Zobacz 175 nieruchomości na sprzedaż w powiecie ostrołęckim: ceny od 179 000 zł do 2 500 000 zł, średnio 630 814 zł.
Ceny nieruchomości powiatu ostrołęckiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości powiatu ostrołęckiego zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 409 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 428 889 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 35,3% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
409 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 939 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
11
2025
Ceny w ciągu roku
+2,2%
mediana
Od 2012 roku
+411,2%
mediana
Wobec mediany województwa
-38,5%
mazowieckie: 665 000 zł
Wobec mediany krajowej
-9,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu ostrołęckiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 409 000 zł, czyli 5 939 zł/m², w obserwowanym przedziale od 105 799 zł do 656 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 42 000 zł do 520 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,8% transakcji zawarto między 210 000 zł a 420 000 zł, a 9,6% przekroczyło 520 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 43,4% sprzedanych lokali ma od 58 do 88 m², a 15,7% przekracza 120 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 38,5% niższa od mediany województwa (mazowieckie: 665 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 9,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 9 sprzedaży mieszkań, z medianą 489 000 zł i 7 577 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 419 500 zł (7 534 zł/m²) przy 18 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu ostrołęckiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
9 |
489 000 zł |
+19,6% |
7 577 zł/m² |
| 2025 |
11 |
409 000 zł |
+2,2% |
5 939 zł/m² |
| 2024 |
17 |
400 000 zł |
+6,7% |
5 044 zł/m² |
| 2023 |
13 |
375 000 zł |
+5,3% |
3 863 zł/m² |
| 2022 |
14 |
356 000 zł |
+1,9% |
3 404 zł/m² |
| 2021 |
4 |
349 500 zł |
+343,8% |
3 090 zł/m² |
| 2020 |
2 |
78 750 zł |
— |
1 603 zł/m² |
| 2017 |
1 |
55 000 zł |
-31,2% |
1 774 zł/m² |
| 2016 |
2 |
80 000 zł |
+60% |
1 641 zł/m² |
| 2015 |
1 |
50 000 zł |
— |
806 zł/m² |
| 2013 |
3 |
100 000 zł |
+25% |
1 205 zł/m² |
| 2012 |
5 |
80 000 zł |
+433,3% |
988 zł/m² |
| 2011 |
1 |
15 000 zł |
— |
500 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ostrołęcki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
11 |
| Mediana ceny |
409 000 zł |
| Cena za m² |
5 939 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
69,2 m² |
| Typowy przedział |
105 799 – 656 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie ostrołęckim
Rozkład obliczony na podstawie 83 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 42 000 zł |
10,8% |
| 42 000 – 210 000 zł |
16,9% |
| 210 000 – 420 000 zł |
45,8% |
| 420 000 – 520 000 zł |
16,9% |
| Powyżej 520 000 zł |
9,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie ostrołęckim
Rozkład ceny za m² na podstawie 83 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 880 zł/m² |
10,8% |
| 880 – 2 900 zł/m² |
16,9% |
| 2 900 – 5 400 zł/m² |
45,8% |
| 5 400 – 7 600 zł/m² |
16,9% |
| Powyżej 7 600 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie ostrołęckim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 m² |
12% |
| 50 – 58 m² |
16,9% |
| 58 – 88 m² |
43,4% |
| 88 – 120 m² |
12% |
| Powyżej 120 m² |
15,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ostrołęcki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
9,8% |
47 500 zł |
2 845 zł/m² |
| 3 izby |
29,3% |
323 500 zł |
4 119 zł/m² |
| 4 izby |
23,2% |
375 000 zł |
4 858 zł/m² |
| 5 izb |
23,2% |
469 000 zł |
4 334 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
14,6% |
391 500 zł |
3 442 zł/m² |
Ceny działek w powiecie ostrołęckim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
6 268 |
32 zł/m² |
47 500 zł |
1 299 m² |
| Grunty rolne |
6 645 |
2,6 zł/m² |
26 000 zł |
10 600 m² |
| Grunty leśne |
819 |
2,9 zł/m² |
25 000 zł |
9 347 m² |
| Wszystkie działki |
14 288 |
7,4 zł/m² |
37 000 zł |
3 230 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie ostrołęckim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Rzekuń |
2 433 |
42 zł/m² |
65 000 zł |
| Olszewo-Borki |
1 636 |
16 zł/m² |
40 000 zł |
| Lelis |
1 954 |
7,6 zł/m² |
30 000 zł |
| Kadzidło |
1 674 |
6,7 zł/m² |
30 000 zł |
| Łyse |
938 |
6,0 zł/m² |
30 000 zł |
| Czerwin |
663 |
4,4 zł/m² |
50 000 zł |
| Troszyn |
1 039 |
4,0 zł/m² |
40 000 zł |
| Goworowo |
1 453 |
4,0 zł/m² |
25 000 zł |
| Baranowo |
941 |
2,3 zł/m² |
20 000 zł |
| Czarnia |
215 |
1,8 zł/m² |
20 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie ostrołęckim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
1 291 |
11 |
0 |
1 074 |
206 |
| 2026 (do 17.08) |
679 |
9 |
0 |
572 |
98 |
| Razem 2010–2026 |
18 261 |
89 |
0 |
15 017 |
3 155 |
W porównaniu z medianą województwa (mazowieckie: 665 000 zł) ceny powiatu ostrołęckiego są o 38,5% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -9,1%. Od 2012 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +411,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości w powiecie ostrołęckim: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w powiecie ostrołęckim?
Nieruchomości w powiecie ostrołęckim kosztują średnio około 630 814 zł, czyli około 548 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 175: 101 domów i 74 mieszkania.
Jaki jest przedział cen w powiecie ostrołęckim?
Oferty zaczynają się od 179 000 zł i sięgają 2 500 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie ostrołęckim?
Średnio mają około 1 151 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 1 949 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 61 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu ostrołęckiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 49 m² | 329 927 zł |
| 2 pokoje | 59 m² | 360 122 zł |
| 3 pokoje | 83 m² | 503 808 zł |
| 4 pokoje | 106 m² | 579 230 zł |
| 5 pokoi | 186 m² | 894 252 zł |
| 6 pokoi | 204 m² | 779 875 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie ostrołęckim?
Średnio wychodzi około 548 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 780 zł/m², a dla domów spada do 405 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie ostrołęckim?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.