Domy i mieszkania na sprzedaż Łomżyński

Mamy 253 nieruchomości na sprzedaż w powiecie łomżyńskim, w cenach od 89 000 zł do 2 200 000 zł, przy średniej cenie 666 752 zł.

Średnia cena 666 752 zł cena sprzedaży
Przedział cen 89 000–2 200 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 194 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 433 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

253 łącznie
53% domy
  • Mieszkania 39,5%
    100 nieruchomości
  • Domy 53,4%
    135 nieruchomości
  • Inne typy nieruchomości 7,1%
    18 nieruchomości

Ile pokoi

235 łącznie
33% 3 pokoje
  • 1 pokój 2,6%
    6 nieruchomości
  • 2 pokoje 13,6%
    32 nieruchomości
  • 3 pokoje 33,2%
    78 nieruchomości
  • 4 pokoje 21,3%
    50 nieruchomości
  • 5+ pokoi 29,4%
    69 nieruchomości

Przedziały cenowe

235 łącznie
  • 85 000–390 000 zł 20,4%
    48 nieruchomości
  • 390 000–505 000 zł 19,6%
    46 nieruchomości
  • 515 000–665 000 zł 20,4%
    48 nieruchomości
  • 665 000–860 000 zł 20,0%
    47 nieruchomości
  • 860 000–2 205 000 zł 19,6%
    46 nieruchomości

Przedziały powierzchni

235 łącznie
  • 20–70 m² 36,6%
    86 nieruchomości
  • 70–80 m² 3,8%
    9 nieruchomości
  • 80–120 m² 20,0%
    47 nieruchomości
  • 120–160 m² 19,6%
    46 nieruchomości
  • 160–18 780 m² 20,0%
    47 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 62 m² 292 m²
Cena za metr kwadratowy 8 286 zł/m² 2 670 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży powiatu łomżyńskiego obejmuje 253 nieruchomości, ze zdecydowaną przewagą domów (57% całości): 135 domów i 100 mieszkań oraz 18 innych nieruchomości. Domy mają średnią powierzchnię 292 m² i cenę 2 670 zł/m²; mieszkania natomiast około 62 m² i 8 286 zł/m².

Najczęściej spotykany typ to domy 4-pokojowe, a zaraz po nich opcje 5- i 3-pokojowe.

Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania w powiecie łomżyńskim wyniosła 355 000 zł w 2025 roku, na podstawie 23 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 10,9%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 4 778 zł.

Mediana ceny sprzedaży 355 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 4 778 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 23 2025
Ceny w ciągu roku +10,9% mediana
Od 2010 roku +298,9% mediana
Wobec mediany województwa -3,5% podlaskie: 367 855 zł
Wobec mediany krajowej -21,1% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu łomżyńskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 355 000 zł, czyli 4 778 zł/m², w obserwowanym przedziale od 84 750 zł do 669 900 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 470 000 zł (około 84% rynku). W szczegółach: 42,9% transakcji zawarto między 90 000 zł a 290 000 zł, a 6,3% przekroczyło 470 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 42,4% sprzedanych lokali ma od 47 do 94 m², a 11,2% przekracza 120 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 3,5% niższa od mediany województwa (podlaskie: 367 855 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 21,1% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Łomża — mediana 469 000 zł (3 901 zł/m², 30 transakcji od 2010 roku), dalej Piątnica z medianą 264 953 zł (3 222 zł/m²). Nowogród: 150 000 zł (2 813 zł/m²). Na drugim biegunie Jedwabne ma najbardziej przystępną medianę: 90 000 zł (1 742 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 298 000 zł i 4 220 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 400 000 zł (4 820 zł/m²) przy 15 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu łomżyńskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 6 298 000 zł -16,1% 4 220 zł/m²
2025 23 355 000 zł +10,9% 4 778 zł/m²
2024 12 320 000 zł -24,7% 4 474 zł/m²
2023 34 424 800 zł +165,5% 3 901 zł/m²
2022 11 160 000 zł -11,1% 3 417 zł/m²
2021 22 180 000 zł -32,1% 3 302 zł/m²
2020 33 265 100 zł +130,5% 2 903 zł/m²
2019 12 115 000 zł +51,3% 2 300 zł/m²
2018 8 76 010 zł -5% 1 408 zł/m²
2017 5 80 000 zł +52,4% 1 479 zł/m²
2016 4 52 500 zł +250% 1 302 zł/m²
2015 3 15 000 zł -81,2% 414 zł/m²
2014 7 80 000 zł +10,3% 1 549 zł/m²
2013 8 72 500 zł -16,2% 1 492 zł/m²
2012 4 86 500 zł -1,1% 1 615 zł/m²
2011 6 87 500 zł -1,7% 1 517 zł/m²
2010 7 89 000 zł — 1 656 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Łomżyński: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 23
Mediana ceny 355 000 zł
Cena za m² 4 778 zł/m²
Mediana powierzchni 66,4 m²
Typowy przedział 84 750 –
669 900 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie łomżyńskim

