Domy i mieszkania na sprzedaż Wysokie Mazowieckie

Porównaj 19 nieruchomości na sprzedaż na terenie Wysokiego Mazowieckiego — średnia cena to 749 500 zł, a ceny sięgają od 179 000 zł do 2 000 000 zł.

11 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Wysokiego Mazowieckiego

Średnia cena 749 500 zł cena sprzedaży
Przedział cen 179 000–2 000 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 221 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 391 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

8 łącznie
63% mieszkania
  • Mieszkania 62,5%
    5 nieruchomości
  • Domy 37,5%
    3 nieruchomości

Ile pokoi

8 łącznie
25% 1 pokój
  • 1 pokój 25,0%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 25,0%
    2 nieruchomości
  • 3 pokoje 25,0%
    2 nieruchomości
  • 4 pokoje 25,0%
    2 nieruchomości

Przedziały cenowe

8 łącznie
  • 175 000–290 000 zł 25,0%
    2 nieruchomości
  • 350 000–355 000 zł 25,0%
    2 nieruchomości
  • 375 000–380 000 zł 12,5%
    1 nieruchomość
  • 445 000–2 005 000 zł 37,5%
    3 nieruchomości

Przedziały powierzchni

8 łącznie
  • 30–50 m² 25,0%
    2 nieruchomości
  • 60–70 m² 25,0%
    2 nieruchomości
  • 70–80 m² 12,5%
    1 nieruchomość
  • 140–680 m² 37,5%
    3 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 55 m² 498 m²
Cena za metr kwadratowy 5 646 zł/m² 2 978 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Wysokiego Mazowieckiego sięga 19 nieruchomości. Pod względem metrażu i ceny mieszkania oscylują wokół 55 m² i 5 646 zł/m², a domy wokół 498 m² i 2 978 zł/m².

Najczęściej spotykany typ to mieszkania 2-pokojowe, a zaraz po nich opcje 4- i 3-pokojowe.

Akty notarialne zarejestrowane dla Wysokiego Mazowieckiego obejmują 94 sprzedaże mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 420 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 7 751 zł. To o 6,7% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).

Mediana ceny sprzedaży 420 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 751 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 94 2025
Ceny w ciągu roku +37,8% mediana
Od 2021 roku +55,6% mediana
Wobec mediany powiatu +5% Wysokomazowiecki: 400 000 zł
Wobec mediany krajowej -6,7% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Wysokiego Mazowieckiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 420 000 zł, czyli 7 751 zł/m², w obserwowanym przedziale od 199 102 zł do 572 802 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 220 000 zł do 480 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 47% transakcji zawarto między 260 000 zł a 370 000 zł, a 10% przekroczyło 480 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,7% sprzedanych lokali ma od 41 do 59 m², a 10% przekracza 65 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Wysokomazowiecki: 400 000 zł) o 5%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 6,7% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 19 sprzedaży mieszkań, z medianą 400 000 zł i 7 417 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 425 000 zł (7 732 zł/m²) przy 32 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wysokiego Mazowieckiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 19 400 000 zł -4,8% 7 417 zł/m²
2025 94 420 000 zł +37,8% 7 751 zł/m²
2024 75 304 895 zł +3,7% 7 429 zł/m²
2023 125 294 104 zł +0,4% 6 750 zł/m²
2022 115 293 000 zł +8,5% 5 483 zł/m²
2021 10 270 000 zł — 5 301 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Wysokie Mazowieckie: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 94
Mediana ceny 420 000 zł
Cena za m² 7 751 zł/m²
Mediana powierzchni 54,4 m²
Typowy przedział 199 102 –
572 802 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wysokiego Mazowieckiego

Rozkład obliczony na podstawie 438 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 220 000 zł 10,5%
220 000 – 260 000 zł 14,6%
260 000 – 370 000 zł 47%
370 000 – 480 000 zł 17,8%
Powyżej 480 000 zł 10%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wysokiego Mazowieckiego

Rozkład ceny za m² na podstawie 438 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 5 000 zł/m² 10,5%
5 000 – 5 600 zł/m² 16,9%
5 600 – 7 400 zł/m² 43,2%
7 400 – 8 300 zł/m² 19,2%
Powyżej 8 300 zł/m² 10,3%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wysokiego Mazowieckiego

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 10,7%
35 – 41 m² 15,1%
41 – 59 m² 44,7%
59 – 65 m² 19,4%
Powyżej 65 m² 10%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Wysokie Mazowieckie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 0,5% 179 698 zł 6 492 zł/m²
2 izby 32,7% 269 034 zł 6 854 zł/m²
3 izby 45,2% 330 744 zł 6 678 zł/m²
4 izby 16,8% 350 000 zł 7 028 zł/m²
5 izb 3% 400 000 zł 5 575 zł/m²
6 izb i więcej 1,8% 477 500 zł 4 019 zł/m²

Ceny działek na terenie Wysokiego Mazowieckiego: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 62 189 zł/m² 252 500 zł 1 444 m²
Grunty rolne 10 9,4 zł/m² 177 500 zł 12 644 m²
Wszystkie działki 75 153 zł/m² 218 750 zł 1 500 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wysokiego Mazowieckiego

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 138 97 0 24 17
2026 (do 17.08) 42 20 0 15 7
Razem 2010–2026 676 483 0 100 93

Zasadnicza część sprzedaży na terenie Wysokiego Mazowieckiego zamyka się między 199 102 zł a 572 802 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,5% nieruchomości sprzedano poniżej 220 000 zł, a 10% powyżej 480 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Wysokiego Mazowieckiego?

Licz się ze średnią kwotą 749 500 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Wysokiego Mazowieckiego, czyli około 3 391 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Wysokiego Mazowieckiego?

W tej chwili do wyboru są 19 nieruchomości: 5 mieszkań i 3 domy oraz 11 innych nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na terenie Wysokiego Mazowieckiego?

Ceny wahają się od około 179 000 zł do 2 000 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnia powierzchnia to około 221 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 498 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Wysokiego Mazowieckiego?

Średnia cena to 3 391 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 646 zł/m², a dla domów spada do 2 978 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Wysokiego Mazowieckiego?

Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.