Zobacz 69 nieruchomości na sprzedaż w powiecie ostrowskim: ceny od 180 000 zł do 3 999 000 zł, średnio 730 940 zł.
Ceny nieruchomości powiatu ostrowskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania w powiecie ostrowskim wyniosła 271 250 zł w 2025 roku, na podstawie 22 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 8,8%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 5 837 zł.
Mediana ceny sprzedaży
271 250 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 837 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
22
2025
Ceny w ciągu roku
-8,8%
mediana
Od 2018 roku
+80,8%
mediana
Wobec mediany województwa
-59,2%
mazowieckie: 665 000 zł
Wobec mediany krajowej
-39,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu ostrowskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 271 250 zł, czyli 5 837 zł/m², w obserwowanym przedziale od 152 500 zł do 431 039 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 330 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,2% transakcji zawarto między 160 000 zł a 260 000 zł, a 9,9% przekroczyło 330 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,4% sprzedanych lokali ma od 41 do 55 m², a 10,1% przekracza 67 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 59,2% niższa od mediany województwa (mazowieckie: 665 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 39,7% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Ostrów Mazowiecka — mediana 210 000 zł (4 487 zł/m², 478 transakcji od 2010 roku), dalej Małkinia Górna z medianą 180 000 zł (3 762 zł/m²).
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu ostrowskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
22 |
271 250 zł |
-8,8% |
5 837 zł/m² |
| 2024 |
58 |
297 500 zł |
+15,1% |
5 712 zł/m² |
| 2023 |
72 |
258 496 zł |
+21,5% |
5 481 zł/m² |
| 2022 |
115 |
212 778 zł |
+6,4% |
4 643 zł/m² |
| 2021 |
112 |
200 000 zł |
+5,3% |
4 292 zł/m² |
| 2020 |
93 |
190 000 zł |
+12,9% |
3 914 zł/m² |
| 2019 |
79 |
168 340 zł |
+12,2% |
3 863 zł/m² |
| 2018 |
53 |
150 000 zł |
— |
3 341 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ostrowski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
22 |
| Mediana ceny |
271 250 zł |
| Cena za m² |
5 837 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,1 m² |
| Typowy przedział |
152 500 – 431 039 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie ostrowskim
Rozkład obliczony na podstawie 604 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
9,8% |
| 120 000 – 160 000 zł |
15,1% |
| 160 000 – 260 000 zł |
45,2% |
| 260 000 – 330 000 zł |
20% |
| Powyżej 330 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie ostrowskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 604 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 900 zł/m² |
10,9% |
| 2 900 – 3 900 zł/m² |
19,5% |
| 3 900 – 5 000 zł/m² |
41,2% |
| 5 000 – 6 200 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 6 200 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie ostrowskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
10,4% |
| 35 – 41 m² |
15,7% |
| 41 – 55 m² |
45,4% |
| 55 – 67 m² |
18,4% |
| Powyżej 67 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ostrowski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,7% |
134 992 zł |
5 939 zł/m² |
| 2 izby |
26,8% |
177 736 zł |
4 586 zł/m² |
| 3 izby |
43,4% |
210 000 zł |
4 485 zł/m² |
| 4 izby |
23,3% |
250 000 zł |
8 108 zł/m² |
| 5 izb |
4,5% |
250 000 zł |
3 628 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
252 500 zł |
2 111 zł/m² |
Mediana ceny według gmin w powiecie ostrowskim
Ceny działek w powiecie ostrowskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 925 |
41 zł/m² |
60 000 zł |
1 415 m² |
| Grunty rolne |
3 327 |
3,3 zł/m² |
35 000 zł |
10 828 m² |
| Grunty leśne |
161 |
2,7 zł/m² |
26 000 zł |
8 300 m² |
| Wszystkie działki |
5 531 |
5,8 zł/m² |
47 000 zł |
5 400 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie ostrowskim
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie ostrowskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
475 |
25 |
0 |
331 |
119 |
| 2026 (do 17.08) |
2 |
0 |
0 |
1 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
8 845 |
929 |
0 |
5 953 |
1 963 |
Między 2018 a 2025 rokiem mediana w powiecie ostrowskim przeszła z 150 000 zł na 271 250 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 34,9% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości powiatu ostrowskiego w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie ostrowskim?
Licz się ze średnią kwotą 730 940 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie ostrowskim, czyli około 4 755 zł/m².
Jak duża jest oferta w powiecie ostrowskim?
Obecnie dostępnych ofert: 69: 45 domów i 24 mieszkania.
Jaki jest przedział cen w powiecie ostrowskim?
Znajdziesz tu oferty od 180 000 zł do 3 999 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie ostrowskim?
Średnia powierzchnia to około 154 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 205 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu ostrowskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 43 m² | 315 066 zł |
| 3 pokoje | 68 m² | 403 023 zł |
| 4 pokoje | 115 m² | 635 597 zł |
| 5 pokoi | 191 m² | 909 250 zł |
| 6 pokoi | 248 m² | 1 472 800 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 4 755 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 117 zł/m², a dla domów spada do 4 403 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie ostrowskim?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 4-pokojowe mieszkanie.