Ceny nieruchomości Jedwabnego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Jedwabnego wyniosła 170 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Łomżyński) mediana to 355 000 zł. Zmiana roczna: +16,6%.
Mediana ceny sprzedaży
170 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 623 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
5
2025
Ceny w ciągu roku
+16,6%
mediana
Od 2023 roku
+74,4%
mediana
Wobec mediany powiatu
-52,1%
Łomżyński: 355 000 zł
Wobec mediany krajowej
-62,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Jedwabnego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 170 000 zł, czyli 2 623 zł/m², w obserwowanym przedziale od 71 600 zł do 171 600 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 45 000 zł do 180 000 zł (około 74% rynku). W szczegółach: 42,9% transakcji zawarto między 72 000 zł a 140 000 zł, a 16,7% przekroczyło 180 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,9% sprzedanych lokali ma od 40 do 54 m², a 9,5% przekracza 65 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 52,1% niższa od mediany powiatu (Łomżyński: 355 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 62,2% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Jedwabnego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
5 |
170 000 zł |
+16,6% |
2 623 zł/m² |
| 2024 |
2 |
145 796 zł |
+49,5% |
2 323 zł/m² |
| 2023 |
8 |
97 500 zł |
-58,5% |
2 672 zł/m² |
| 2022 |
2 |
235 000 zł |
+193,7% |
3 316 zł/m² |
| 2021 |
3 |
80 001 zł |
+0% |
1 685 zł/m² |
| 2020 |
1 |
80 000 zł |
-20% |
1 727 zł/m² |
| 2019 |
3 |
100 000 zł |
+112,8% |
2 292 zł/m² |
| 2018 |
4 |
47 000 zł |
-47,8% |
1 169 zł/m² |
| 2017 |
1 |
90 000 zł |
+80% |
1 742 zł/m² |
| 2016 |
3 |
50 000 zł |
— |
1 251 zł/m² |
| 2014 |
3 |
80 000 zł |
-22,9% |
1 549 zł/m² |
| 2013 |
2 |
103 750 zł |
-12,8% |
1 625 zł/m² |
| 2012 |
2 |
119 000 zł |
+58,7% |
1 842 zł/m² |
| 2011 |
1 |
75 000 zł |
-11,2% |
2 206 zł/m² |
| 2010 |
2 |
84 500 zł |
— |
1 636 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Jedwabne: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
170 000 zł |
| Cena za m² |
2 623 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,6 m² |
| Typowy przedział |
71 600 – 171 600 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Jedwabnego
Rozkład obliczony na podstawie 42 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 45 000 zł |
9,5% |
| 45 000 – 72 000 zł |
19% |
| 72 000 – 140 000 zł |
42,9% |
| 140 000 – 180 000 zł |
11,9% |
| Powyżej 180 000 zł |
16,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Jedwabnego
Rozkład ceny za m² na podstawie 42 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 100 zł/m² |
14,3% |
| 1 100 – 1 500 zł/m² |
11,9% |
| 1 500 – 2 500 zł/m² |
45,2% |
| 2 500 – 3 600 zł/m² |
16,7% |
| Powyżej 3 600 zł/m² |
11,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Jedwabnego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
4,8% |
| 36 – 40 m² |
23,8% |
| 40 – 54 m² |
42,9% |
| 54 – 65 m² |
19% |
| Powyżej 65 m² |
9,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Jedwabne: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,5% |
150 000 zł |
2 429 zł/m² |
| 2 izby |
17,5% |
82 500 zł |
2 322 zł/m² |
| 3 izby |
57,5% |
80 000 zł |
1 847 zł/m² |
| 4 izby |
15% |
174 000 zł |
2 588 zł/m² |
| 5 izb |
7,5% |
180 000 zł |
2 611 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Jedwabnego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Jedwabne |
182 |
81 250 zł |
7,6 zł/m² |
| Kaimy |
41 |
— |
3,4 zł/m² |
| Korytki |
40 |
— |
2,0 zł/m² |
| Burzyn |
31 |
— |
3,2 zł/m² |
| Mocarze |
31 |
— |
2,2 zł/m² |
| Orlikowo |
25 |
— |
3,4 zł/m² |
| Pieńki Borowe |
24 |
— |
2,9 zł/m² |
| Witynie |
24 |
— |
4,5 zł/m² |
| Karwowo-Wszebory |
24 |
— |
4,8 zł/m² |
| Olszewo-Góra |
24 |
— |
3,0 zł/m² |
Ceny działek na terenie Jedwabnego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
537 |
3,2 zł/m² |
40 000 zł |
15 048 m² |
| Grunty leśne |
61 |
3,1 zł/m² |
40 000 zł |
14 500 m² |
| Wszystkie działki |
651 |
3,2 zł/m² |
40 000 zł |
14 500 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Jedwabnego
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Jedwabne |
86 |
6,3 zł/m² |
38 500 zł |
| Jedwabne (obszar wiejski) |
565 |
3,1 zł/m² |
45 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Jedwabnego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
84 |
5 |
0 |
61 |
18 |
| 2026 (do 17.08) |
31 |
0 |
0 |
23 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
999 |
71 |
0 |
684 |
244 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Jedwabnego to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 80 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 16,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość w okolicach Jedwabnego — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w okolicach Jedwabnego?
Na zakup nieruchomości w okolicach Jedwabnego trzeba przeznaczyć średnio 990 000 zł, czyli około 6 069 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 25: 24 domy i 1 mieszkanie.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 132 000 zł i sięgają 11 090 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 163 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 167 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 77 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku w okolicach Jedwabnego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 92 m² | 453 375 zł |
| 4 pokoje | 122 m² | 557 667 zł |
| 6 pokoi | 212 m² | 727 800 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w okolicach Jedwabnego?
Wynosi ona około 6 069 zł/m². Dla mieszkań spada do 1 714 zł/m², a dla domów rośnie do 6 153 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży w okolicach Jedwabnego?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.