Domy i mieszkania na sprzedaż Lubartowski

Kup nieruchomość w powiecie lubartowskim: 54 nieruchomości w cenach od 179 000 zł do 1 880 000 zł, przy średniej cenie 584 186 zł.

Średnia cena 584 186 zł cena sprzedaży
Przedział cen 179 000–1 880 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 488 m² na nieruchomość
Cena za m² 1 197 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

54 łącznie
85% domy
  • Mieszkania 14,8%
    8 nieruchomości
  • Domy 85,2%
    46 nieruchomości

Ile pokoi

54 łącznie
31% 2 pokoje
  • 2 pokoje 31,5%
    17 nieruchomości
  • 3 pokoje 27,8%
    15 nieruchomości
  • 4 pokoje 18,5%
    10 nieruchomości
  • 5+ pokoi 22,2%
    12 nieruchomości

Przedziały cenowe

54 łącznie
  • 175 000–270 000 zł 22,2%
    12 nieruchomości
  • 280 000–355 000 zł 18,5%
    10 nieruchomości
  • 365 000–530 000 zł 20,4%
    11 nieruchomości
  • 585 000–700 000 zł 20,4%
    11 nieruchomości
  • 795 000–1 885 000 zł 18,5%
    10 nieruchomości

Przedziały powierzchni

54 łącznie
  • 30–70 m² 20,4%
    11 nieruchomości
  • 70–90 m² 27,8%
    15 nieruchomości
  • 90–110 m² 13,0%
    7 nieruchomości
  • 110–200 m² 22,2%
    12 nieruchomości
  • 210–10 610 m² 16,7%
    9 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 54 m² 564 m²
Cena za metr kwadratowy 7 940 zł/m² 1 083 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży powiatu lubartowskiego obejmuje 54 nieruchomości, ze zdecydowaną przewagą domów (85% całości): 46 domów i 8 mieszkań. Domy mają średnią powierzchnię 564 m² i cenę 1 083 zł/m²; mieszkania natomiast około 54 m² i 7 940 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią domy 2-pokojowe, a dalej opcje 4- i 3-pokojowe.

Ile naprawdę są warte nieruchomości w powiecie lubartowskim? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 340 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 191 500 zł a 499 400 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.

Mediana ceny sprzedaży 340 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 398 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 127 2025
Ceny w ciągu roku bez zmian mediana
Od 2010 roku +668,4% mediana
Wobec mediany województwa -9,3% lubelskie: 375 000 zł
Wobec mediany krajowej -24,4% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu lubartowskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 340 000 zł, czyli 7 398 zł/m², w obserwowanym przedziale od 191 500 zł do 499 400 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 380 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,2% transakcji zawarto między 160 000 zł a 280 000 zł, a 9,9% przekroczyło 380 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,1% sprzedanych lokali ma od 44 do 57 m², a 10% przekracza 64 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 9,3% niższa od mediany województwa (lubelskie: 375 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 24,4% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Lubartów — mediana 220 000 zł (4 231 zł/m², 1 387 transakcji od 2010 roku), dalej Lubartów z medianą 96 198 zł (2 105 zł/m²). Jeziorzany: 86 500 zł (1 294 zł/m²). Na drugim biegunie Kock ma najbardziej przystępną medianę: 78 500 zł (2 036 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 12 sprzedaży mieszkań, z medianą 416 000 zł i 8 092 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 368 800 zł (7 599 zł/m²) przy 75 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu lubartowskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 12 416 000 zł +22,4% 8 092 zł/m²
2025 127 340 000 zł +0% 7 398 zł/m²
2024 159 340 000 zł +7,5% 6 744 zł/m²
2023 106 316 350 zł +9,1% 6 299 zł/m²
2022 107 290 000 zł +16% 5 800 zł/m²
2021 109 250 000 zł +14,7% 4 999 zł/m²
2020 125 218 000 zł +11,8% 4 431 zł/m²
2019 117 195 000 zł +14,7% 4 035 zł/m²
2018 95 170 000 zł +0,6% 3 477 zł/m²
2017 83 169 000 zł +9% 3 453 zł/m²
2016 94 155 000 zł -3,1% 3 495 zł/m²
2015 100 160 000 zł +17,1% 3 273 zł/m²
2014 63 136 670 zł +3,5% 3 116 zł/m²
2013 77 132 000 zł -17,5% 3 232 zł/m²
2012 91 160 000 zł -3,5% 3 135 zł/m²
2011 64 165 770 zł +274,6% 3 494 zł/m²
2010 18 44 250 zł — 1 247 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Lubartowski: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 127
Mediana ceny 340 000 zł
Cena za m² 7 398 zł/m²
Mediana powierzchni 49 m²
Typowy przedział 191 500 –
499 400 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie lubartowskim

