Kup nieruchomość w powiecie radzyńskim: 54 nieruchomości w cenach od 99 000 zł do 1 299 000 zł, przy średniej cenie 551 467 zł.
Ceny nieruchomości powiatu radzyńskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży w powiecie radzyńskim wyniosła 260 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie województwa (lubelskie) mediana to 375 000 zł. Zmiana roczna: +8,3%.
Mediana ceny sprzedaży
260 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 370 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
60
2025
Ceny w ciągu roku
+8,3%
mediana
Od 2021 roku
+48,6%
mediana
Wobec mediany województwa
-30,7%
lubelskie: 375 000 zł
Wobec mediany krajowej
-42,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu radzyńskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 260 000 zł, czyli 5 370 zł/m², w obserwowanym przedziale od 139 697 zł do 450 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 360 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 190 000 zł a 280 000 zł, a 10,5% przekroczyło 360 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,4% sprzedanych lokali ma od 41 do 58 m², a 9,6% przekracza 66 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 30,7% niższa od mediany województwa (lubelskie: 375 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 42,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 22 sprzedaże mieszkań, z medianą 252 500 zł i 5 671 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 270 000 zł (6 021 zł/m²) przy 42 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu radzyńskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
22 |
252 500 zł |
-2,9% |
5 671 zł/m² |
| 2025 |
60 |
260 000 zł |
+8,3% |
5 370 zł/m² |
| 2024 |
55 |
240 000 zł |
+4,3% |
5 021 zł/m² |
| 2023 |
41 |
230 000 zł |
+4,3% |
5 089 zł/m² |
| 2022 |
156 |
220 604 zł |
+26,1% |
4 223 zł/m² |
| 2021 |
20 |
175 000 zł |
— |
3 977 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Radzyński: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
60 |
| Mediana ceny |
260 000 zł |
| Cena za m² |
5 370 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,6 m² |
| Typowy przedział |
139 697 – 450 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie radzyńskim
Rozkład obliczony na podstawie 354 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
9,3% |
| 140 000 – 190 000 zł |
18,1% |
| 190 000 – 280 000 zł |
44,4% |
| 280 000 – 360 000 zł |
17,8% |
| Powyżej 360 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie radzyńskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 354 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 600 zł/m² |
10,7% |
| 3 600 – 4 000 zł/m² |
16,4% |
| 4 000 – 5 300 zł/m² |
44,1% |
| 5 300 – 6 800 zł/m² |
19,2% |
| Powyżej 6 800 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie radzyńskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
11,9% |
| 35 – 41 m² |
15,5% |
| 41 – 58 m² |
44,4% |
| 58 – 66 m² |
18,6% |
| Powyżej 66 m² |
9,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Radzyński: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,5% |
132 000 zł |
7 688 zł/m² |
| 2 izby |
13,2% |
160 000 zł |
4 935 zł/m² |
| 3 izby |
48,9% |
200 000 zł |
4 728 zł/m² |
| 4 izby |
30,6% |
270 000 zł |
4 996 zł/m² |
| 5 izb |
6,8% |
300 000 zł |
4 686 zł/m² |
Ceny działek w powiecie radzyńskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
507 |
24 zł/m² |
65 000 zł |
2 826 m² |
| Grunty rolne |
1 270 |
3,2 zł/m² |
32 400 zł |
9 000 m² |
| Grunty leśne |
51 |
2,8 zł/m² |
20 000 zł |
6 600 m² |
| Wszystkie działki |
1 851 |
4,1 zł/m² |
40 000 zł |
7 000 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie radzyńskim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Radzyń Podlaski |
169 |
80 zł/m² |
100 000 zł |
| Radzyń Podlaski |
308 |
5,0 zł/m² |
47 842 zł |
| Ulan-Majorat |
268 |
4,6 zł/m² |
50 000 zł |
| Komarówka Podlaska |
201 |
3,6 zł/m² |
48 000 zł |
| Borki |
323 |
3,3 zł/m² |
22 500 zł |
| Komarówka Podlaska |
201 |
3,6 zł/m² |
48 000 zł |
| Borki |
323 |
3,3 zł/m² |
22 500 zł |
| Wohyń |
206 |
3,2 zł/m² |
49 000 zł |
| Kąkolewnica |
247 |
3,1 zł/m² |
30 000 zł |
| Czemierniki |
118 |
2,8 zł/m² |
28 500 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie radzyńskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
639 |
60 |
0 |
467 |
112 |
| 2026 (do 17.08) |
312 |
23 |
0 |
224 |
65 |
| Razem 2010–2026 |
2 798 |
359 |
0 |
1 922 |
517 |
Zasadnicza część sprzedaży w powiecie radzyńskim zamyka się między 139 697 zł a 450 500 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,3% nieruchomości sprzedano poniżej 140 000 zł, a 10,5% powyżej 360 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość w powiecie radzyńskim — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie radzyńskim?
Nieruchomości w powiecie radzyńskim kosztują średnio około 551 467 zł, czyli około 3 241 zł/m².
Jak duża jest oferta w powiecie radzyńskim?
W tej chwili do wyboru są 54 nieruchomości: 13 domów i 2 mieszkania oraz 39 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w powiecie radzyńskim?
Oferty zaczynają się od 99 000 zł i sięgają 1 299 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie radzyńskim?
Średnio mają około 170 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 188 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 52 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu radzyńskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 4 pokoje | 132 m² | 449 250 zł |
| 5 pokoi | 192 m² | 929 600 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie radzyńskim?
Wynosi ona około 3 241 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 673 zł/m², a dla domów spada do 3 138 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie radzyńskim?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.