Kup nieruchomość na terenie Małkini Górnej: 27 nieruchomości w cenach od 180 000 zł do 2 399 000 zł, przy średniej cenie 626 875 zł.
Ceny nieruchomości Małkini Górnej według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Małkini Górnej? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 280 000 zł — to mediana wyliczona z 7 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2018 roku zmiana wynosi +86,7%.
Mediana ceny sprzedaży
280 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 281 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Ceny w ciągu roku
+7,7%
mediana
Od 2018 roku
+86,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
+3,2%
Ostrowski: 271 250 zł
Wobec mediany krajowej
-37,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Małkini Górnej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 280 000 zł, czyli 5 281 zł/m², w obserwowanym przedziale od 136 000 zł do 357 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 90 000 zł do 310 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,7% transakcji zawarto między 130 000 zł a 250 000 zł, a 11,3% przekroczyło 310 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,7% sprzedanych lokali ma od 42 do 56 m², a 8,5% przekracza 61 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Ostrowski: 271 250 zł) o 3,2%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 37,8% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Małkini Górnej rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
7 |
280 000 zł |
+7,7% |
5 281 zł/m² |
| 2024 |
15 |
260 000 zł |
+10,6% |
4 992 zł/m² |
| 2023 |
9 |
235 000 zł |
+9,3% |
4 845 zł/m² |
| 2022 |
9 |
215 000 zł |
+79,2% |
4 380 zł/m² |
| 2021 |
12 |
120 000 zł |
-11,1% |
2 785 zł/m² |
| 2020 |
8 |
135 000 zł |
-11,8% |
2 805 zł/m² |
| 2019 |
6 |
153 000 zł |
+2% |
2 727 zł/m² |
| 2018 |
5 |
150 000 zł |
— |
2 680 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Małkinia Górna: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
280 000 zł |
| Cena za m² |
5 281 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,4 m² |
| Typowy przedział |
136 000 – 357 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Małkini Górnej
Rozkład obliczony na podstawie 71 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 90 000 zł |
9,9% |
| 90 000 – 130 000 zł |
18,3% |
| 130 000 – 250 000 zł |
43,7% |
| 250 000 – 310 000 zł |
16,9% |
| Powyżej 310 000 zł |
11,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Małkini Górnej
Rozkład ceny za m² na podstawie 71 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 300 zł/m² |
9,9% |
| 2 300 – 2 900 zł/m² |
16,9% |
| 2 900 – 4 600 zł/m² |
45,1% |
| 4 600 – 5 600 zł/m² |
15,5% |
| Powyżej 5 600 zł/m² |
12,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Małkini Górnej
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
5,6% |
| 30 – 42 m² |
22,5% |
| 42 – 56 m² |
43,7% |
| 56 – 61 m² |
19,7% |
| Powyżej 61 m² |
8,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Małkinia Górna: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
18,3% |
85 000 zł |
2 839 zł/m² |
| 3 izby |
39,4% |
180 000 zł |
4 307 zł/m² |
| 4 izby |
38% |
240 000 zł |
23 477 zł/m² |
| 5 izb |
4,2% |
180 000 zł |
2 955 zł/m² |
Ceny działek na terenie Małkini Górnej: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
180 |
34 zł/m² |
39 000 zł |
1 291 m² |
| Grunty rolne |
329 |
2,2 zł/m² |
16 000 zł |
6 500 m² |
| Grunty leśne |
10 |
2,5 zł/m² |
28 000 zł |
5 500 m² |
| Wszystkie działki |
530 |
4,1 zł/m² |
23 875 zł |
3 794 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Małkini Górnej
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
55 |
7 |
0 |
34 |
14 |
| Razem 2010–2026 |
849 |
96 |
0 |
569 |
184 |
Trajektorię cen Małkini Górnej widać w dłuższej perspektywie: 150 000 zł mediany w 2018 roku, 280 000 zł w 2025 roku, czyli +86,7%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 53,3% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Małkini Górnej: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Małkini Górnej?
Licz się ze średnią kwotą 626 875 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Małkini Górnej, czyli około 4 605 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Małkini Górnej?
W tej chwili do wyboru są 27 nieruchomości: 6 domów i 2 mieszkania oraz 19 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Małkini Górnej?
Znajdziesz tu oferty od 180 000 zł do 2 399 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 136 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 168 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 42 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Małkini Górnej?
Wynosi ona około 4 605 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 500 zł/m², a dla domów rośnie do 4 614 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Małkini Górnej?
Zdecydowanym faworytem jest 7-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.