Domy i mieszkania na sprzedaż Kolneński

Mamy 23 nieruchomości na sprzedaż w powiecie kolneńskim, w cenach od 70 000 zł do 2 350 000 zł, przy średniej cenie 631 826 zł.

Średnia cena 631 826 zł cena sprzedaży
Przedział cen 70 000–2 350 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 131 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 821 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

23 łącznie
83% domy
  • Mieszkania 17,4%
    4 nieruchomości
  • Domy 82,6%
    19 nieruchomości

Ile pokoi

23 łącznie
43% 5+ pokoi
  • 1 pokój 13,0%
    3 nieruchomości
  • 2 pokoje 8,7%
    2 nieruchomości
  • 3 pokoje 26,1%
    6 nieruchomości
  • 4 pokoje 8,7%
    2 nieruchomości
  • 5+ pokoi 43,5%
    10 nieruchomości

Przedziały cenowe

23 łącznie
  • 70 000–255 000 zł 21,7%
    5 nieruchomości
  • 330 000–495 000 zł 21,7%
    5 nieruchomości
  • 525 000–555 000 zł 17,4%
    4 nieruchomości
  • 595 000–730 000 zł 21,7%
    5 nieruchomości
  • 980 000–2 355 000 zł 17,4%
    4 nieruchomości

Przedziały powierzchni

23 łącznie
  • 20–80 m² 30,4%
    7 nieruchomości
  • 80–110 m² 17,4%
    4 nieruchomości
  • 120–150 m² 13,0%
    3 nieruchomości
  • 180–210 m² 30,4%
    7 nieruchomości
  • 250–260 m² 8,7%
    2 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 91 m² 139 m²
Cena za metr kwadratowy 8 603 zł/m² 4 300 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż w powiecie kolneńskim liczy 23 nieruchomości, w tym 19 domów i 4 mieszkania: 83% oferty stanowią domy. Domy mają około 139 m² przy średniej cenie 4 300 zł/m², podczas gdy mieszkania oferują mniej przestrzeni (około 91 m²) przy cenie za metr kwadratowy wyższej — około 8 603 zł/m².

Domy 5-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 3- i 4-pokojowe.

Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny powiatu kolneńskiego oscylowały w 2025 roku wokół 348 500 zł (mediana). To około 7 200 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 57,3% sprzedaży od 2010 roku.

Mediana ceny sprzedaży 348 500 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 200 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 95 2025
Ceny w ciągu roku +9,7% mediana
Od 2023 roku +33,5% mediana
Wobec mediany województwa -5,3% podlaskie: 367 855 zł
Wobec mediany krajowej -22,6% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu kolneńskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 348 500 zł, czyli 7 200 zł/m², w obserwowanym przedziale od 191 000 zł do 493 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 170 000 zł do 450 000 zł (około 83% rynku). W szczegółach: 45,5% transakcji zawarto między 250 000 zł a 380 000 zł, a 7,8% przekroczyło 450 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,9% sprzedanych lokali ma od 44 do 57 m², a 8,6% przekracza 63 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 5,3% niższa od mediany województwa (podlaskie: 367 855 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 22,6% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 20 sprzedaży mieszkań, z medianą 245 000 zł i 5 641 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 348 290 zł (7 093 zł/m²) przy 81 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu kolneńskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 20 245 000 zł -29,7% 5 641 zł/m²
2025 95 348 500 zł +9,7% 7 200 zł/m²
2024 99 317 560 zł +21,7% 6 441 zł/m²
2023 41 261 000 zł — 5 326 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Kolneński: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 95
Mediana ceny 348 500 zł
Cena za m² 7 200 zł/m²
Mediana powierzchni 50,8 m²
Typowy przedział 191 000 –
493 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie kolneńskim

Rozkład obliczony na podstawie 255 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 170 000 zł 9,4%
170 000 – 250 000 zł 19,2%
250 000 – 380 000 zł 45,5%
380 000 – 450 000 zł 18%
Powyżej 450 000 zł 7,8%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie kolneńskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 255 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 900 zł/m² 10,2%
3 900 – 5 300 zł/m² 12,9%
5 300 – 7 300 zł/m² 48,2%
7 300 – 7 800 zł/m² 19,2%
Powyżej 7 800 zł/m² 9,4%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie kolneńskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 9,4%
35 – 44 m² 19,6%
44 – 57 m² 43,9%
57 – 63 m² 18,4%
Powyżej 63 m² 8,6%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Kolneński: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 3,1% 47 000 zł 2 451 zł/m²
2 izby 14,3% 127 500 zł 4 595 zł/m²
3 izby 42,9% 230 000 zł 5 261 zł/m²
4 izby 32,7% 295 000 zł 6 002 zł/m²
5 izb 7,1% 380 000 zł 5 099 zł/m²

Ceny działek w powiecie kolneńskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 6 158 zł/m² 145 917 zł 618 m²
Grunty rolne 794 7,7 zł/m² 80 000 zł 9 958 m²
Grunty leśne 87 4,4 zł/m² 50 000 zł 12 900 m²
Wszystkie działki 897 7,4 zł/m² 77 592 zł 10 000 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie kolneńskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Kolno 55 14 zł/m² 132 000 zł
Kolno 266 8,7 zł/m² 80 000 zł
Mały Płock 128 7,2 zł/m² 63 500 zł
Turośl 186 6,7 zł/m² 60 000 zł
Grabowo 87 6,3 zł/m² 146 000 zł
Kolno 266 8,7 zł/m² 80 000 zł
Mały Płock 128 7,2 zł/m² 63 500 zł
Turośl 186 6,7 zł/m² 60 000 zł
Grabowo 87 6,3 zł/m² 146 000 zł
Stawiski 175 6,1 zł/m² 75 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie kolneńskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 591 110 0 386 95
2026 (do 17.08) 193 25 0 138 30
Razem 2010–2026 6 816 988 0 4 464 1 364

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 348 500 zł (7 200 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (42,9% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie kolneńskim?

Licz się ze średnią kwotą 631 826 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie kolneńskim, czyli około 4 821 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

W tej chwili do wyboru są 23 nieruchomości: 19 domów i 4 mieszkania.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Oferty zaczynają się od 70 000 zł i sięgają 2 350 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie kolneńskim?

Zazwyczaj oferują około 131 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 139 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 91 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu kolneńskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
3 pokoje104 m²343 167 zł
5 pokoi166 m²683 125 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie kolneńskim?

Średnia cena to 4 821 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 603 zł/m², a dla domów spada do 4 300 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie kolneńskim?

Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.