Odkryj 21 nieruchomości na sprzedaż w gminie Rutki. Ceny wahają się od 120 000 zł do 190 000 zł, a średnia cena to 146 250 zł.
Ceny nieruchomości gminy Rutki według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla gminy Rutki obejmują 14 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 97 500 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 2 317 zł. To o 78,3% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
97 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 317 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
14
2025
Ceny w ciągu roku
+62,5%
mediana
Od 2021 roku
+21,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
-71,3%
Zambrowski: 340 000 zł
Wobec mediany krajowej
-78,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla gminy Rutki obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 97 500 zł, czyli 2 317 zł/m², w obserwowanym przedziale od 59 650 zł do 214 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 120 000 zł (około 73% rynku). W szczegółach: 37,5% transakcji zawarto między 62 000 zł a 100 000 zł, a 16,1% przekroczyło 120 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,9% sprzedanych lokali ma od 31 do 53 m², a 10,7% przekracza 56 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 71,3% niższa od mediany powiatu (Zambrowski: 340 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 78,3% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości gminy Rutki rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
99 500 zł |
+2,1% |
2 585 zł/m² |
| 2025 |
14 |
97 500 zł |
+62,5% |
2 317 zł/m² |
| 2024 |
9 |
60 000 zł |
-0,7% |
1 801 zł/m² |
| 2023 |
10 |
60 436 zł |
-24,5% |
1 944 zł/m² |
| 2022 |
14 |
80 000 zł |
+0% |
2 375 zł/m² |
| 2021 |
5 |
80 000 zł |
— |
2 030 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Rutki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
14 |
| Mediana ceny |
97 500 zł |
| Cena za m² |
2 317 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44,5 m² |
| Typowy przedział |
59 650 – 214 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w gminie Rutki
Rozkład obliczony na podstawie 56 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
10,7% |
| 50 000 – 62 000 zł |
17,9% |
| 62 000 – 100 000 zł |
37,5% |
| 100 000 – 120 000 zł |
17,9% |
| Powyżej 120 000 zł |
16,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w gminie Rutki
Rozkład ceny za m² na podstawie 56 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 400 zł/m² |
10,7% |
| 1 400 – 1 700 zł/m² |
17,9% |
| 1 700 – 2 400 zł/m² |
51,8% |
| 2 400 – 2 700 zł/m² |
8,9% |
| Powyżej 2 700 zł/m² |
10,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w gminie Rutki
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 27 m² |
3,6% |
| 27 – 31 m² |
25% |
| 31 – 53 m² |
42,9% |
| 53 – 56 m² |
17,9% |
| Powyżej 56 m² |
10,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Rutki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
44,6% |
60 873 zł |
2 129 zł/m² |
| 3 izby |
44,6% |
95 000 zł |
1 920 zł/m² |
| 4 izby |
10,7% |
121 500 zł |
2 735 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji w gminie Rutki
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Grądy Woniecko |
109 |
80 000 zł |
4,0 zł/m² |
| Rutki |
49 |
— |
15 zł/m² |
| Mężenin |
31 |
— |
8,6 zł/m² |
| Ożarki Olszanka |
28 |
— |
4,4 zł/m² |
| Pruszki Wielkie |
16 |
— |
4,8 zł/m² |
| Ożary Wielkie |
16 |
— |
5,9 zł/m² |
| Kołomyja |
14 |
— |
8,6 zł/m² |
| Gronostaje Puszcza |
12 |
— |
10 zł/m² |
| Kalinówka Basie |
11 |
— |
7,8 zł/m² |
| Kołomyjka |
11 |
— |
6,2 zł/m² |
Ceny działek w gminie Rutki: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
10 |
47 zł/m² |
121 140 zł |
3 899 m² |
| Grunty rolne |
209 |
6,6 zł/m² |
80 000 zł |
12 739 m² |
| Grunty leśne |
50 |
5,4 zł/m² |
68 000 zł |
12 178 m² |
| Wszystkie działki |
330 |
6,2 zł/m² |
75 000 zł |
12 628 m² |
Aktywność rynku nieruchomości w gminie Rutki
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
113 |
14 |
0 |
89 |
10 |
| 2026 (do 17.08) |
52 |
4 |
0 |
43 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
476 |
58 |
0 |
343 |
75 |
W porównaniu z medianą powiatu (Zambrowski: 340 000 zł) ceny gminy Rutki są o 71,3% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -78,3%. Od 2021 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +21,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość w gminie Rutki — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w gminie Rutki?
Licz się ze średnią kwotą 146 250 zł, aby kupić nieruchomość w gminie Rutki, czyli około 1 899 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 21 nieruchomości: 2 domy i 2 mieszkania oraz 17 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen w gminie Rutki?
Ceny wahają się od około 120 000 zł do 190 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 77 m². Najwięcej przestrzeni oferują mieszkania — około 84 m² — podczas gdy domy mają zwykle około 70 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 1 899 zł/m². Dla mieszkań spada do 1 429 zł/m², a dla domów rośnie do 2 464 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w gminie Rutki?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 1-pokojowe mieszkanie.