Domy i mieszkania na sprzedaż Wysokie Mazowieckie

Porównaj 24 nieruchomości na sprzedaż na terenie Wysokiego Mazowieckiego — średnia cena to 819 545 zł, a ceny sięgają od 179 000 zł do 2 000 000 zł.

13 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Wysokiego Mazowieckiego

Średnia cena 819 545 zł cena sprzedaży
Przedział cen 179 000–2 000 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 234 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 498 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

11 łącznie
55% domy
  • Mieszkania 45,5%
    5 nieruchomości
  • Domy 54,5%
    6 nieruchomości

Ile pokoi

11 łącznie
27% 5+ pokoi
  • 1 pokój 18,2%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 18,2%
    2 nieruchomości
  • 3 pokoje 18,2%
    2 nieruchomości
  • 4 pokoje 18,2%
    2 nieruchomości
  • 5+ pokoi 27,3%
    3 nieruchomości

Przedziały cenowe

11 łącznie
  • 175 000–355 000 zł 36,4%
    4 nieruchomości
  • 375 000–380 000 zł 9,1%
    1 nieruchomość
  • 445 000–820 000 zł 18,2%
    2 nieruchomości
  • 1 100 000–1 105 000 zł 18,2%
    2 nieruchomości
  • 2 000 000–2 005 000 zł 18,2%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

11 łącznie
  • 30–70 m² 36,4%
    4 nieruchomości
  • 70–80 m² 9,1%
    1 nieruchomość
  • 140–250 m² 27,3%
    3 nieruchomości
  • 310–320 m² 9,1%
    1 nieruchomość
  • 670–680 m² 18,2%
    2 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 55 m² 384 m²
Cena za metr kwadratowy 5 646 zł/m² 3 243 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na terenie Wysokiego Mazowieckiego to 24 nieruchomości. Pod względem powierzchni domy mają średnio 384 m² (3 243 zł/m²), a mieszkania około 55 m² (5 646 zł/m²).

Pod względem typu największą część oferty stanowią domy 8-pokojowe, a dalej opcje 3- i 5-pokojowe.

Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Wysokiego Mazowieckiego wyniosła 610 000 zł w latach 2010–2025, na podstawie 2 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. Mediana ceny metra kwadratowego to około 3 906 zł.

Mediana ceny sprzedaży 610 000 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 3 906 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 2 2010–2025

Statystyki dla Wysokiego Mazowieckiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione.

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Wysokiego Mazowieckiego

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Brzóski-Falki 24 — 106 zł/m²
Osipy-Lepertowizna 23 — 36 zł/m²
Bryki 16 — 11 zł/m²
Osipy-Zakrzewizna 16 — 31 zł/m²
Dąbrowa-Dzięciel 14 — 15 zł/m²
Osipy-Kolonia 12 — 10,0 zł/m²
Jabłonka-Świerczewo 12 — 10 zł/m²
Rębiszewo-Studzianki 10 — 6,4 zł/m²
Gołasze-Puszcza 10 — 11 zł/m²
Święck Wielki 9 — 7,6 zł/m²

Ceny działek na terenie Wysokiego Mazowieckiego: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 99 63 zł/m² 130 000 zł 1 500 m²
Grunty rolne 228 10 zł/m² 112 563 zł 10 525 m²
Grunty leśne 33 6,3 zł/m² 110 000 zł 17 025 m²
Wszystkie działki 373 11 zł/m² 120 000 zł 6 878 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wysokiego Mazowieckiego

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 95 2 0 82 11
2026 (do 17.08) 65 0 0 54 11
Razem 2010–2026 462 2 0 414 46

W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Wysokiego Mazowieckiego mediana wynosi 610 000 zł w latach 2010–2025. Mediana ceny metra kwadratowego to 3 906 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Wysokiego Mazowieckiego?

Na zakup nieruchomości na terenie Wysokiego Mazowieckiego trzeba przeznaczyć średnio 819 545 zł, czyli około 3 498 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Obecnie dostępnych ofert: 24: 6 domów i 5 mieszkań oraz 13 innych nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 179 000 zł do 2 000 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnio mają około 234 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 384 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m².

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Wysokiego Mazowieckiego?

Wynosi ona około 3 498 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 646 zł/m², a dla domów spada do 3 243 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Wysokiego Mazowieckiego?

Zdecydowanym faworytem jest 8-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.