Rozkład obliczony na podstawie 205 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 50 000 zł 9,3%
50 000 – 90 000 zł 18,5%
90 000 – 290 000 zł 42,9%
290 000 – 470 000 zł 22,9%
Powyżej 470 000 zł 6,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie łomżyńskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 205 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 100 zł/m² 9,8%
1 100 – 1 800 zł/m² 18%
1 800 – 3 900 zł/m² 45,4%
3 900 – 4 700 zł/m² 16,6%
Powyżej 4 700 zł/m² 10,2%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie łomżyńskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 36 m² 6,3%
36 – 47 m² 22,4%
47 – 94 m² 42,4%
94 – 120 m² 17,6%
Powyżej 120 m² 11,2%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Łomżyński: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,6% 77 500 zł 2 685 zł/m²
2 izby 12,8% 35 000 zł 1 695 zł/m²
3 izby 27,2% 90 000 zł 2 434 zł/m²
4 izby 31,8% 240 035 zł 3 045 zł/m²
5 izb 17,9% 399 000 zł 3 496 zł/m²
6 izb i więcej 7,7% 459 000 zł 4 663 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie łomżyńskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Łomża 30 469 000 zł 3 901 zł/m²
Piątnica 83 264 953 zł 3 222 zł/m²
Nowogród 27 150 000 zł 2 813 zł/m²
Jedwabne 42 90 000 zł 1 742 zł/m²

Ceny działek w powiecie łomżyńskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 309 41 zł/m² 75 000 zł 1 927 m²
Grunty rolne 7 593 5,0 zł/m² 51 300 zł 8 328 m²
Grunty leśne 557 2,8 zł/m² 30 000 zł 10 900 m²
Wszystkie działki 9 474 5,6 zł/m² 55 000 zł 7 096 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie łomżyńskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Łomża 3 132 24 zł/m² 70 000 zł
Śniadowo 1 073 5,9 zł/m² 63 000 zł
Piątnica 1 621 5,6 zł/m² 50 000 zł
Nowogród 806 4,6 zł/m² 46 760 zł
Wizna 747 3,6 zł/m² 46 500 zł
Wizna 747 3,6 zł/m² 46 500 zł
Miastkowo 641 3,6 zł/m² 40 000 zł
Jedwabne 651 3,2 zł/m² 40 000 zł
Zbójna 558 3,2 zł/m² 35 000 zł
Przytuły 251 2,9 zł/m² 45 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie łomżyńskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 1 080 23 0 874 183
2026 (do 17.08) 356 7 0 292 57
Razem 2010–2026 13 370 319 0 10 574 2 477

Najczęściej sprzedawany format mieszkania w powiecie łomżyńskim to lokal czteroizbowy, z medianą ceny 240 035 zł. W ciągu roku mediana zyskała 10,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie łomżyńskim?

Licz się ze średnią kwotą 666 752 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie łomżyńskim, czyli około 3 433 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Aktualna oferta to około 253 nieruchomości: 135 domów i 100 mieszkań oraz 18 innych nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 89 000 zł do 2 200 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 194 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 292 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 62 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu łomżyńskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój27 m²250 200 zł
2 pokoje48 m²369 652 zł
3 pokoje77 m²559 402 zł
4 pokoje497 m²655 051 zł
5 pokoi178 m²1 029 844 zł
6 pokoi176 m²740 783 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 3 433 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 286 zł/m², a dla domów spada do 2 670 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie łomżyńskim?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.