Mamy 80 domów na sprzedaż w powiecie siemiatyckim, w cenach od 155 000 zł do 2 700 000 zł, przy średniej cenie 540 975 zł.
Ceny nieruchomości powiatu siemiatyckiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość w powiecie siemiatyckim? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 350 000 zł — to mediana wyliczona z 63 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2014 roku zmiana wynosi +247,7%.
Mediana ceny sprzedaży
350 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 404 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
63
2025
Ceny w ciągu roku
+33,3%
mediana
Od 2014 roku
+247,7%
mediana
Wobec mediany województwa
-4,9%
podlaskie: 367 855 zł
Wobec mediany krajowej
-22,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu siemiatyckiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 350 000 zł, czyli 6 404 zł/m², w obserwowanym przedziale od 140 500 zł do 454 551 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 380 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 46,8% transakcji zawarto między 160 000 zł a 290 000 zł, a 10,2% przekroczyło 380 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,3% sprzedanych lokali ma od 41 do 60 m², a 10,2% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 4,9% niższa od mediany województwa (podlaskie: 367 855 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 22,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 28 sprzedaży mieszkań, z medianą 386 178 zł i 7 282 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 309 136 zł (7 306 zł/m²) przy 55 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu siemiatyckiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
28 |
386 178 zł |
+10,3% |
7 282 zł/m² |
| 2025 |
63 |
350 000 zł |
+33,3% |
6 404 zł/m² |
| 2024 |
32 |
262 500 zł |
+9,4% |
5 094 zł/m² |
| 2023 |
97 |
240 000 zł |
+17,1% |
5 344 zł/m² |
| 2022 |
51 |
205 000 zł |
+7,9% |
4 230 zł/m² |
| 2021 |
94 |
190 000 zł |
+81% |
3 966 zł/m² |
| 2020 |
12 |
105 000 zł |
-27,7% |
2 239 zł/m² |
| 2019 |
27 |
145 170 zł |
-15,4% |
2 662 zł/m² |
| 2018 |
46 |
171 500 zł |
+71,5% |
3 276 zł/m² |
| 2017 |
5 |
100 000 zł |
-45,7% |
2 464 zł/m² |
| 2016 |
14 |
184 310 zł |
+35,5% |
3 218 zł/m² |
| 2015 |
3 |
136 000 zł |
+35,1% |
2 169 zł/m² |
| 2014 |
6 |
100 670 zł |
-32,9% |
2 314 zł/m² |
| 2013 |
1 |
150 000 zł |
+114,3% |
1 873 zł/m² |
| 2012 |
1 |
70 000 zł |
— |
1 716 zł/m² |
| 2010 |
1 |
24 000 zł |
— |
326 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Siemiatycki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
63 |
| Mediana ceny |
350 000 zł |
| Cena za m² |
6 404 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,6 m² |
| Typowy przedział |
140 500 – 454 551 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie siemiatyckim
Rozkład obliczony na podstawie 481 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 100 000 zł |
7,5% |
| 100 000 – 160 000 zł |
18,9% |
| 160 000 – 290 000 zł |
46,8% |
| 290 000 – 380 000 zł |
16,6% |
| Powyżej 380 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie siemiatyckim
Rozkład ceny za m² na podstawie 480 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 500 zł/m² |
10,6% |
| 2 500 – 3 500 zł/m² |
17,9% |
| 3 500 – 5 300 zł/m² |
41,9% |
| 5 300 – 7 000 zł/m² |
19,4% |
| Powyżej 7 000 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie siemiatyckim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
9,8% |
| 34 – 41 m² |
21,5% |
| 41 – 60 m² |
42,3% |
| 60 – 72 m² |
16,2% |
| Powyżej 72 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Siemiatycki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,4% |
166 000 zł |
4 752 zł/m² |
| 2 izby |
30,1% |
182 000 zł |
5 131 zł/m² |
| 3 izby |
45,1% |
244 260 zł |
4 658 zł/m² |
| 4 izby |
16,6% |
250 000 zł |
3 869 zł/m² |
| 5 izb |
4,8% |
200 000 zł |
2 991 zł/m² |
Ceny działek w powiecie siemiatyckim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
269 |
42 zł/m² |
83 880 zł |
1 994 m² |
| Grunty rolne |
1 305 |
5,2 zł/m² |
73 500 zł |
12 505 m² |
| Grunty leśne |
131 |
3,9 zł/m² |
45 000 zł |
12 100 m² |
| Wszystkie działki |
4 965 |
3,1 zł/m² |
40 000 zł |
11 854 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie siemiatyckim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Siemiatycze |
509 |
55 zł/m² |
72 000 zł |
| Drohiczyn |
789 |
3,6 zł/m² |
55 000 zł |
| Perlejewo |
514 |
3,4 zł/m² |
45 000 zł |
| Grodzisk |
527 |
3,2 zł/m² |
60 000 zł |
| Siemiatycze |
1 154 |
2,8 zł/m² |
32 740 zł |
| Siemiatycze |
1 154 |
2,8 zł/m² |
32 740 zł |
| Mielnik |
311 |
2,6 zł/m² |
35 000 zł |
| Dziadkowice |
400 |
2,5 zł/m² |
40 000 zł |
| Nurzec-Stacja |
384 |
1,6 zł/m² |
25 000 zł |
| Milejczyce |
377 |
1,5 zł/m² |
26 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie siemiatyckim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
785 |
67 |
0 |
499 |
219 |
| 2026 (do 17.08) |
312 |
30 |
0 |
198 |
84 |
| Razem 2010–2026 |
8 813 |
528 |
0 |
5 444 |
2 841 |
W porównaniu z medianą województwa (podlaskie: 367 855 zł) ceny powiatu siemiatyckiego są o 4,9% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -22,2%. Od 2014 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +247,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości powiatu siemiatyckiego w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w powiecie siemiatyckim?
Licz się ze średnią kwotą 540 975 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie siemiatyckim, czyli około 3 984 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta w powiecie siemiatyckim?
Aktualna oferta to około 80 nieruchomości: 74 domy i 6 mieszkań.
Jaki jest przedział cen w powiecie siemiatyckim?
Oferty zaczynają się od 155 000 zł i sięgają 2 700 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie siemiatyckim?
Średnio mają około 136 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 142 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu siemiatyckiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 68 m² | 319 333 zł |
| 3 pokoje | 96 m² | 365 233 zł |
| 4 pokoje | 119 m² | 562 700 zł |
| 5 pokoi | 170 m² | 863 250 zł |
| 6 pokoi | 234 m² | 904 385 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 3 984 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 302 zł/m², a dla domów spada do 3 939 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie siemiatyckim?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 2-pokojowy dom.