 zł 4 230 zł/m²
5 izb 0,9% 271 000 zł 3 278 zł/m²
6 izb i więcej 0,4% 466 000 zł 4 477 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Mławy

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Miasto Mława 3 801 215 000 zł 95 zł/m²
Mława Scalenie 702 211 044 zł 54 zł/m²
Piekiełko 36 — 23 zł/m²
Krajewo 9 — 45 zł/m²

Ceny działek na terenie Mławy: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 550 71 zł/m² 100 000 zł 1 181 m²
Grunty rolne 177 50 zł/m² 135 000 zł 2 486 m²
Grunty leśne 9 6,4 zł/m² 70 000 zł 16 778 m²
Wszystkie działki 759 62 zł/m² 100 000 zł 1 527 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Mławy

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 782 491 0 137 154
2026 (do 17.08) 249 155 0 39 55
Razem 2010–2026 6 043 3 561 0 1 188 1 294

W porównaniu z medianą powiatu (Mławski: 295 000 zł) ceny Mławy są o 1,6% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -33,4%. Od 2017 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +106,1%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Mławy?

Nieruchomości na terenie Mławy kosztują średnio około 377 850 zł, czyli około 3 822 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Obecnie dostępnych ofert: 19: 8 mieszkań i 6 domów oraz 5 innych nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Oferty zaczynają się od 189 000 zł i sięgają 550 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 99 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 165 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 49 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 3 822 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 941 zł/m², a dla domów spada do 2 590 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Mławy?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowy dom.