Domy i mieszkania na sprzedaż Moniecki

Znajdź 103 nieruchomości na sprzedaż w powiecie monieckim, w cenach między 89 000 zł a 3 299 000 zł, przy średniej cenie 631 912 zł.

Średnia cena 631 912 zł cena sprzedaży
Przedział cen 89 000–3 299 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 132 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 783 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

103 łącznie
83% domy
  • Mieszkania 17,5%
    18 nieruchomości
  • Domy 82,5%
    85 nieruchomości

Ile pokoi

103 łącznie
30% 5+ pokoi
  • 1 pokój 8,7%
    9 nieruchomości
  • 2 pokoje 17,5%
    18 nieruchomości
  • 3 pokoje 23,3%
    24 nieruchomości
  • 4 pokoje 20,4%
    21 nieruchomości
  • 5+ pokoi 30,1%
    31 nieruchomości

Przedziały cenowe

103 łącznie
  • 85 000–290 000 zł 22,3%
    23 nieruchomości
  • 325 000–485 000 zł 19,4%
    20 nieruchomości
  • 485 000–590 000 zł 20,4%
    21 nieruchomości
  • 590 000–955 000 zł 20,4%
    21 nieruchomości
  • 980 000–3 300 000 zł 17,5%
    18 nieruchomości

Przedziały powierzchni

103 łącznie
  • 20–70 m² 25,2%
    26 nieruchomości
  • 70–110 m² 18,4%
    19 nieruchomości
  • 110–150 m² 16,5%
    17 nieruchomości
  • 150–200 m² 20,4%
    21 nieruchomości
  • 200–410 m² 19,4%
    20 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 59 m² 148 m²
Cena za metr kwadratowy 6 352 zł/m² 4 651 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż w powiecie monieckim to 103 nieruchomości: 85 domów i 18 mieszkań. Domy stanowią 83% oferty. Pod względem powierzchni domy mają średnio 148 m² (4 651 zł/m²), a mieszkania około 59 m² (6 352 zł/m²).

Najczęściej spotykany typ to domy 4-pokojowe, a zaraz po nich opcje 2- i 3-pokojowe.

Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie w powiecie monieckim sprzedawano w 2025 roku za medianę 235 000 zł. Typowa nieruchomość: 51,8 m², 3 izby. Ceny straciły 17,3% w ciągu roku.

Mediana ceny sprzedaży 235 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 4 902 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 23 2025
Ceny w ciągu roku -17,3% mediana
Od 2017 roku +84% mediana
Wobec mediany województwa -36,1% podlaskie: 367 855 zł
Wobec mediany krajowej -47,8% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu monieckiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 235 000 zł, czyli 4 902 zł/m², w obserwowanym przedziale od 140 000 zł do 429 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 65 000 zł do 320 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,7% transakcji zawarto między 110 000 zł a 230 000 zł, a 10% przekroczyło 320 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,1% sprzedanych lokali ma od 41 do 56 m², a 10,1% przekracza 67 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 36,1% niższa od mediany województwa (podlaskie: 367 855 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 47,8% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Mońki — mediana 200 000 zł (3 585 zł/m², 127 transakcji od 2010 roku), dalej Goniądz z medianą 100 000 zł (1 855 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 210 000 zł i 5 618 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 240 000 zł (5 618 zł/m²) przy 15 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu monieckiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 5 210 000 zł -10,6% 5 618 zł/m²
2025 23 235 000 zł -17,3% 4 902 zł/m²
2024 40 284 175 zł +7,8% 6 224 zł/m²
2023 8 263 500 zł +31,8% 4 210 zł/m²
2022 20 200 000 zł +48,1% 3 284 zł/m²
2021 9 135 000 zł +12,5% 3 049 zł/m²
2020 13 120 000 zł +9,1% 2 652 zł/m²
2019 22 110 000 zł -10,2% 2 439 zł/m²
2018 18 122 500 zł -4,1% 2 263 zł/m²
2017 30 127 700 zł +90,4% 3 193 zł/m²
2016 2 67 080 zł — 1 780 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Moniecki: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 23
Mediana ceny 235 000 zł
Cena za m² 4 902 zł/m²
Mediana powierzchni 51,8 m²
Typowy przedział 140 000 –
429 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie monieckim

Rozkład obliczony na podstawie 190 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 65 000 zł 10%
65 000 – 110 000 zł 15,8%
110 000 – 230 000 zł 44,7%
230 000 – 320 000 zł 19,5%
Powyżej 320 000 zł 10%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie monieckim

Rozkład ceny za m² na podstawie 188 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 300 zł/m² 10,1%
1 300 – 2 500 zł/m² 19,1%
2 500 – 4 400 zł/m² 43,1%
4 400 – 6 800 zł/m² 18,1%
Powyżej 6 800 zł/m² 9,6%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie monieckim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 34 m² 9,6%
34 – 41 m² 19,1%
41 – 56 m² 43,1%
56 – 67 m² 18,1%
Powyżej 67 m² 10,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Moniecki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 4,3% 54 630 zł 1 843 zł/m²
2 izby 23,5% 182 500 zł 4 764 zł/m²
3 izby 43,9% 142 500 zł 3 621 zł/m²
4 izby 22,5% 185 000 zł 3 254 zł/m²
5 izb 5,3% 152 105 zł 2 450 zł/m²
6 izb i więcej 0,5% 60 000 zł 794 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie monieckim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Mońki 127 200 000 zł 3 585 zł/m²
Goniądz 35 100 000 zł 1 855 zł/m²

Ceny działek w powiecie monieckim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 821 22 zł/m² 46 500 zł 2 002 m²
Grunty rolne 4 148 2,2 zł/m² 30 000 zł 13 800 m²
Grunty leśne 250 2,1 zł/m² 25 000 zł 13 276 m²
Wszystkie działki 5 389 2,5 zł/m² 30 000 zł 11 300 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie monieckim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Mońki 1 002 4,5 zł/m² 45 000 zł
Krypno 804 3,6 zł/m² 30 000 zł
Knyszyn 496 3,1 zł/m² 45 000 zł
Jasionówka 377 2,5 zł/m² 30 000 zł
Jaświły 734 2,4 zł/m² 35 500 zł
Knyszyn 496 3,1 zł/m² 45 000 zł
Jasionówka 377 2,5 zł/m² 30 000 zł
Jaświły 734 2,4 zł/m² 35 500 zł
Trzcianne 784 1,8 zł/m² 20 970 zł
Goniądz 1 195 1,4 zł/m² 20 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie monieckim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 588 24 0 459 105
2026 (do 17.08) 49 5 0 33 11
Razem 2010–2026 7 367 277 0 5 631 1 459

Typowa nieruchomość sprzedana w powiecie monieckim: 51,8 m², 3 izby, za 235 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie monieckim?

Licz się ze średnią kwotą 631 912 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie monieckim, czyli około 4 783 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta w powiecie monieckim?

Obecnie dostępnych ofert: 103: 85 domów i 18 mieszkań.

Jaki jest przedział cen w powiecie monieckim?

Ceny wahają się od około 89 000 zł do 3 299 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 132 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 148 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu monieckiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój51 m²143 250 zł
2 pokoje64 m²300 328 zł
3 pokoje92 m²464 958 zł
4 pokoje128 m²727 905 zł
5 pokoi175 m²994 538 zł
6 pokoi159 m²938 700 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 4 783 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 352 zł/m², a dla domów spada do 4 651 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie monieckim?

Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.