Rozkład obliczony na podstawie 1 547 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 110 000 zł 11%
110 000 – 160 000 zł 18,2%
160 000 – 280 000 zł 43,2%
280 000 – 380 000 zł 17,7%
Powyżej 380 000 zł 9,9%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie lubartowskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 1 547 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 600 zł/m² 10,3%
2 600 – 3 400 zł/m² 18,7%
3 400 – 5 600 zł/m² 42,5%
5 600 – 7 300 zł/m² 19,5%
Powyżej 7 300 zł/m² 9%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie lubartowskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 10,1%
35 – 44 m² 17%
44 – 57 m² 45,1%
57 – 64 m² 17,9%
Powyżej 64 m² 10%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Lubartowski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,6% 160 000 zł 5 238 zł/m²
2 izby 17,9% 153 650 zł 4 927 zł/m²
3 izby 48,6% 209 000 zł 4 443 zł/m²
4 izby 25,7% 230 000 zł 4 318 zł/m²
5 izb 4,9% 250 000 zł 4 202 zł/m²
6 izb i więcej 0,3% 228 000 zł 2 465 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie lubartowskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Lubartów 1 387 220 000 zł 4 231 zł/m²
Lubartów 34 96 198 zł 2 105 zł/m²
Jeziorzany 22 86 500 zł 1 294 zł/m²
Kock 36 78 500 zł 2 036 zł/m²

Ceny działek w powiecie lubartowskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 3 605 21 zł/m² 49 000 zł 2 200 m²
Grunty rolne 6 048 1,6 zł/m² 14 000 zł 7 600 m²
Grunty leśne 233 2,5 zł/m² 14 000 zł 6 400 m²
Wszystkie działki 10 089 2,9 zł/m² 20 000 zł 5 178 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie lubartowskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Lubartów 788 98 zł/m² 92 500 zł
Kamionka 299 10 zł/m² 65 000 zł
Lubartów 1 537 9,5 zł/m² 35 000 zł
Uścimów 903 6,3 zł/m² 29 000 zł
Firlej 835 2,1 zł/m² 15 000 zł
Serniki 716 1,7 zł/m² 12 000 zł
Michów 1 022 1,7 zł/m² 12 000 zł
Kock 599 1,7 zł/m² 16 000 zł
Ostrówek 675 1,5 zł/m² 12 500 zł
Jeziorzany 205 1,0 zł/m² 10 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie lubartowskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 1 044 129 0 699 216
2026 (do 17.08) 135 12 0 93 30
Razem 2010–2026 15 731 1 620 0 11 206 2 905

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 340 000 zł (7 398 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (48,6% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w powiecie lubartowskim?

Licz się ze średnią kwotą 584 186 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie lubartowskim, czyli około 1 197 zł/m².

Jak duża jest oferta w powiecie lubartowskim?

Aktualna oferta to około 54 nieruchomości: 46 domów i 8 mieszkań.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Ceny wahają się od około 179 000 zł do 1 880 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie lubartowskim?

Średnio mają około 488 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 564 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu lubartowskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje72 m²276 341 zł
3 pokoje76 m²484 460 zł
4 pokoje159 m²625 533 zł
5 pokoi2 689 m²943 250 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie lubartowskim?

Średnio wychodzi około 1 197 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 940 zł/m², a dla domów spada do 1 083 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie lubartowskim?

Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.