Domy i mieszkania na sprzedaż Makowski

Zobacz 32 nieruchomości na sprzedaż w powiecie makowskim: ceny od 119 000 zł do 1 930 000 zł, średnio 609 550 zł.

Średnia cena 609 550 zł cena sprzedaży
Przedział cen 119 000–1 930 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 104 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 851 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

32 łącznie
88% domy
  • Mieszkania 12,5%
    4 nieruchomości
  • Domy 87,5%
    28 nieruchomości

Ile pokoi

32 łącznie
47% 3 pokoje
  • 1 pokój 6,3%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 12,5%
    4 nieruchomości
  • 3 pokoje 46,9%
    15 nieruchomości
  • 4 pokoje 12,5%
    4 nieruchomości
  • 5+ pokoi 21,9%
    7 nieruchomości

Przedziały cenowe

32 łącznie
  • 115 000–270 000 zł 25,0%
    8 nieruchomości
  • 280 000–435 000 zł 15,6%
    5 nieruchomości
  • 475 000–670 000 zł 25,0%
    8 nieruchomości
  • 680 000–900 000 zł 15,6%
    5 nieruchomości
  • 945 000–1 935 000 zł 18,8%
    6 nieruchomości

Przedziały powierzchni

32 łącznie
  • 40–60 m² 25,0%
    8 nieruchomości
  • 70–90 m² 28,1%
    9 nieruchomości
  • 100–110 m² 21,9%
    7 nieruchomości
  • 110–120 m² 6,3%
    2 nieruchomości
  • 140–280 m² 18,8%
    6 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 51 m² 112 m²
Cena za metr kwadratowy 3 804 zł/m² 5 984 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż w powiecie makowskim to 32 nieruchomości: 28 domów i 4 mieszkania. Domy stanowią 88% oferty. Pod względem powierzchni domy mają średnio 112 m² (5 984 zł/m²), a mieszkania około 51 m² (3 804 zł/m²).

Domy 3-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 4- i 5-pokojowe.

Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny powiatu makowskiego oscylowały w 2025 roku wokół 200 000 zł (mediana). To około 4 815 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 34,9% sprzedaży od 2010 roku.

Mediana ceny sprzedaży 200 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 4 815 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 26 2025
Ceny w ciągu roku bez zmian mediana
Od 2021 roku +81% mediana
Wobec mediany województwa -69,9% mazowieckie: 665 000 zł
Wobec mediany krajowej -55,6% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu makowskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 200 000 zł, czyli 4 815 zł/m², w obserwowanym przedziale od 106 250 zł do 428 750 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 80 000 zł do 310 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,2% transakcji zawarto między 150 000 zł a 240 000 zł, a 10,7% przekroczyło 310 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 46,5% sprzedanych lokali ma od 40 do 55 m², a 9,5% przekracza 64 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 69,9% niższa od mediany województwa (mazowieckie: 665 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 55,6% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Maków Mazowiecki — mediana 215 000 zł (4 617 zł/m², 189 transakcji od 2010 roku), dalej Płoniawy-Bramura z medianą 110 500 zł (2 489 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 15 sprzedaży mieszkań, z medianą 180 000 zł i 4 642 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 167 500 zł (4 048 zł/m²) przy 28 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu makowskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 15 180 000 zł -10% 4 642 zł/m²
2025 26 200 000 zł +0% 4 815 zł/m²
2024 36 200 000 zł -10,9% 4 784 zł/m²
2023 93 224 500 zł +32,8% 4 783 zł/m²
2022 34 169 000 zł +52,9% 3 162 zł/m²
2021 36 110 500 zł +30% 2 346 zł/m²
2020 3 85 000 zł — 1 529 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Makowski: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 26
Mediana ceny 200 000 zł
Cena za m² 4 815 zł/m²
Mediana powierzchni 45,5 m²
Typowy przedział 106 250 –
428 750 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie makowskim

Rozkład obliczony na podstawie 243 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 80 000 zł 9,5%
80 000 – 150 000 zł 18,1%
150 000 – 240 000 zł 43,2%
240 000 – 310 000 zł 18,5%
Powyżej 310 000 zł 10,7%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie makowskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 243 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 000 zł/m² 10,3%
2 000 – 3 100 zł/m² 18,1%
3 100 – 5 100 zł/m² 43,6%
5 100 – 5 900 zł/m² 17,7%
Powyżej 5 900 zł/m² 10,3%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie makowskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 36 m² 8,6%
36 – 40 m² 19,3%
40 – 55 m² 46,5%
55 – 64 m² 16%
Powyżej 64 m² 9,5%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Makowski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 0,8% 84 250 zł 3 834 zł/m²
2 izby 19,3% 173 000 zł 3 933 zł/m²
3 izby 51% 198 750 zł 4 291 zł/m²
4 izby 22,6% 230 000 zł 4 024 zł/m²
5 izb 5,8% 209 500 zł 2 841 zł/m²
6 izb i więcej 0,4% 220 000 zł 2 058 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie makowskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Maków Mazowiecki 189 215 000 zł 4 617 zł/m²
Płoniawy-Bramura 24 110 500 zł 2 489 zł/m²

Ceny działek w powiecie makowskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 1 217 27 zł/m² 50 000 zł 1 600 m²
Grunty rolne 1 028 4,3 zł/m² 63 584 zł 16 000 m²
Grunty leśne 187 3,5 zł/m² 50 000 zł 13 400 m²
Wszystkie działki 2 463 8,0 zł/m² 55 000 zł 4 953 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie makowskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Maków Mazowiecki 146 55 zł/m² 89 582 zł
Rzewnie 388 23 zł/m² 50 000 zł
Różan 278 18 zł/m² 51 900 zł
Szelków 230 10,0 zł/m² 47 575 zł
Karniewo 207 7,4 zł/m² 90 000 zł
Płoniawy-Bramura 285 5,9 zł/m² 50 000 zł
Czerwonka 256 5,5 zł/m² 50 000 zł
Sypniewo 232 5,1 zł/m² 60 000 zł
Młynarze 141 4,7 zł/m² 50 000 zł
Krasnosielc 300 4,5 zł/m² 50 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie makowskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 686 28 0 530 128
2026 (do 17.08) 166 16 0 124 26
Razem 2010–2026 3 589 251 0 2 637 701

Najczęściej sprzedawany format mieszkania w powiecie makowskim to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 198 750 zł. W ciągu roku mediana zyskała 0%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w powiecie makowskim?

Licz się ze średnią kwotą 609 550 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie makowskim, czyli około 5 851 zł/m².

Jak duża jest oferta w powiecie makowskim?

Aktualna oferta to około 32 nieruchomości: 28 domów i 4 mieszkania.

Jaki jest przedział cen w powiecie makowskim?

Znajdziesz tu oferty od 119 000 zł do 1 930 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie makowskim?

Zazwyczaj oferują około 104 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 112 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu makowskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje51 m²194 000 zł
3 pokoje90 m²543 506 zł
4 pokoje179 m²562 500 zł
5 pokoi125 m²798 000 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 5 851 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 804 zł/m², a dla domów rośnie do 5 984 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie makowskim?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.