Znajdź swoją nieruchomość na terenie Węgrowa: 18 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 335 000 zł do 1 200 000 zł, średnio 701 429 zł.
Ceny nieruchomości Węgrowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Węgrowa wyniosła 350 000 zł w 2025 roku, na podstawie 29 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 15,1%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 7 781 zł.
Mediana ceny sprzedaży
350 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 781 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
29
2025
Ceny w ciągu roku
+15,1%
mediana
Od 2021 roku
+61,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
+6,1%
Węgrowski: 330 000 zł
Wobec mediany krajowej
-22,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Węgrowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 350 000 zł, czyli 7 781 zł/m², w obserwowanym przedziale od 218 000 zł do 466 800 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 180 000 zł do 430 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 50,8% transakcji zawarto między 210 000 zł a 330 000 zł, a 10,1% przekroczyło 430 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,8% sprzedanych lokali ma od 38 do 53 m², a 10,4% przekracza 64 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Węgrowski: 330 000 zł) o 6,1%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 22,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 19 sprzedaży mieszkań, z medianą 343 500 zł i 7 039 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 365 000 zł (7 871 zł/m²) przy 29 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Węgrowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
19 |
343 500 zł |
-1,9% |
7 039 zł/m² |
| 2025 |
29 |
350 000 zł |
+15,1% |
7 781 zł/m² |
| 2024 |
45 |
304 100 zł |
+18,8% |
7 500 zł/m² |
| 2023 |
121 |
255 984 zł |
+12% |
5 642 zł/m² |
| 2022 |
64 |
228 604 zł |
+5,8% |
5 436 zł/m² |
| 2021 |
19 |
216 160 zł |
— |
4 954 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Węgrów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
29 |
| Mediana ceny |
350 000 zł |
| Cena za m² |
7 781 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45,7 m² |
| Typowy przedział |
218 000 – 466 800 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Węgrowa
Rozkład obliczony na podstawie 297 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 180 000 zł |
11,1% |
| 180 000 – 210 000 zł |
11,1% |
| 210 000 – 330 000 zł |
50,8% |
| 330 000 – 430 000 zł |
16,8% |
| Powyżej 430 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Węgrowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 297 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 700 zł/m² |
11,4% |
| 4 700 – 5 000 zł/m² |
13,5% |
| 5 000 – 7 100 zł/m² |
45,5% |
| 7 100 – 8 300 zł/m² |
20,2% |
| Powyżej 8 300 zł/m² |
9,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Węgrowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
10,1% |
| 30 – 38 m² |
18,2% |
| 38 – 53 m² |
43,8% |
| 53 – 64 m² |
17,5% |
| Powyżej 64 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Węgrów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
12,8% |
177 310 zł |
6 429 zł/m² |
| 2 izby |
41,4% |
241 000 zł |
6 456 zł/m² |
| 3 izby |
29% |
298 148 zł |
6 028 zł/m² |
| 4 izby |
13,8% |
346 000 zł |
5 923 zł/m² |
| 5 izb |
2,4% |
350 000 zł |
4 442 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,7% |
365 000 zł |
2 390 zł/m² |
Ceny działek na terenie Węgrowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
33 |
124 zł/m² |
148 440 zł |
1 843 m² |
| Grunty rolne |
165 |
57 zł/m² |
104 000 zł |
2 685 m² |
| Grunty leśne |
12 |
9,6 zł/m² |
28 928 zł |
3 963 m² |
| Wszystkie działki |
210 |
59 zł/m² |
108 000 zł |
2 624 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Węgrowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
114 |
31 |
0 |
48 |
35 |
| 2026 (do 17.08) |
69 |
23 |
0 |
33 |
13 |
| Razem 2010–2026 |
803 |
333 |
0 |
305 |
165 |
Trajektorię cen Węgrowa widać w dłuższej perspektywie: 216 160 zł mediany w 2021 roku, 350 000 zł w 2025 roku, czyli +61,9%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 35,6% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Węgrowa — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Węgrowa?
Na zakup nieruchomości na terenie Węgrowa trzeba przeznaczyć średnio 701 429 zł, czyli około 2 952 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Węgrowa?
Aktualna oferta to około 18 nieruchomości: 10 domów i 4 mieszkania oraz 4 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 335 000 zł do 1 200 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 238 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 313 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 49 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Węgrowa?
Wynosi ona około 2 952 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 132 zł/m², a dla domów spada do 2 689 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Węgrowa?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.